Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparát s cenou kolem 2 - 3 tis - lepší makro

Farrael (2)|14.11.2011 16:02
Ahoj,
ve fotoaparátech se moc nevyznám, ač je umím dobře ovládat.

Chci si koupit první vlastní fotoaparát v cenové relaci 2 -3 tisíce. Je pro mne prioritní aby se s ním dobře fotily rostliny a akvária. Tedy spletě rostlin, rybičky atd. A to často velmi z blízka, tedy potřebuji, aby bylo dobře zvládnuté makro + dobrý zoom. Vím, že by na to byla daleko lepší zrcadlovka, ale tak bohatý bohužel nejsem :-( Fotografování krajin atd. To bude spíš minoritní záležitost, ale i to by měl zvládnout alespoň obstojně.
Momentálně mám doma pouze Acer CR5130 a ten už má fotografie samozřejmě celkem nedostatečné ač celkově dokáže barevně a v detailu takové akvárium podat lépe než nový Olympus co si koupil otec (přesný typ bohužel neznám).
Rád bych se focení i začal věnovat více a časem pokročil někam dál k vyšší kvalitě.
Děkuji všem za podněty. Zatím se mi líbil nejvíce asi Samsung PL210, ač ten co jsem četl zrovna neoplývá právě tím makrem.
Z foťáků co jsem kdy držel v ruce jsem byl asi nejvíce spokojený s Canonem.
Milan Šurkala (3381)|14.11.2011 17:40
Pokud jde o makro, tak zde je v levnych fotacich kralem Canon PowerShot A800.
Farrael (2)|14.11.2011 19:01
Děkuji za odpověď. A pokud bych rád něco s li-ion článkem či podobného typu? Přece jenom baterky jsou lehce nepraktické.
Milan Šurkala (3381)|14.11.2011 19:24
A v cem jsou neprakticke? Koupim dvojici Eneloopu a mam zajistenou vydrz az na 800 snimku, coz zadny jiny Li-Ion fotak teto kategorie nezvladne. Jedinou nevyhodou je nutnost koupe poradne nabijecky (idealne Voltcraft IPC-1L), coz ale vyvazi nizka porizovaci cena fotaku :-)