Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Pomoc s vyberem ultrazoomu

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zdravim,

Nejak jsem se zasekl a potreboval bych pomoct s vyberem levnejsiho utrazoomu do cca 4500 Kc. Do ted jsem fotil Canonem A3100 a jsem s nim moc spokojenej, ale obcas se me stava, ze potrebuju vyfotit neco co 4x opt. zoom moc nepobere a proto koukam po necem s vetsim zoomem, kde i s dalky bych treba zachytil kapelu na podiu, lidi a tak vse a byla z toho rozumna fotka aniz bych to musel zoomovat jeste digitalnim zoomem a podobnyma vlastnostma jako ma Canon A3100.. Jak rikam, jde me hlavne o to, abych zachytil i fotky z trosku vetsi vzdalenosti v rozumne kvalite nez co ted dokazu s A3100...

Zaujali me tyhle kousky a potreboval bych pomoct to rozseknout..

Canon SX130
    http://www.alza.cz/canon-powershot-s...ny-d184405.htm

Byl jsem pro nej vice mene rozhodnuty, ale zase si s tim fotakem tolik nevyhraju, s A3100 moc na automatiku nefotim, ale obcas ano, nejvice u nej pouzivam ruzne scenicke rezimy dle potreby a prostredi .. a nevim jestli by me ze zacatku ty scenicke rezimy vystacili na kvalitni foto.. nez bych si osahal a odzkousel nejaka manualni nastaveni.. A hlavne je za hodne rozumnou cenu..

Pak uz sem koukal jen po Samsung WB650/Samsung WB700, ale z těch recenzí co tu p.Šurkala uváděl mě po přečtení vychází nejlépe ten Canon asi.. Můžete mě poradit ještě někdo více zkušenej a přidat svůj názor..

Případně doplnit jíný ultrazoom v rozmezí 3500-4500 Kč, který by byl vhodný ?

Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Canon SX130 i Samsungy jso dobrou volbou. Canon ma lepsi detaily, na druhou stranu tam ta automatika neni idealni (tihne k prepalum a ve neslunecnem pocasi dela docela studene fotky). Samsung ma barevne libivejsi snimky, automatika je tam o neco lepsi, ma i lepsi svetelnost. Na druhou stranu ovladatelnost je trochu horsi. At tak ci onak, ani jednim modelem neudelas chybu, je to docela jedno.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Canon SX130 i Samsungy jso dobrou volbou. Canon ma lepsi detaily, na druhou stranu tam ta automatika neni idealni (tihne k prepalum a ve neslunecnem pocasi dela docela studene fotky). Samsung ma barevne libivejsi snimky, automatika je tam o neco lepsi, ma i lepsi svetelnost. Na druhou stranu ovladatelnost je trochu horsi. At tak ci onak, ani jednim modelem neudelas chybu, je to docela jedno.
    Moc dekuju... vzhledem ke zkusenostem a to dobrym s A3100 pujdu do toho Canonu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Přeji krásný den,
    i já se ohlížím po nějakém fotoaparátu a zaujal mě http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95839. Jedná se o Canon PowerShot SX150 IS (znalejší jistě nemusí klikat na odkaz).

Jsem sice kluk, ale i vzhled je pro mě důležitý a tento fotoaparát to vyhrál. V podstatě mě od nákupu zrazuje jen to, že je napájen tužkovkami. Viděl jsem lidi, jak nosí v brašně tisíc baterií a z toho mají většinu bez šťávy. Vím, mnozí z vás si řeknou, že mé problémy bystě chtěli mít. V podstatě jde jen o volbu tužkovky ano, nebo ne.

Nebudu tvrdit, že hodlám využívat ultrazoom denně atp., ale tato funkce se mi rozhodně zamlouvá.

Prosím tedy o schválení, vymluvení, doporučení jiného fotoaparátu atd... Jaký je váš názor na tužkovky nebo adaptér?

Je mi jasné, že podobné dotazy tady řešíte dnes a denně, sám vidím na fóru podobné topicy... Proto prosím o trpělivost. Ještě bych dodal, že vyloženě netrvám na ultrazoomu. Chci zkrátka doporučit kompakt, který neudělá ostudu a nemusím kvůli němu chodit měsíc do práce.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pokud jsi ochoten koupit poradnou nabijecku a poradne baterky, tak jsou tuzkovky skvela volba. Pokud ale na tehle vecech budes setrit, ceka te peklo. Je to v podstate jen o tom. Kdyz koupis nabijecku za dve stovky a nabijeci baterky po 30Kc/kus, nediv se, kdyz ti to vydrzi 20 snimku na jedno nabiti a i kdyz nebudes fotit, na druhy den budou baterky vybite. Kdyz koupis poradnou nabijecku (napr. Voltcraft IPC-1L za cca 800 Kc), k tomu sadu poradnych baterek (napr. Sanyo Eneloop 2000 mAh po 65Kc/kus), tak na jedno nabiti s timtez fotakem das bez potizi tak 500-600 fotek a budou skoro cele nabite i po mesici nepouzivani.

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Pokud jsi ochoten koupit poradnou nabijecku a poradne baterky, tak jsou tuzkovky skvela volba. Pokud ale na tehle vecech budes setrit, ceka te peklo. Je to v podstate jen o tom. Kdyz koupis nabijecku za dve stovky a nabijeci baterky po 30Kc/kus, nediv se, kdyz ti to vydrzi 20 snimku na jedno nabiti a i kdyz nebudes fotit, na druhy den budou baterky vybite. Kdyz koupis poradnou nabijecku (napr. Voltcraft IPC-1L za cca 800 Kc), k tomu sadu poradnych baterek (napr. Sanyo Eneloop 2000 mAh po 65Kc/kus), tak na jedno nabiti s timtez fotakem das bez potizi tak 500-600 fotek a budou skoro cele nabite i po mesici nepouzivani.
    Výborně. Moc Ti děkuji za odpověď. Teď teprve vidím výhodu tužkovek, stačilo jen seznámení se situací, což jsi udělal naprosto dokonale. Ještě jednou díky.

A ještě jeden dotaz... V jedné recenzi nebyla příliš ohodnocena konstrukce právě tohoto fotoaparátu. Bohužel nikde nebylo vysvětleno, v čem je vlastně problém. Ví někdo o nějakém nedostatku?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Nojne Zobrazit příspěvek
    Jaký je váš názor na tužkovky nebo adaptér?
    Tu som sa pokusil o taku sumarizaciu vyhod a nevyhod tychto dvoch rieseni:
    http://www.digimanie.cz/forum/showthread.php?t=768
    Takze zostava si uz len vybrat, co je pre cloveka dolezitejsie...

Ja osobne som sa rozhodol pre Li-Ion baterku, a Li-Ion baterku som stanovil ako nutnu podmienku pre vsetky fotaky, ktore som za poslednych par rokov kupoval (Pana FZ28, Oly mju 840...)

Ale inak suhlasim s Milanom, ak tuzkovky, tak jedine Sanyo Eneloop 2000 mAh. Sam ich mam a funguju vyborne. A ako nabijacku ten Voltcraft. Existuju aj Eneloop 2500 mAh, ale tie nie su az tak kvalitne, to navysenie kapacity ide hodne na ukor ostatnych vlastnosti (spolahlivosti, poctu cyklov a pod.).

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Tu som sa pokusil o taku sumarizaciu vyhod a nevyhod tychto dvoch rieseni:
    http://www.digimanie.cz/forum/showthread.php?t=768
    Takze zostava si uz len vybrat, co je pre cloveka dolezitejsie...

Ja osobne som sa rozhodol pre Li-Ion baterku, a Li-Ion baterku som stanovil ako nutnu podmienku pre vsetky fotaky, ktore som za poslednych par rokov kupoval (Pana FZ28, Oly mju 840...)

Ale inak suhlasim s Milanom, ak tuzkovky, tak jedine Sanyo Eneloop 2000 mAh. Sam ich mam a funguju vyborne. A ako nabijacku ten Voltcraft. Existuju aj Eneloop 2500 mAh, ale tie nie su az tak kvalitne, to navysenie kapacity ide hodne na ukor ostatnych vlastnosti (spolahlivosti, poctu cyklov a pod.).
    Díky i Tobě... Uvidím jak se s tím poperu. Je mi jasné, že akumulátor může být pohodlnější, ale už se těch tužkovek nebojím. Bude to můj první foťák, tak proč si nedat prostor na chyby

Podobná témata

1. Kompakty: Pomoc při výběru Ultrazoomu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 26-07-2013, 23:13
  2. pomoc s výběrem filtru
    Od PavelJandak v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-04-2013, 23:48
  3. Pomoc při výběru ultrazoomu...
    Od Swensson v sekci Kompakty