Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Upgrade firmwaru digitálního fotoaparátu - ano či ne?

Petr S. (328)|23.1.2009 11:12
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Upgrade firmwaru digitálního fotoaparátu - ano či ne?

Před několika dny vydala společnost Panasonic na svět novou aktualizaci programového vybavení fotoaparátu Lumix DMC-LX3, který nejen že zajišťuje korektní zobrazení EXIF informací souborů JPEG, ale také různou měrou vylepšuje práci expoziční automatiky. Jak velký smysl ale mají tyto aktualizace právě pro vás? Nebo raději do fotoaparátu nezasahujete a jste ochotni žít s jeho chybami? Ať už je váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
monikash (5)|23.1.2009 13:04
Já teda jo. Jak u Kodaku, tak i teď u uzrcadlovky a objektivů. A nejen u fotoaparátu. Dělám to i u mobilů, dvd mechanik a základní desky v PC. Přece jen je to změna k lepšímu.
Anonymouš (0)|23.1.2009 14:05
Mám starší Fuji E550, chtělo by to novým firmwarem vychytat pár much....a oni nic :-((
Petr S. (328)|23.1.2009 15:33
[quote=monikash;1049]Já teda jo. Jak u Kodaku, tak i teď u uzrcadlovky a objektivů. A nejen u fotoaparátu. Dělám to i u mobilů, dvd mechanik a základní desky v PC. Přece jen je to změna k lepšímu.[/quote]

Na druhou stranu ale existují i lidé, kteří se takovýchto zásahů bojí, protože pokud například dojde během updatu k výpadku proudu, mohou tím přístroj nadobro umrtvit.
Milan Šurkala (3381)|23.1.2009 15:44
Kdybych neupdatoval BIOS u své staré základní desky, tak ji pořádně ani nerozjedu, protože přidávala asi 20°C k teplotě procesoru a pořád se vypínala kvůli přehřátí. U fotoaparátu bych ale velký problém neviděl, pokud tam člověk dá nabitou baterku, tak šťáva prostě dojít nemůže. Zatím jsem to ale nedělal. Ale je pravda, že fotoaparátům BenQ by něco takového dost prospělo. Tam bych si možná tu úpravu firmwaru raději nakódoval sám :-)
HimiX (187)|24.1.2009 15:17
Miluju aktualizace :-) a aktualizuju vsechno co se da, bohuzel Pentax moc vylepseni nema :-(, ale mozna je to pro to, ze je tak dobrej uz v zakladu :-)

Ale musim zminit takove to zlate administratorske heslo, "pokud to funguje nesahej na to!" ono na tom neco pravdy je..
Lark (31)|24.1.2009 21:44
Velmi záleží na konkrétní situaci. Všeobecně Upgrade firmware dělám, jen když potřebuju vyřešit problém, nebo když vím, že vylepšení novým FW jsou pro mě důležitá a přínosná. Hlavně ho nikdy neinstaluju hned jak vyjde, ale napřed počkám na ohlasy, jestli v něm není nějaká chyba. Foťák jsem zatím neupgradoval, ale na PC už se mi ta trpělivost několikrát vyplatila.
Petr S. (328)|25.1.2009 16:24
To je dobrý postup, počkat nejdříve na ohlasy. To se opravdu vyplatí. ;)

Máte někdo zkušenosti s funkčními vylepšeními fotoaparátů - co všechno se v konkrétních případech po provedeném upgradu vylepšilo?
Csorky (0)|26.1.2009 08:47
tiez som upgradoval svoj kodak ale nejaku zmenu vo fotoaparate som nepobadal asi preto ze som vtedy poriadne nevyuzival fotak do limitov. zato softvare ktory sa aktualizoval v pc sa zmenil dost...a podla mna nic moc...teraz by som racej upgradoval uplne...myslim novy fotak a aktualizacii by som sa nebal pokial su z doveryhodneho zdroja
RTeo (65)|26.1.2009 12:27
Obecně souhlasím s Lark a HimiX. Nejsem IT odborník ale pouhý prostý uživatel a z vyjímkou FW DVD vypalovačky jsem nikdy nic neupgradoval. Dokud to "chodí" k mé spokojenosti, nehrabal bych se v tom. Se svým Nikonem jsem spokojený a necítím potřebu upgradovat jeho FW. Leda, že by mi to zajistilo vyšší rozlišení čipu a nižší hladinu šumu při vysokých citlivostech... :D Upgrade FW kvůli několika detailům považuji za zbytečnost a zbytečnosti nemám rád. ;) Nicmémě chápu, že hračičkové nesdílejí můj názor. Také si rád hraji, ale na jiném písečku... :)