Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 50

Téma: Srovnání AA a AAA nabíjecích baterek

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Prave jsem nase srovnání nabíjecích AA a AAA baterek, takze racte studovat.
    AA
    http://www.fotonmag.cz/svitilny/bate...ch-aa-baterii/
    AAA
    http://www.fotonmag.cz/svitilny/bate...h-aaa-baterii/
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele komin
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    45

joo tak to je dobrý,už jsem koupil do blesku... Panasonic INFINIUM2100 uvidím jaké budou...

Občasný diskutér Avatar uživatele RTeo
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    18

Citace Původně odesláno od komin Zobrazit příspěvek
    joo tak to je dobrý,už jsem koupil do blesku... Panasonic INFINIUM2100 uvidím jaké budou...
    ...Gratuluji Péťo, to je dobrej kup...

Nováček Avatar uživatele komin
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    45

Citace Původně odesláno od RTeo Zobrazit příspěvek
    ...Gratuluji Péťo, to je dobrej kup...
    inu uvidíme,jsem takovej nevěřící Tomáš....co to plácám vídíš jak jsem zblblej samo že nevěřící Petr :-))

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dýl jak rok používám 8ks Eneloop 2000 a největší přínos vidím v tom minimálním samovybíjení. Kdysi jsem měl ve starém Olympusu klasický NiMH SANYO 2500 (mimořádně nepovedený typ se strašným samovybíjením) a musel jsem je před každým použitím čerstvě nabít. Menší kapacita těch nových NiMH (přednabité) vůbec nevadí, protože, když se skladují nabité, není problém klidně po několika měsících vzít foťák a jít fotit. Teď je používá manželka se synem a nedám na ně dopustit. Dají se dobíjet z jakéhokoli stavu (podobně jako Li-Pol), a i v mrazu si drží kapacitu podstatně lépe než klasické. Do přístrojů, které se používají nepravidelně a jen občas, jsou k nezaplacení :-) Vřele doporučuji.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

jj, na eneloop slysim jen chvalu.

Občasný diskutér Avatar uživatele RTeo
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    18

Citace Původně odesláno od Lark Zobrazit příspěvek
    Dýl jak rok používám 8ks Eneloop 2000 a největší přínos vidím v tom minimálním samovybíjení. Kdysi jsem měl ve starém Olympusu klasický NiMH SANYO 2500 (mimořádně nepovedený typ se strašným samovybíjením) a musel jsem je před každým použitím čerstvě nabít. Menší kapacita těch nových NiMH (přednabité) vůbec nevadí, protože, když se skladují nabité, není problém klidně po několika měsících vzít foťák a jít fotit. Teď je používá manželka se synem a nedám na ně dopustit. Dají se dobíjet z jakéhokoli stavu (podobně jako Li-Pol), a i v mrazu si drží kapacitu podstatně lépe než klasické. Do přístrojů, které se používají nepravidelně a jen občas, jsou k nezaplacení :-) Vřele doporučuji.
    Eneloop jsou fajn, se starší generací aku se nedají srovnávat. Ještě o chloupek lepší jsou Panasonic Infinium 2100, co si koupi Komin.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Já mám zatím výborné zkušenosti s Varta PowerAccu 2700mAh.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Já mám zatím výborné zkušenosti s Varta PowerAccu 2700mAh.
    Jasně, ta kapacita je paráda pokud jsou pořád v provozu (což u mě bohužel není), když je ale necháš půl roku ležet, tak si ani neblikneš. Holt je to už stará generace jako já :-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Jasně, ta kapacita je paráda pokud jsou pořád v provozu (což u mě bohužel není), když je ale necháš půl roku ležet, tak si ani neblikneš. Holt je to už stará generace jako já :-)
    To bych zase netvrdil :-) Sice to nebyl půlrok, ale asi jen tři měsíce. Nicméně po testu fotoaparátu jsem je vyndával nabité snad ještě tak ze 2/3 (možná 3/4), po tom čtvrt roce měly pořád kolem poloviny kapacity. Samovybíjení tam je, ale není to zase tak špatné.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    To bych zase netvrdil :-) Sice to nebyl půlrok, ale asi jen tři měsíce. Nicméně po testu fotoaparátu jsem je vyndával nabité snad ještě tak ze 2/3 (možná 3/4), po tom čtvrt roce měly pořád kolem poloviny kapacity. Samovybíjení tam je, ale není to zase tak špatné.
    V žádném případu jsem ti je nechtěl hanit a jak jsem psal, záleží na způsobu provozu. Skoro 1.5 násobek kapacity proti nové generaci určitě není k zahození. Ta poznámka, "že si neblikneš", byl jen pokus o vtip. Ale jak jsi sám napsal o té "polovině kapacity" po třech měsících, to je nějakých 1350mAh. U těch nových to vychází po ROČNÍM "ležení" 1600 až 1700mAh. Ověřené to ale nemám, protože u mě se zatím tak dlouho neflákaly :-) A to je pro mě zkrátka skvělé.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

V žádném případě bych je neoznačoval jako stará/nová generace. Jsou to dvě technologie, které žijí a budou žít vedle sebe. "Staré" mají větší kapacity a zejména o dost nižší vnitřní odpor (např. nabijí mnohem rychleji blesk), trpí ale samovybíjením. "Nové" netrpí (téměř) samovybíjením, mají zato ale vyšší vnitřní odpor, tzn. nedokáží dodávat tak vysoký proud. Oboje jsou užitečné. Profík, který fotografuje každý den a potřebuje zdroj obrovského proudu pro blesk nebo rychlé převíjení (u analogu), použije původní technologii. My, kteří fotografujeme občas a nechce se nám akumulátory každý týden opečovávat, koupíme Enelopy nebo pod. Enelopy a podobné jsou, pravda, na začátku vývoje, uvidíme, jak se coby sekundární zdroj el. energie vyvinou.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

to relais: Vždyť jsem to psal, že záleží na preferenci způsobu použití a máš naprostou pravdu. Sám je dosud používám v RC-modelech, i když pro pohon už začínají vévodit LiFe-A123. Bylo by zajímavé je vyzkoušet třeba do blesku. Bohužel se zatím dodávají jen v ne moc běžných rozměrech a mají odlišné napětí/článek, takže vyžadují speciální nabíječku, podobně jako LiIon/LiPol. To označení "stará/nová" jsem použil jen pro zjednodušení.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

A ty LiFe, by by na ně nějaký kvalitní link? Je mně jasné, že modeláři kladou na akumulátory až extrémní nároky a mají s nimi nejvíc zkušeností.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od relais Zobrazit příspěvek
    A ty LiFe, by by na ně nějaký kvalitní link? Je mně jasné, že modeláři kladou na akumulátory až extrémní nároky a mají s nimi nejvíc zkušeností.
    Tady jeden popis česky, včetně odkazu na Datasheet a druhý na prodejce v česku:

http://www.rcserver.cz/index.php?opt...ask=view&id=39
    http://www.horejsi.cz/Pages/DetailPr...?objcislo=0715

Stačí ale vygooglit "A123" a najdeš pytel informací. Už se na ně delší dobu chystám, ale znamená to komplet "přezbrojení" = velká investice (nabiječka, regulátor atd...) Trvalý zatěžovací proud 30C a krátkodobě až 60C

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: srovnání Olympus 9010 a Pannasonic TZ 10
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-09-2010, 23:48