Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: Víkendová diskuze: O kompozici

Čestný člen Avatar uživatele Michal Srna
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

O kompozici

Máte svůj vlastní styl komponování a rádi porušujete pravidla kompozice záběru nebo se držíte zaběhlých konvencí a děj ve fotografii dělíte na třetiny, případně zlatý řez? Kolik času z tvorby fotografie věnujete právě kompozici? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Zalezi od snimku. Vetsinou se drzim konvenci, ale obcas treba nejaka ta "stredovka" neuskodi :-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

Tak samozřejmě hodně záleží co fotím a co budu s následným snímek dělat v budoucnu...Pokud jde o momentky,tak je to myslím celkem jedno...Pokud mám ale v plánu fotografii dále prezentovat,tak určitě přemýšlím o kompozici ještě než zmáčknu spoušť fotoaparátu,pač už nechci moc zasahovat do fotografie ořezem...Ale někdy se přece dá komponovat mimo pravidla,pak má fotografie úplně jiný dojem a často je něčím zajímavá...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Proč to nevyzkoušet, bud' to vyjde anebo ne..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007
    Fotografií
    1

zatím se učím nervat všechno na střed, takže nad kompozicí přemýšlím, aby se mi dostala do krve. pokud si to fotka vyloženě nežádá, tak pravidla neporušuju a držím se zlatého řezu - abych je porušovat mohl, napřed je musím pořádně znát

ale občas si taky troufnu na středovou

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Skor nez na kompozicne pravidla, pozeram na to ci sa mi fotka subjektivne lubi alebo nie. Ak sa mi stane ze pri dynamickych scenach (napr. hrajuce sa deti a pod.) nie je moc casu nejak precizne komponovat, radsej rychlo cvaknem tak ako je, a potom dodatocne skusim kompoziciu napravit orezom. Myslim si, ze lepsia kompozicne zla fotka ako ziadna. Zo zlej fotky ziadnu spravim velmi lahko a rychlo jej vymazanim, ale zo ziadnej nespravim ani len tu zlu

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Hupp Zobrazit příspěvek
    Proč to nevyzkoušet, bud' to vyjde anebo ne..
    V tomhle případě si myslím, že středovka není to pravé ořechové :-) Ta fotka od Doom mi přijde na středovku vhodnější.

Ano, středovky se dají i v krajině, ale osobně se k nim uchýlím pouze tehdy, když je scéna téměř symetrická. Zatím se tu ukazují pouze vertikální středovky, ale pěkné jsou i horizontální středovky - například zrcadlení krajiny v rybníce, tak poté horizontální středovka vypadá dle mě velice zajímavě...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Citace Původně odesláno od Michal Srna Zobrazit příspěvek
    V tomhle případě si myslím, že středovka není to pravé ořechové :-) Ta fotka od Doom mi přijde na středovku vhodnější.

Ano, středovky se dají i v krajině, ale osobně se k nim uchýlím pouze tehdy, když je scéna téměř symetrická. Zatím se tu ukazují pouze vertikální středovky, ale pěkné jsou i horizontální středovky - například zrcadlení krajiny v rybníce, tak poté horizontální středovka vypadá dle mě velice zajímavě...
    Souhlasím. Ta fotka je nezvyklá, ale proto jsem ji sem dal. Ta fotka od Dooma mi ale nepřijde jako úplné porušení kompozičních pravidel, ta scéna si o středovku docela říká. Nejspíš bych to fotil podobně. Kdyby ten strom byl posunutej kamkoli do strany, už by to vypadalo blbě.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Popravdě řečeno středovkám moc neholduji. Skoro všude se snažím dělit obraz na třetiny či děj ve fotce směřovat ke zlatému řezu.

Ale jednou jsem si typickou středovku vyzkoušel na mé orchideji a vznikl Anděl zkázy

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    347

kompozicí ???? - citem -

Nováček
    Registrace
    Feb 2007
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Michal Srna Zobrazit příspěvek
    ...Anděl zkázy ...
    krásná symetrie

jo, zrcadlení je vděčná záležitost tam si troufám taky

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Ano zrcadlení... škoda že to jen dole ruší ty větvičky či co to je

Také se podělím se zrcadlením ve vodě a zároveň symetrickou kompozicí, je to již stařičkým kompaktem z dob, kdy zrcadlovka pro mě byla nedostižným cílem, ale atmosféru toho ponurého rána stále na diváka přenese...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007
    Fotografií
    1

ta moje je taky z kompaktu - výprodejový C875. na to, že stál 2000, fotí luxusně. jenom kdyby nešuměl

s těmi stébly trávy dole... já nevím. zkoušel jsem je ořezat, taky mi vadily, jenže po ořezu ta fotka totálně ztratila prostor. občas větve a podobné chrastí na krajích řežu, ale často je fotka bez nich děsivě plochá a fádní

ale ta mlha je luxusní. takhle atmosférické snímky mám rád

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Kdyz uz jste tu nakousli tu mlhu, pamatuji si, jak jsem bojoval s kompozici u tohohle snimku :-)

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

To jo, jak to tam porovnat, aby to mělo základ a zároveň nebylo vše uřízlé Ale takhle si myslím, že to je pěkné. Jen bych popředí udělal trochu světlejší...

A když už jsme u toho "porovnání do snímku", tak nejvíce mě vypekl tento záběr, že jsem se s ním dostal až do Karbusického Fotokliniky, schválně, jestli uhodnete proč :-)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Užitečná GPS?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 22-04-2018, 11:35
  2. Víkendová diskuze: Leica - ano či ne?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-09-2014, 15:10
  3. Víkendová diskuze: Používáte GPS?
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 10:52
  4. Víkendová diskuze: Zrcadlovka - Ano či ne?
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 18-06-2011, 19:49
  5. Víkendová diskuze: Vytoužené Eye-Fi?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 19:01