Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaké scény nejčastěji fotíte?

Petr S. (328)|12.1.2009 11:42
Jaké scény nejčastěji fotíte?

  • Akty
  • Architekturu
  • Makro
  • Portréty
  • Produktové fotografie
  • Přírodu
  • Reportáže
  • Sport

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Milan Šurkala (3381)|13.1.2009 19:15
Mám rád makro, takové to kompaktní :-) Tedy snímky z pokročilých kompaktů, které jsou schopny ostřit od centimetru a podobně.
HimiX (187)|15.1.2009 21:00
Hmmmm, premyslim, premyslim, ale fakt nevim, zatim mam rad a fotim asi vsechno, krome makra, protoze na nej nemam zadne sklo.
RTeo (65)|15.1.2009 21:44
Je asi zbytečné zde uvádět, že nejčastěji fotím makro :hmm. Chystám se ale na širší záběr přírody vč. krajiny ale zatím na to nemám sklo (+polarizák). Nemohu se nějak rozhodnout mezi Tokina 11-16/2,8 nebo Tokina 12-24/4. První má o chloupek lepší optické vlastnosti vč. vynikající světelnosti, druhá zase větší zoom rozsah :notsure... Asi si hodím korunou:idea. Jinak nepohrdnu žádným motivem, kerý mě nějak zaujme.
RTeo (65)|17.1.2009 16:41
[quote=Milan Šurkala;984]Mám rád makro, takové to kompaktní :-) Tedy snímky z pokročilých kompaktů, které jsou schopny ostřit od centimetru a podobně.[/quote]
Co to vidí oko moje??? Co je pokročilého na schopnosti ostřit od 1 centimetru, když je to v praxi nepoužitelné?
Milan Šurkala (3381)|17.1.2009 17:49
[QUOTE=RTeo;1011]Co to vidí oko moje??? Co je pokročilého na schopnosti ostřit od 1 centimetru, když je to v praxi nepoužitelné?[/QUOTE]

Pokud se najde rozumný úhel, kdy si člověk nestíní, tak se s tím dají udělat na kompakt poměrně zajímavé fotografie. Neříkám, že to má na makra, která si lze dovolit se zrcadlovkou. Ale když testuji "pokročilejší" kompakty, které toto nabízí, většinou se s tím dost vyblbnu :-)
RTeo (65)|17.1.2009 20:31
[quote=Milan Šurkala;1012]Pokud se najde rozumný úhel, kdy si člověk nestíní, tak se s tím dají udělat na kompakt poměrně zajímavé fotografie. Neříkám, že to má na makra, která si lze dovolit se zrcadlovkou. Ale když testuji "pokročilejší" kompakty, které toto nabízí, většinou se s tím dost vyblbnu :-)[/quote]
...Tak to tedy smekám, já bych na to asi neměl nervy. Už vidím, jak si např. v přírodě domlouvám pózy s hmyzími modelkami. :p A taky by mě zajímalo, jakého měřítka zvětšení se tímto dá dosáhnout - což je podstatný údaj pro makro narozdíl od snímací vzdálenosti. :notsure
Milan Šurkala (3381)|17.1.2009 23:18
[QUOTE=RTeo;1013]...Tak to tedy smekám, já bych na to asi neměl nervy. Už vidím, jak si např. v přírodě domlouvám pózy s hmyzími modelkami. :p A taky by mě zajímalo, jakého měřítka zvětšení se tímto dá dosáhnout - což je podstatný údaj pro makro narozdíl od snímací vzdálenosti. :notsure[/QUOTE]

No hmyz s tím fakt fotit nejde, o to jsem se raději ani nepokoušel :-) To platí pro statické objekty, třeba mech vypadá docela fajn. Třeba tady ten mech (https://www.digimanie.cz/recenze-finepix-s8100fd-maji-se-ostatni-ultrazoomy-bat/2222-5), na téže stránce také ta poslední fotka chodníku. Takové věci mám na mysli.