Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Držák do špatného počasí?

valdin (19)|1.10.2011 22:26
Jaké máte zkušenosti s používáním fotoaparátů ve špatném počasí? Existují nějaké fotoaparáty, které jsou pro zhoršené počasí vybaveny (mlhy, vyšší vlhkost vzduchu + velký vítr). Plánuji cestu na Nový Zéland, kde jou tyto jevy celkem běžné a nevím, zda-li mám s sebou vláčet Panasonic DMC-FZ 45, či koupit něco odolnějšího, třeba některou zrcadlovku, ta by se na panoramata hodila možná lépe. Co vy na to?
Rellik (1136)|2.10.2011 08:38
existují i fotoaparáty úplně vodotěsné. Může se s nimi člověk i potápět. Např.: Canon PowerShot D10 nebo Olympus TG-310 ... je jich víc. Stačí pohledat. Zrcadlovka bych neřekl že bude odolnější než kompakt. Hlavně proti vodě a prachu.
Hajtek (7)|6.10.2011 10:56
Já bych to zase tak vážně neviděl. Donedávna jsem s mým Kodakem dx7440 dělal vše možné a pořád funguje. Natekla do něj voda (jednou i pivo), spadl mě z půlmetrové výšky na beton, fotil jsem v mrazu, v teple, prostě kdekoli se dalo a pořád funguje. Pokud se s ním nehodláš potápět, tak by žádnej problém neměl nastat.
Samozřejmě se o něj musíš trochu bát a nechovat se k němu stylem "je to spotřebka, za rok koupím novej". Případně pokud máš strach o objektiv a nechceš ho po každé fotce čistit, tak kup nějaký nejlevnější UV filtr a použij ho jako ochranu (pokud to foťák umožňuje)..
Milan Šurkala (3381)|6.10.2011 13:29
Potiz je ale v tom, ze kvalita nekdejsich fotoaparatu a tech dnesnich se neda moc srovnavat. Zatimco fotoaparaty let nedavno minulych vydrzely opravdu skoro vsechno, spousta dnesnich fotoaparatu ma co delat, aby vydrzela normalni "opatrny" provoz.