Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Bazarová zrcadlovka - tip?

gladiatus96 (12)|4.12.2011 18:05
Zdravím, měl jsem tu vlákno ohledně ultrazoomu, ale podle toho, co jsem četl, vybraný ultrazoom úplně vyhořel!

Tak jsem se rozhodl si koupit nějakou zrcadlovku do 10 tisíc. Preferuji z bazaru, jelikož do 10 tisíc novou s průměrným objektivem asi neseženu. (Respektive seženu, ale za málo peněz málo kvality :) )
Fotit chci hlavně přírodu (makro), pohyb. K zahození by nebylo i video v HD.
Máte nějaké tipy zrcadlovek, na které se mám zaměřit? Zaujal mne Nikon D40/D70s

popřípadě ještě k zahození není Canos 5OS 1000D



Prosím o vyjádření, popř. vypsání nějakých variant :)


Děkuji moc za jakoukoli odpověď.
milav (17)|4.12.2011 19:38
V kamenných prodejnách Fotolabu doprodávají Sony Alpha A450 s dobrým setovým objektivem 18-55 za dobrou cenu 7999,- s plnou zárukou - aktuálně jí mají v prodejně fotolab DBK, Praha 4. Stačilo by jejich obchody obtelefonovat, případně zamluvit.
NHKG (58)|5.12.2011 08:02
Co takhle Pentax K-x a k němu Pentax 28-70/f4 (hrozně rychle ostří, ale na makro není). Tělo se dá sehnat kolem 7000Kč, to sklo za 1000÷1500Kč. A zbyde ještě na pevné sklo nebo tele.
Možností je víc, ale nemám zas takový přehled. Ale určitě bych se vyhnul tomu Canonu. Kdyžtak není špatné si projít starší recenze, ať víš na co od kterého těla a značky čekat.

@Milav: Mi to spojení "dobrý setový objektiv" přijde jako vtip. Sice jsem neviděl seťák Sony, ale Pentax má údajně nejlepší seťák a ve skutečnosti docela tragédie. Samozřejmě za zbývající 2000Kč se může nějaké sklo dokoupit.
Milan Šurkala (3381)|5.12.2011 11:27
Ten setak Sony je rekl bych docela spatny (majitele Sony si jej sice docela chvali, ale rekl, bych, ze to je spise ve srovnani s udajne opravdu tragickym predchudcem 18-70mm), na druhou stranu z tech zakladnich setaku je na makro jeden z nejlepsich. Ne ze by ty rozdily byly nejak vyrazne, ale dosahuje neco kolem 0,6x virtualniho zvetseni, coz neni k zahozeni. S makro predsadkou kolem 5 dioptrii se da dostat k 1x zvetseni.
milav (17)|5.12.2011 20:21
NHKG: Až takový vtip to není, ze seťáků patří mezi ty lepší - nefotil jsi s ním, tak neodsuzuj.
Na dyxum má velice dobré optické hodnoty (celkové hodnocení sráží to, že je "plasťák"), ale za ty peníze se povedl: http://www.dyxum.com/lenses/Sony-AF-DT-18-55-F3.5-5.6-SAM_lens521.html
Na Photozone dostal jedno z nejlepších hodnocení v levnější třídě zoomů a 5hvězdiček poměr cena/výkon - takže tak špatný asi nebude a není to jen můj názor :-)
http://www.photozone.de/sony-alpha-aps-c-lens-tests/573-sony1855f3556?start=1
A s makro předsádkou je opravdu dobrý. Pro "normálního" člověka co má hlouběji do peněženky je to (i se zmíněným foťákem) dobrá kombinace - i díky plné záruce. V bazaru se sice můžeš strefit na dobrý kus,ale ve většině případů netušíš, co má foťák naběháno, jak s ním dotyčný zacházel apod. Navíc na Sony se dají sehnat levně kvalitní Minoltí objektivy, což se o Pentaxu tvrdit nedá (i když fotí pěkně) - zkrátka Sony má lepší podporu v příslušenství (proti Pentaxu)...
milav (17)|6.12.2011 00:03
Ostatní vybrané foťáky jsem neměl v ruce,ale Sony A200 byla moje první zrcadlovka a mohu ji s klidným svědomím doporučit, fotí výborně, v roce 2008 dostala cenu za nejlepší entry level DSLR. Jen bych k ní časem doporučil již zmíněný objektiv 18-55 SAM (v aaron.cz ho mají za cca 1900,-) - je podstatně lepší (i ostřejší) než původní 18-70