Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony SLT-A33, 55, 35 - sekvenční snímání

vojtechmakal (16)|29.11.2011 21:20
Dobrý den,

prosil bych uživatele zrcadlovek s pevným zrcadlem Sony alfa33, 55 a 35 o zkušenosti se sekvenčním snímáním. Tzn., jak dlouho jim vydrželo v plné rychlosti (a33 7s/s, a55 10s/s, a35 7s/s) a jakou kartu k dané výdrži použili.

A ohledně sony a35 bych se chtěl zeptat, zda-li jde vypnout následující funkce: rychlost až 7 fps v režimu vysokorychlostního sériového snímání teleobjektivem s cca 1,4násobným zvětšením. Jde vypnout to 1,4x zvětšení?

Ptám se protože jsem četl na tomto serveru příslušné recenze a je škoda, že tyto přístroje v plné rychlosti vydrží cca 2 s. Tak dlouho žádná akce netrvá. A také jestli mám věřit v ty recenze (samo že pan Šurkala je bude chválit :-)).

Děkuji za odpovědi
milav (17)|1.12.2011 19:42
Tak jsem to v rychlosti zkusil s mojí A35 - při focení pouze do JPEG (max.rozlišení) mi vyšlo zhruba 75 fotek/25s - ze začátku asi prvních 5 fotek rychleji, pak stejná rychlost neomezeně. Při rychlém snímání (7/s při zoomu 1.4 umí pouze do jpeg,bez ohledu na nastavení foťáku) mi zvládne při plné rychlosti dvě série (tedy 14 fotek/4s),pak začne cca 5s ukládat. "Zoom 1.4x vypnout nejde, není to ani tak zoom, jako 8Mpx výřez z prostředku čipu, vypnout nejde. Základní pomalejší snímání sice zvládne cca 2-3sn/s,ale trvale a v plném rozlišení do JPEG. Do JPEG+RAW vydrží cca 6-8 fotek,pak začne ukládat (velký objem dat - RAW má cca 16Mb, JPEG cca 3-8Mb podle scény). Trvalé snímání se nastavuje zvlášť ve způsobu snímání pře křížový ovladač, rychlé seriové snímání na točítku na voliči programů.