Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv SLP Magic Hyper Prime 23mm F1,7

oreb (3)|11.12.2011 19:56
Dobrý den! Vlastním Sony NEX a k tomu dostupné objektivy SONY (bez redukce) které nosím v brašně při akcích fotografování v různých podmínkách. Leč vlastní tělo s jedním objektivem nosím v batůžku dnes a denně stále sebou pro pohotové, reportážní fota. Takové "vždy připraven". K čemuž je NEX, díky svým rozměrům, ideální. Rád bych zvolil k tomu účelu vyhovující objektiv. Vím, že by byl téměř ideální Zeiss Sonar 24mm F1,8 který se má v brzku objevit na trhu. Avšak předpokládám cenu pro mne neakceptovatelnou (USA 1000 dolarů). Jsem jenom nadšenec-fotoamater. Včera vyšla na Digimanii aktualita (Milan Šurkala) o objektivu zn. a typu uvedené v nadpisu. Prosím odborníky, zda by uvedený Magic splňoval moje požadavky? Případně co jiného, pro mojí potřebu. Redukce se mi nechce používat. Děkuji JiM
radon (7)|17.12.2011 00:43
jako majitele NEXe mne ten objektiv také zajímá, ale na pořádné testy si ještě budeme muset počkat.
Něco jsem našel akorát tady:
http://www.stevehuffphoto.com/2011/12/14/slr-magic-23-1-7-hyperprime-vs-zeiss-24-1-8-sonnar-on-the-nex-7/
každopádně s ohledem na ruční ostření to bude chtít ten hi-res hledáček.
oreb (3)|18.12.2011 12:11
Dobrý den "radone". Máme stejné dilema u NEX-ů = manuální ostření/hledáček při absenci automatiky. Díky za odkaz na stránky popisu dotazovaného Magicu. Také jsem něco prosurfoval. Docela mě zaujal pozitivní článek, prezentovaná fota (harmonikář) a vesměs přijatelné diskuzní fórum právě Stevehuffa na Magic pro NEX = 28-2,8. Vzhledem k ceně 169 dolarů na Amazonu,bych ho docela po odeznění vánočního shonu objednal. Domnívám se, že objektivu Sony (autofocus) parametrů 28-33 při F 1.2-2.8 se v brzké době zřejmě nedočkáme. Pokročíte-li v prozkoumání našeho požadavku, uvítám vaší reakci. Díky JiM