Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prosím o radu

aajina (2)|7.1.2009 20:57
Moc prosím o radu jaký koupit foťák.Cena ani nerozhoduje jen potřebujem aby dělal pěkné fotky, a minutky.Měli jsme Mju 820 ale fotky neostré a minutky to nebylo schopno udělat.Kupovali jsme ho hlavně na focení naší malé, ale využijem i při focení přírody, památek apod.Hlavně aby to mělo jednoduché ovládání a dělalo to pěkné fotky.Za tipy moc díky A.
HimiX (187)|8.1.2009 12:34
Fotak, kterej dela pekny fotky hehe :-) vtipny, fotky dela obsluha a ne fotak, ale dost srandy asi chapu jak to myslis.

Jednoduche ovladani to asi bude znamenat, ze u fotaku nepotrebujes prioritu clony atd... ale staci ti pouze P/auto/ tedy jen cvakatko.

A ted se dostavame k tomu co je to minutka? :-)

Jinak podle me pro bezne dobre foceni rodiny jsou treba tyhle fotaky:
Panasonic fx35
http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-fx35-modry
rozsah 25-100 coz podle me staci a hlavne zacina na tech 25
a umi tocit video ve slusnym rozliseni 1280 x 720 predevsim zvlada i pri tomto rosliseni 30sn/s. (televize a dvd maj bud 23 nebo 25sn/s, pod dvacet nema cenu tocit video)

nebo
Panasonic dmc tz5
http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-tz5-cerny
ma vesti rozsah 28 az 280 /i kdyz tech 280 stejne neudrzis, ale ta moznost tu je :-) / a opet ma papirove stejne jako ten FX dobre video.

S obema fotaky nemam osobni zkusenost, hledam pouze papirove.
Karlos5573 (269)|8.1.2009 14:32
Minutka asi momentka?
Milan Šurkala (3381)|8.1.2009 16:42
Já bych ještě doplnil Himixe a navrhnul třeba Canon SX110IS, což by měl být celkem solidní ultrazoom a nebo také Fuji F100fd s 5× zoomem, který by díky Super CCD čipu mohl mít slušnou kvalitu snímků. A ovládaní by měl mít jednoduché. Ale ani s jedním nemám zkušenost.
aajina (2)|8.1.2009 17:25
Díky všem za tipy, juknu na to.Nevím jak jsem přišla na ty minutky :o)) myslela jsem momentky samozřejmě.Jsem ve focení laik a tak potřebuju co nejméně nastavování, prostě dobrý automat.Ještě jednou díky za tipy, snad něco vyberem.A.
David Kužel (25)|11.1.2009 13:12
Pokud bych měl vybrat ze zde uvedených modelů, jako nejvhodnější z hlediska vašich požadavků se mi jeví FujiFilm F100fd. Pyšní se opravdu skvělou obrazovou kvalitou s velmi nízkou úrovní šumu (při tak velkém rozměru snímače se ani není co divit). Jistě potěší velký rozsah ohnisek, obzvlášť když to široké začíná na 28mm. Naopak hodnota světelnosti, obzvláště na širokém ohnisku (F3,3) by mohla být lepší. Celková rychlost je na velmi dobré úrovni. Vycházím z různých testů a referencí.