Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Samsung NX10+18-55mm VS. Nikon D3100+18-55mm

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010
    Fotografií
    16

Zdravím, vybírám mezi těmito fotoaparáty a nemohu se rozhodnout, jaký koupit. Jsem si vědom toho, že každý má něco. Ale stejně pořád nevím. Samsung má Bracketing, což mě láká z důvodu, že bych chtěl dělat HDR fotografie a lepší objektiv, ale Nikon má lepší čip a Full HD video. Co se ale týče kvality videa, tak mi přijde skoro stejná. Opravdu nevím co je pro mě, jako pro začátečníka lepší. Jediné, co mě poměrně zaráží je to, že Samsung má na 800 ISO stejný šum jako Nikon na 1600. Takže abych to shrnul. Samsung se mi líbí více, jenže nevím, jak moc velký problém je ten šum. Když jsem koukal na sample photos, tak na ISO 400 se to ještě dalo, tak mě napadlo fotit vše s maximálním ISO 400. Myslíte, že to bude možné, nebo to za nějakých konkrétních okolností nebude možné a bez vyššího ISO fotky budou k ničemu? Napište mi prosím vaše názory, co by jste si raději koupili. Mimochodem, vím, že Samsung není zrcadlovka, ale na to prosím neberte ohledy. Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, je pravda, ze cip v Samsungu vyssi citlivosti opravdu moc nezvlada. Se zakladnim setakem se v interieru k vyssim citlivostem priblizis velmi snadno, coz plati i o pripadech, kdy proste potrebujes vyssi clonu kvuli vetsi hloubce ostrosti. Tady ma proste Samsung problem (a rekl bych, ze ten rozdil je jeste vetsi nez ISO 800 u NX10 - 1600 u D3100). Na druhou stranu je mnohem levnejsi (nepletu-li se, o tretinu), bracketing rozhodne neni k zahozeni a bezne denni snimky jsou velmi kvalitni z obou pristroju (HDR se sice da fotit i s D3100, ale pouze vylozene nestaticke sceny, tedy interiery. Venku uz je problem, protoze mraky jsou neuveritelne rychle a nekdy se ty posunute oblohy docela blbe skladaji). Osobne bych koupil spise NX11, ktera za stejnou cenu jako D3100 nabidne jeste 30mm F2 pancake objektiv jako bonus. Ani jednim vsak neudelas chybu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010
    Fotografií
    16

A ještě by mě zajímalo jak je na tom Sony A33? Jestli je lepší než oba tyto fotoaparáty.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Sony A33 je dobra po strance cipu (HDR, nizky sum podobne jako u D3100, Full HD video, rychle sekvencni snimani), objektiv ale patri k tem horsim. A33 je nicmene take vynikajici pristroj (zde v podstate nemate sanci slapnout vedle, jde spise o objektivy, ktere muzete pouzivat).

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010
    Fotografií
    16

A z těchto 3 fotoaparátů byste vy osobně vzal jaký? Jinak děkuji za rady.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No osobne bych vzal NX11 + 18-55mm + 30mm pancake. Ale netvrdim, ze je to objektivne nejlepsi moznost. Subjektivne mi z techto fotoaparatu vyhovovala nejlepe.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010
    Fotografií
    16

Jaký je vlastně rozdíl mezi NX10 a NX11?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

V podstate zadny. Maji trochu jiny grip, NX11 ma lehce rychlejsi zpracovani obrazu a podporu iFn objektivu, ale vetsina z techto vylepseni je obsazena i v nejnovejsim firmwaru pro NX10.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011
    Fotografií
    74

Ahoj, nechci základ nové téma, tak to nejdřív zkusím zde.

Řeším podobný problém. Jsem začátečník, který doposud fotil pouze kompaktem a rád bych vyzkoušel něco nového a naučil se trochu fotit.

Přemýšlel jsem proto, zda má pro mě smysl kupovat nějakou levnější zrcadlovku, než jsem ovšem narazil na Samsung NX11. Myslím, že za 12 000 Kč s 2 objektivy je to super nabídka. Jen by mě zajímalo, zda třeba počkat na nový NX20 - bude dostupný hned po novém roce nebo až v jeho průběhu, jak na tom bude s cenou? Asi nebude tak výhodná nabídka jako nyní na NX11 s 2 objektivy, že? Takto, bych si udělal radost už pod stromeček. :-)

Stále ale nevím, zda má pro mě, jako pro začátečníka smysl třeba ještě připlatit (což už se mi moc nechce) a vzít plnohodnotnou zrcadlovku. Co myslíte? Právě si myslím, že ten Samsung bude na to, abych se naučil fotit bezvadný.

Co mě ale překvapuje, je že zrovna Samsung jsem nepovažoval za žádnou ověřenou firmu co se týče foťáků, ale asi tomu tak není, když čtu všechny ty recenze. Kvalitativně (co se týče zpracování, kvality objektivů) je srovnatelný s ostatními značkami.?

Ještě taky přemýšlím, jaké objektivy bych měl případně vzít. Fotit budu prakticky vše - architektura, příroda, portréty, děti, interiéry atd. Prostě takový rodinný foťák. Pokud jsem vše dobře pochopil, tak ten 50 - 200mm je vhodný pro focení zvířat, sportu - tam, kde je potřeba velký zoom. Je tak?

Chci se zeptat, podle čeho bych se měl rozhodnout, který objektiv použít - zda ten základní 18 - 55mm či ten 30mm. Jestli dobře rozumím tomu, co jsem už stihl načíst, tak třeba v interiéru, kde jsou horší světelné podmínky nebo třeba v noci, bych měl volit ten 30mm, který má lepší světelnost. Mám pravdu? Dá se nějak specifikovat, za jakých podmínek použít ten 18 - 55mm či 30mm objektiv? Nebo se rozhodovat třeba podle toho co chci fotit (krajina, portrét, noční snímky)? Abych si udělal představu. Omlouvám se možná za blbé dotazy, ale tohle mi stále vrtá hlavou :-)

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od t0ncek Zobrazit příspěvek
    Ahoj, nechci základ nové téma, tak to nejdřív zkusím zde.

Řeším podobný problém. Jsem začátečník, který doposud fotil pouze kompaktem a rád bych vyzkoušel něco nového a naučil se trochu fotit.

Přemýšlel jsem proto, zda má pro mě smysl kupovat nějakou levnější zrcadlovku, než jsem ovšem narazil na Samsung NX11. Myslím, že za 12 000 Kč s 2 objektivy je to super nabídka. Jen by mě zajímalo, zda třeba počkat na nový NX20 - bude dostupný hned po novém roce nebo až v jeho průběhu, jak na tom bude s cenou? Asi nebude tak výhodná nabídka jako nyní na NX11 s 2 objektivy, že? Takto, bych si udělal radost už pod stromeček. :-)

Stále ale nevím, zda má pro mě, jako pro začátečníka smysl třeba ještě připlatit (což už se mi moc nechce) a vzít plnohodnotnou zrcadlovku. Co myslíte? Právě si myslím, že ten Samsung bude na to, abych se naučil fotit bezvadný.

Co mě ale překvapuje, je že zrovna Samsung jsem nepovažoval za žádnou ověřenou firmu co se týče foťáků, ale asi tomu tak není, když čtu všechny ty recenze. Kvalitativně (co se týče zpracování, kvality objektivů) je srovnatelný s ostatními značkami.?

Ještě taky přemýšlím, jaké objektivy bych měl případně vzít. Fotit budu prakticky vše - architektura, příroda, portréty, děti, interiéry atd. Prostě takový rodinný foťák. Pokud jsem vše dobře pochopil, tak ten 50 - 200mm je vhodný pro focení zvířat, sportu - tam, kde je potřeba velký zoom. Je tak?

Chci se zeptat, podle čeho bych se měl rozhodnout, který objektiv použít - zda ten základní 18 - 55mm či ten 30mm. Jestli dobře rozumím tomu, co jsem už stihl načíst, tak třeba v interiéru, kde jsou horší světelné podmínky nebo třeba v noci, bych měl volit ten 30mm, který má lepší světelnost. Mám pravdu? Dá se nějak specifikovat, za jakých podmínek použít ten 18 - 55mm či 30mm objektiv? Nebo se rozhodovat třeba podle toho co chci fotit (krajina, portrét, noční snímky)? Abych si udělal představu. Omlouvám se možná za blbé dotazy, ale tohle mi stále vrtá hlavou :-)
    Jaký objektiv zjistíš jednoduše - koukni se na statistiky, na jakých ohniscích jsi fotil s kompaktem (příp. se zamysli, jak často ti chybělo větší přiblížení)...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, mas trochu problem v tom, ze NX11 se da sehnat v nasledujicich setech:
    1, NX11 a 18-55mm
    2, NX11 a 18-55mm a 50-200mm
    3, NX11 a 18-55mm a 30mm

To znamena, ze NX11 bez zakladniho 18-55mm setaku nemuzes ani koupit. Vzhledem k tomu, ze prvni set je za 11 tisic a dalsi dva sety za 12 tisic, je totalni pitomost kupovat set cislo jedna. Ted je jen otazkou, zda potrebujes snimat s delsimi ohnisky (velke priblizeni, ale to neznamena, ze se neda pouzit na blizko) nebo s pancakem, ktery proste nema zoom, ale zase ma fajn svetelnost a pokud se naucis fotit s pevnym ohniskem, ani ty zoomy nebudes chtit :-) Je to proste vyrazny limit pri foceni, casto jsi moc blizko nebo moc daleko a zoomovat ani odzoomovat uz proste nemuzes. Ale prave to je na tom ta legrace. Osobne mam sice na fotaku setak i pevne ohnisko, ale prave diky te "legraci" pouzivam pevne ohnisko v podstate porad.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011
    Fotografií
    74

Je pravda, že toho pevného ohniska se trochu bojím - nejsem na to zvyklý, ale na druhou stranu nevím, zda potřebuju takové velké ohnisko, které nabízí ten druhý :-) Proto jsem nyní asi více nakloněn tomu pancake objektivu.

Co se týče nějakých alternativ, tak nyní asi neexistuje nic jiného v podobné cenové hranici se stejným poměrem cena/výkon, že? Aspoň jsem zatím na nic jiného nenarazil.. Co třeba Panasonic G2/G3?

A co ten nástupce, vyplatí se čekat nebo ne?

EDIT:

Teď jsem koukal na recenzi G3 a musím říct, že za mě nic moc. :-/

Jinak ještě jedna hloupá otázka, má NX11 i nějaký automatický režim, kdy prostě jen mačkám spoušť a foťák ideální expozici volí sám? :-)

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Já bych Ti doporučil Sony A35 - sice je "jen" se setovým objektivem (a ne špatným) 18-55, ale kvalita je někde úplně jinde, fullHD video, několik režimů vč. plné automatiky, podívej se po netu po recenzích, i tady je: http://www.digimanie.cz/recenze-sony...cadlovkam/4060
    a dá se na ni časem, pokud bys Tě to "chytlo" dokoupit hodně příslušenství i objektivů...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Samozrejme, ze ma NX11 rezim automatiky. To uz musi byt hodne divny fotak, aby to nemel :-) Nastupce ma byt udajne velmi zajimavy, ale z pocatku bude urcite znatelne drazsi nez NX11 (osobne si nemyslim, ze by zakladni set byl pod 15 tisic a vzhledem k tomu, co vse ma NX20 umet, tipuju vice nez 20). Samsung s temito vyhodnymi sety prichazi az tak po pul roce az roce prodeje.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011
    Fotografií
    74

Citace Původně odesláno od milav Zobrazit příspěvek
    Já bych Ti doporučil Sony A35 - sice je "jen" se setovým objektivem (a ne špatným) 18-55, ale kvalita je někde úplně jinde, fullHD video, několik režimů vč. plné automatiky, podívej se po netu po recenzích, i tady je: http://www.digimanie.cz/recenze-sony...cadlovkam/4060
    a dá se na ni časem, pokud bys Tě to "chytlo" dokoupit hodně příslušenství i objektivů...
    Díky za tip, recenzi jsem si přečetl. Na první pohled mě moc nezaujal, navíc mi přijde (mé laické oko, tak usoudilo, ale možná blbě :-)), že ten základní setový objektiv od Samsungu je lepší. Navíc je i o něco levnější a už v tom jsou ty objektivy dva. 1 nebo 2 objektivy na tom mi až tak nesejde, jen mě na první pohled více zaujal ten Samsung.

Budu muset skočit někde do obchodu a podívat se na ty foťáky i na živo...

Milan Šurkala:

Uff díky za info, tak to už je mimo mou cenovou relaci, takže čekat na nástupce v mém případě nemá smysl.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon D3100 + objektív AF-S DX Nikkor 18-55mm VR
    Od fujtajbl v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 23-07-2014, 09:28
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 22-10-2013, 19:36
  3. Nikon D3100 18-105mm nebo Nikon D5100 18-55mm?
    Od Danielkyska v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-09-2013, 18:45