Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Výběr zdrcadlovky

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Zdravím. Potřeboval bych poradit s výběrem zdrcadlovky. Bude to má první. Způsobem ani téma focení nemám nijak specifický. Budu fotit jak venku tak ve vnitř interiery. Rozhodujise mezi Pentax K20D, Nikon D5000 a Nikon D3100. Mohl byste mi někdo poradit který vzít a proč, případně který naopak nebrat a rovněž proč. Dále by mě zajímalo, jak je to s odolností fotoaparátů Pentax versus třeba zmíněné Nikony ?
    Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Vlastnim Pentaxe K-R

Ten Pentax se uz tusim neprodava, tad mas na vyber bud lowend K-R (zhruba na urovni D5100) nebo stredni tridu K-5 (zhruba na urovni D7000)
    srovnani K-r vs K20D
    http://snapsort.com/compare/Pentax_K-r-vs-Pentax_K20D

zalezi hlavne, co chces s tim fotakem delat, jestli chces s tim i hodne tocit videa, tak rozhodne nikon, ze ma vyssi rozliseni, umi 25p a automaticky preostrovat behem nataceni, Pentax ma taky mensi vyber novych objektivu a nemoznost prejit na fullframe.

Vyhoda Pentaxe je, ze umi dobre pracovat se starsima objektivama, ktery jdou celkem levne koupit v bazaru, taky (subjektivni pocit) se mi lip drzel a pusobil vic masivne nez nikon D3100, taky ma vic krizovejch AF bodu, takze lip zaostruje, navic ma defakto funkce jako 5100 za cenu 3100.

jestli chces neco do 20
    Podle me idealni sestava je Pentax K-R + Tamron SP AF 17-50 mm F/2,8 XR Di II jestli chces hodne fotit pri nizsim osvetleni, portrety, pripadne v mistnostech bez blesku

nebo Nikon D3100/5100 + 18-10VR kdyz chces fotit spis prirodu

http://snapsort.com/compare/Nikon_D3100-vs-Pentax_K-r
    http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Pentax_K-r

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Jinak utesneny modely jsou az ty vyssi tj Pentax K-5 a Nidon D7000, samozrejme k tomu potrebujes i utesnenej objektiv, kterej je taky pekne mastnej, ale pokud se k tomu budes chovat jak clovek, tak i ty lowendy neco vydrzi

Občasný diskutér Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Jaký je rozpočet? Taky jsem vybíral mezi Nikonem D3100 a Pentaxem K-r a u mě vyhrálo K-r.
    K-r má na rozdíl od D3100 stabilizaci v těle a má i v těle motorek. Takže na K-r jde použít prakticky kterýkoliv objektiv s Pentax závitem a je jich spousta a dají se najít i levné slušné kousky. Líp se drží (to si zkus v obchodě, ale mám to potvrzené od spousty lidí). A při zkoušení mi K-r i líp ostřilo.
    D3100 trošku míň šumí a je lepší na focení videa ale pořád to není kamera.
    D5000 moc nemá smysl, proti D3100 má navíc výklopný display, jinak je snad ve všem horší.

Každopádně doporučuju fotoaparát si v obchodě vyzkoušet jak padne do ruky a nezůstat u setového objektivu. U Nikonu si můžeš připlatit a koupit set s lepším sklem (univerzální 18-105 AF-S DX VR) a u Pentaxu dokoupit nějaké starší sklo (levně se dá koupit například dobrý Pentax 28-70/f4).

Odolnost těžko porovnávat, se zrcadlovkou je potřeba zacházet opatrně. Vyšší modely jak psal honcka jsou sice odolné proti vodě, ale na to musí být speciální skla.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Zdravím, mám taky jedno dilema, ve značce mám jasno, jen vzhledem k financím nevím která alternativa by pro mě, jako zrcadlového začátečníka byla lepší.
    NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR
    NIKON D3100 + 18-105 mm VR - momentálně nedostupný
    Lepší tělo se slabším objektivem nebo slabší tělo s lepším objektivem?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jiiras Zobrazit příspěvek
    Zdravím, mám taky jedno dilema, ve značce mám jasno, jen vzhledem k financím nevím která alternativa by pro mě, jako zrcadlového začátečníka byla lepší.
    NIKON D5100 + 18-55 AF-S DX VR
    NIKON D3100 + 18-105 mm VR - momentálně nedostupný
    Lepší tělo se slabším objektivem nebo slabší tělo s lepším objektivem?
    Na to se velmi těžko odpovídá. Obě možnosti totiž dávají smysl. Ono totiž pokud tě to chytne, stejně něco vyměníš (v prvním případě nebude stačit objektiv, ve druhém tělo). Obvykle bych ti doporučil spíše horší tělo a lepší objektiv, neboť objektiv je to hlavní, co určuje možnosti focení. Nicméně v tomto případě bych možná uvažoval o D5100 s horším objektivem, neboť D5100 je funkčně mnohem dále než D3100 a zejména pokud si budeš hrát s RAWem, tak dokáže neskutečné věci. Ale zas tě bude limitovat ten objektiv, takže je to prašť jako uhoď.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

No jo, prašť jak uhoď se v tom motám jak nudle bandě, koukám na to úplně stejně, tak jsem doufal že mě tu někdo z Vás trochu prakticky nakopne :-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

To ma ale velmi jednoduche reseni. Hod si minci, zarucene ti padne to, co vnitrne az tak moc nechces :-D

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Ja osobne by som predsa len skusil ci by sa s tymi finaciami nedalo pohnut a ak ano tak si kupil NIKON D5100 + 18-105 mm VR. Mal som moznost s touto kombinaciou pracovat a vcelku som bol spokojny.

Nováček Avatar uživatele Jack08
    Registrace
    Jan 2009
    Fotografií
    1

18-55mm a 18-105mm jsou opticky totožné objektivy, lišící se pouze rozsahem ohniska. Říkat o 18-55 že je slabší než 18-105 není úplně přesné. V každém případě používat jenom jeden objektiv v rozsahu 18-55mm není zcela dostačující a 18-105 využiješ bezpochyby více. Fotoaparát bych volil raději D5100. Pokud jsi finančně omezený, tak dobrou volbou může být bazar.

vai vai je offline
    Nováček Avatar uživatele vai
    Registrace
    Sep 2008

Objektiv 18-105 VR má oproti 18-55 VR několik plusů:
    - je zpravidla ostřejší a to i rovnoměrněji při krajích (ale člověk může u obou narazit na horší kus, kde toto neplatí, tak jako u všech seťáků)
    - neotáčí se přední člen při ostření, což se ocení např. při focení s polarizákem
    - dá se kdykoliv ostřit manuálně bez nutnosti přepínat A/M na objektivu
    - v balení se dodává sluneční clona

18-55 VR má výhodu pouze v tom, že je menší a lehčí + z hlediska optiky o fous méně aberuje a má menší zkreslení (obojí se dá ale snadno korigovat - aberace se odstraňuje u nových těl Nikonu automaticky při focení do JPG a korekce zkreslení je pak volitelná v menu).

http://www.photozone.de/nikon--nikko...3556vr?start=1
    http://www.photozone.de/nikon--nikko...3556vr?start=1

http://www.lenstip.com/index.html?te...wu&test_ob=225
    http://www.lenstip.com/index.html?te...wu&test_ob=182

http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/1221/cat/13
    http://www.slrgear.com/reviews/showp...ct/1154/cat/13

Ohledně těla, bych určitě přidal peníze a zvolil D5100. Ten rozdíl za to stojí.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No abychom takhle nepokracovali az k zrcadlovce za 30 tisic a objektivum za 100 :-D Nicmene i ja se priklanim k dosetreni trochy penez a koupe D5100 + 18-105 VR.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Citace Původně odesláno od Jack08 Zobrazit příspěvek
    18-55mm a 18-105mm jsou opticky totožné objektivy, lišící se pouze rozsahem ohniska. Říkat o 18-55 že je slabší než 18-105 není úplně přesné. V každém případě používat jenom jeden objektiv v rozsahu 18-55mm není zcela dostačující a 18-105 využiješ bezpochyby více. Fotoaparát bych volil raději D5100. Pokud jsi finančně omezený, tak dobrou volbou může být bazar.
    A ty máš s bazarem nějaké zkušenosti ? Zrcadlovka je přeci jen mechanické zařízení s omezenou životností. Jsou i nějaké ověřené ?

Nováček Avatar uživatele Jack08
    Registrace
    Jan 2009
    Fotografií
    1

když se podíváš do pár foto bazarů, tak časem určitě najdeš něco zánovního, pár měsíců starého s dlouhou zárukou a za dobrou cenu. Myslím, že každý zde (i jinde) někdy něco kupoval, nebo prodával ve foto bazaru. Chce to ale trochu obezřetnosti.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Zdarec lidičky, tak můj 5100 zatím s 18-55 VR má za sebou téměř 100 okýnek, už se těším na pořádný jaro.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední