Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

UZ/kompakt do 400€

piter (146)|27.10.2011 10:24
Zdravim, potreboval by som co najlepsi pristroj pre amatera (tym chcem povedat ze automatika by mala fungovat na jednicku) s co najlepsim vystupom. nejake tie podmienky su:

slusny zoom, ale ak to ma byt na ukor kvality, zaujima ma hlavne siroky koniec, dlhy netreba az tak
slusne fotky na vyssich ISO (v ramci moznosti kompaktov)
moznost full manualu (keby naaaahodou sa zachcelo napr. dlhocasovky alebo podobne pokusy)
mala velkost (relativne, netreba mydielko) - je to na nosenie vsade so sebou
dobra vydrz baterii, ci uz dobijatelne AA alebo akumulator
dobra mechanicka vydrz - nech sa nerozbije pri pade zo stola, napr.
relativne dobra rychlost/pohotovost - ako vytiahnem, zapnem tak chcem hned fotit
moderne ficury ako gps netreba a ani vela megapixelov, fotky sa tlacia maximalne do 10x15, popripade sa pozeraju na full hd.
fotit sa budu klasicke dovolenkove fotky - vsetko ostre, skor siroky uhol, proti svetlu, momentky.

bez mucenia sa priznam, ze som o tom nic moc nehladal, jedna sa o fotak pre mojich rodicov a ja sa v tychto modernych kompaktoch nevyznam a nemam prehlad.
dakujem za kazdy dobry tip.
Hupp (225)|27.10.2011 11:39
Myslím, že nejlíp by Ti pomohlo něco z výběru od Milana
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-rijen-2011/4147

a vybíral bych asi někde mezi kompakty střední třídy, případně mezi tzv. profikompakty. Sám jsem takhle podobně rodičům kompakt vybíral. A popřemýšlel bych, jestli to má mít RAW, můžeš pak rodičům, kteří budou fotit nejspíš na automat, fotky ještě vylepšit.
piter (146)|27.10.2011 13:54
[quote=Hupp;12254]Myslím, že nejlíp by Ti pomohlo něco z výběru od Milana
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-rijen-2011/4147

a vybíral bych asi někde mezi kompakty střední třídy, případně mezi tzv. profikompakty. Sám jsem takhle podobně rodičům kompakt vybíral. A popřemýšlel bych, jestli to má mít RAW, můžeš pak rodičům, kteří budou fotit nejspíš na automat, fotky ještě vylepšit.[/quote]

vdaka za odkaz. rozmyslam medzi panakom lx5 a samsungom ex1. skor som prikloneny k tomu panasonicu. ma niekto nejake negativne skusenosti s tymto fotakom?
Hupp (225)|27.10.2011 16:27
S Panasonicem LX5 nemám zkušenosti, ale Samsung EX1 je právě ten, který jsem vybral našim. Je výborný, jen by nesmělo vadit menší přiblížení. I když to je rozsahem asi na úrovni základních objektivů 18-55mm k zrcadlovkám, pokud se nemýlím. Ještě bych zauvažoval nad Nikonem P7000, nebo P7100, ten má větší zoom, ale asi pomalejší start. Všechno bude mít asi pro a proti. Ten LX5 bych asi taky nezavrhoval, já jen Panasoniky moc nemusím, ale to asi nemá reálný důvod.