Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Rychlé čtení CF Kingston 16GB 600x

Ivošisko (5)|9.10.2011 12:11
Pořídil jsem si tuto kartu k C 5D mkII, který by měl umět zapisovat pomocí UDMA 7. Kingston garantuje zápis/čtení 90MBps/90MBps a já nyní řeším problém čím data číst a přenášet do PC. Můj postarší zabudovaný Apacer umí s bídou 17 MBps a já bych se chtěl přiblížit k udávané rychlosti 90MBps. USB 3.0 nemám (a ani netuším, jaké podmínky by muselo moje PC splňovat, kdybych chtěl do něj jít) a tak asi nezbývá, než FW, případně IDE/SATA/PCI. Naprosto v tom ale plavu - může mi někdo poradit, do kterého zařízení nejlépe jít? :eek:
Milan Šurkala (3381)|9.10.2011 12:41
No, s USB 2.0 se pres 30MB/s nedostanes, to je proste limit tohoto rozhrani. Takze idealni nejaka ctecka vyuzivajici treba PCI-Express slot v kompu a vyvest to na predni panel. Ale nikdo ti nezaruci, ze to s danou kartou pobezi prave nejlepe. Delal jsem tu test karet, mel USB 2.0 ctecku, dve ExpressCard ctecky do notebooku a dve ctecky do kompa pro SATA rozhrani. S kazdou cteckou se nasla nejaka karta, ktera bezela ukrutne pomalu... Mrkni sem (https://www.digimanie.cz/recenze-test-pametovych-karet-ve-jmenu-rychlosti/3533)
Ivošisko (5)|9.10.2011 13:35
Já jsem si právě včera ten test prostudoval a zrovna tyto rozdíly mě dost zarazily a současně mě trochu postrašila skutečnost, že z některých těch rozhraní nemohu kartu vyndávat za běhu PC. A dá se nějak zjednodušeně říct, jaké nároky musí splňovat computer, aby se dal doplnit o rozhraní USB 3.0?
Milan Šurkala (3381)|9.10.2011 17:43
Tak dulezite je najit neco, co bude konvertovat jakoukoli rychlou sbernici na USB 3.0. Pravdepodobne PCI-Express, nejaka pridavna karta by byla asi idealni. Ale nevim, zda neco takoveho bezne existuje.
Hajtek (7)|9.10.2011 19:50
Pokud bys nechtěl kupovat novou základovku, tak je ideální koupit kartu do PCIe, která podporuje USB 3.0 a k tomu USB čtečku paměťových karet do USB 3.0.

Tu čtečku mám doma a i s USB 2.0 není problém dosáhnout čtení 35MB/s (Sandisk SDHC Extreme Video).
Ivošisko (5)|10.10.2011 09:52
Pánové, zatím děkuji - asi vyzkouším cestu pomocí PCIe a USB3.0 a pak podám report :) Ještě ale nejsem rozhodnutý mezi stolní čtečkou Kingston (předpokládám, že kompatibilita s CF Kingston by měla zajišťovat dostatečný výkon) a některou z interních USB3.0 čteček (víc mi vyhovují "integrované" systémy, než když se mi toho plno "válí" po stole a praší se na to :eek: ).
Ivošisko (5)|11.10.2011 00:37
Tak jsem se vrátil z Hradu a nesu tyto zprávy: nainstalovaná USB3.0 PCIe karta AXAGO a zakoupená čtečka Kingston USB3.0 (kterou testoval Milan Šurkala (opravdu je vzhledem k zamilování :) )) a výkon, měřený pomocí HD Tune, dosahoval úrovně 35 MBps (s mým původním zařízením byl 17 MBps). To mě příliš neuspokojuje (kde je těch toužebně očekávaných 90? :) ). Při další průzkumu jsem zjistil, že PCIe vyžaduje slot 2.0 a sloty mé základní desky nesou označení PCIEX 1_1 a PCIEX 1_2 - znamená to, že mám zastaralou desku?
Hajtek (7)|11.10.2011 08:59
Spíš nám napiš co máš za základovku. Ale je možné že axago pro plný výkon potřebuje PCIe 16x a tvoje deska má třeba jen 4x. A nebo to vrať a kup novou základovku s USB 3.0 (tam by ale asi byl problém, že bys musel vyměnit i zbytek sestavy)
Ivošisko (5)|11.10.2011 09:37
Základní desku mám Asus P5K SE.
Milan Šurkala (3381)|11.10.2011 10:47
PCIe 1.0 az PCIe 1.2 sloty by mely i pri x1 verzi slotu nabidnout rychlost 250 MB/s. Takze to spis vidim na to, ze ta ctecka podporuje USB3.0 tak, aby se nereklo (vic papirove nez prakticky). To mi pripomina dnesni SDHC a predevsim SDXC karty s UHS-I rozhranim. Milion fotaku podporuje SDXC, ale skoro zadny nedokaze pracovat s UHS-I, takze kupujes 45MB/s, 60MB/s, 90MB/s karty, ale stejne s nimi nepojedes vic nez 30MB/s, coz je maximem standardu SDHC.

BTW. ta ctecka, kterou jsem testoval, byla tusim jen USB2.0. Nicmene Kingston vyrabi milion ruznych variant se stejnym designem.