Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Doporučte kompakt v automatickém režimu

Puamik (12)|6.10.2011 20:52
Chci si koupit nový kompakt, do teď mám Canon Ixus 40. Jsem jen obyčejný uživatel a tak mně stačí pouze automatický režim. Fotím přírodu, hory, moře, postavy, město....prostě obyčejné fotky z dovolené, ze života.
Poradíte něco dobrého? Cena není rozhodující. Jen to musí být velikosti kompaktu, ne nic velkého.
Děkuji

koukal jsem např. na Sony Cybershot DSC-WX9, Canon Powershot S100, Panasonic Lumix DMC-TZ20, Nikon Coolpix S9100
mejfid (6)|11.10.2011 15:46
[quote=Puamik;11869]Chci si koupit nový kompakt, do teď mám Canon Ixus 40. Jsem jen obyčejný uživatel a tak mně stačí pouze automatický režim. Fotím přírodu, hory, moře, postavy, město....prostě obyčejné fotky z dovolené, ze života.
Poradíte něco dobrého? Cena není rozhodující. Jen to musí být velikosti kompaktu, ne nic velkého.
Děkuji

koukal jsem např. na Sony Cybershot DSC-WX9, Canon Powershot S100, Panasonic Lumix DMC-TZ20, Nikon Coolpix S9100[/quote]

Pokud mohu doporučit z vlastní zkušenosti mě nejlépe vycházi Panasonic řada TZ.Měl jsem TZ1 a nyní mám TZ10 a oba ve své třídě poskytují maximum a mají výborné zpracování.TZ20 bude jistě taky výborná,jen mě osobně se už zdá že navyšování MPx u kompaktů je na úkor kvality snímků.
Milan Šurkala (3381)|11.10.2011 19:04
Idealne se podivat na clanek o vyberu kompaktu (https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-zari-2011/4090). Jinak TZ10 je vyborna, TZ20 po brutalnich slevach neni k zahozeni, ale proti TZ10 je docela prusvih. Ten vetsi zoom, znatelne horsi svetelnost a MOS cip to pekne pohnojili (i tak ale patri aspon k prumeru).
Puamik (12)|11.10.2011 22:15
hmm, TZ20 a TZ10 se liší tím čipem, to asi bude poznat, světelnost ale mají tuším stejnou. Nevím jestli oba modely umí panorama. A jak je to s hdr? Jo a TZ10 nemá full HD. Je to těžké rozhodování. To už je lepší Sony HX9, nebo ne?
Milan Šurkala (3381)|11.10.2011 22:53
Svetelnost je u TZ20 vyrazne horsi (nejen tim, ze nekonci na F4,9, ale na F5,9, nicmene take jejim prubehem). TZ20 ma Full HD prave diky MOS cipu, ale myslim, ze i HD by mohlo stacit. HDR tam neni, je tam ale softwarove prosvetlovani (v malych rozlisenich to vypada vyborne, ale v plnem rozliseni je to veeeeeelmi silne zasumene), v tom je Sony HX9V urcite lepsi. Sony zas dost patla,... Neni to lehke.