Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon eos 350D

a.dosh (4)|16.11.2011 14:23
Dobrý den,chci se zeptat, zda má v dnešní době cenu kupovat tento fotoaparát jako první zrcadlovku pro amatéra, který se chce se zrcadlovkou seznámit a má omezené finanční možnosti. Mám zkušenosti s Panasonicem fz 100, převážně fotím na manuální režimy, o závislostech clona, čas, iso už také něco vím (mimojiné i díky Koale:). Nabídka je 3000,- za tělo a náhradní baterii + cca do 2000,- za základní objektiv Canon EF-S 18-55/3,5-5,6 IS. Mám koupit, nebo si raději počkat třeba po Vánocích a spoléhat na širší nabídku díky přechodům na vyšší řady? Vyhraněné téma fotografií nemám, jde mi spíše o zaznamenání výletů se psem, publikace ponejvíce na webu v rozlišení cca. 800x600. Jediný problém vidím ve velikost výřezů, jsou tam ještě nějaké? Díky za rady.
Hupp (225)|16.11.2011 15:25
Zdá se mi to hodně, v této době za použitou 350ku se základním objektivem. Když se cokoli porouchá, tak už se moc nevyplatí do toho investovat, a objektiv je taky nic moc. Bud' zkusit vyjednat lepší cenu, nebo se podívat po jiných možnostech. Já bych za něj dal tak max do 3tis, podle stavu. Už před 4roky jsem kupoval 20D se stejným objektivem, jen bez stabilizace, za tutéž cenu, ale byl to fot'ák o třídu lepší a před 4lety.
Hupp (225)|16.11.2011 15:28
[quote=Hupp;12459]Zdá se mi to hodně, v této době za použitou 350ku se základním objektivem. Když se cokoli porouchá, tak už se moc nevyplatí do toho investovat, a objektiv je taky nic moc. Bud' zkusit vyjednat lepší cenu, nebo se podívat po jiných možnostech. Já bych za něj dal tak max do 3tis, podle stavu. Už před 4roky jsem kupoval 20D se stejným objektivem, jen bez stabilizace, za tutéž cenu, ale byl to fot'ák o třídu lepší a před 4lety.[/quote]

samozřejmě tělo + objektiv. Zkusil bych třeba napsat e-mailem do nějakého fotobazaru, za kolik by to vykoupili a víc bych za to pak nedal.
NHKG (58)|16.11.2011 15:38
Nevím jak se pohybují ceny takhle starých fotoaparátů, ale do začátku takové tělo stačí. Seťák je bída, ale na Canon moc nejde levně koupit lepší (třeba na můj oblíbený Pentax to jde :D). A cena toho objektivu je 2000Kč za nepoužitý, za starší max 1500Kč.
Hlavně si pořádně rozmysli značku. Jestli tě to chytne, nakoupíš spoustu "harampádí" a pak už při nákupu dalšího těla nepůjde značka tak lehce změnit (musel by jsi vše prodat a koupit jiné). A nemá někdo kolem tebe zrcadlovku s větší výbavou? Pokud ano, tak doporučuju koupit stejnou značku, aby jsi si pak od něj mohl pučovat objektivy a jiné věci a mohl ti fundovaně radit.

@Hupp: Máme tady tlačítko EDIT, tak ho prosím používej.
Hupp (225)|16.11.2011 16:18
No tak pardón :D
a.dosh (4)|18.11.2011 14:14
díky za odpovědi, asi to teda nechám být a uvidíme, co dál.