Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pár dotazů ohledně Samsungu NX11

Domingster (52)|24.12.2011 23:08
Zdravím, mám pár dotazů ohledně tohoto fotoaparátu. Nevíte někdo jak zapnout histogram a rozdělení obrazovky aby se dala komponovat zlatým řezem? Kliknu na menu, pak jdu do uživatelské nastavení, nastavím 3×3 a Histogram zaškrtnu, ale v žádném režimu není nic z toho vidět. A pak by mě zajímalo jak je to s režimem Manuál. Když namířím na tmavé místo tak se mi automaticky podexponovává na -3 EV a když namířím na světlé místo, tak se naopak přeexponovává, a manuálně nejde s expozicí hýbat. Neví někdo co s tím? Děkuji.
Milan Šurkala (3381)|25.12.2011 11:51
1, Zkus pomackat tlacitko DISP, ktere upravuje zobrazeni displeje. Neni mozne, aby se histogram a voditka neukazala ;-)
2, Manual je od toho manual, ze se expozice nastavuje manualne. To znamena, ze ve tmavych mistech to bude ukazovat podexpozici, ve svetlych preexpozici (tam se nic automaticky neprexponovava, jen ti to ukazuje, zes tu expozici nastavil blbe - do tmavych mist je tebou nastavena expozice nedostatecna, ukazuje logicky podexpozici, ve svetlych naopak). Vzdyt o tom manual je, kdyby se to chovalo jinak, nebyl by to manual :-) S expozici se hybe uplne normalne, na horni strane pristroje je kolecko, tim se upravuje expozicni cas. Pokud zaroven drzis tlacitko korekce expozice a tocis tim koleckem, upravuje se clona.
Domingster (52)|25.12.2011 14:23
To jsem potřeboval vědět. Díky moc. :)
Domingster (52)|27.12.2011 13:16
Ještě bych se chtěl zeptat, v menu jsem našel v uživatelském nastavení funkci "Měření vzdálenosti" ale funkce je šedá, tudíž jí nejde zapnout. Neví někdo co si pod tím mám představit? Že by fotoaparát dokázal měřit vzdálenost? A ještě by mě zajímalo jak je to s nastavením GPS. Všechno nastavení GPS mám šedé a nejde tedy také nic přenastavovat. Díky za rady.
Milan Šurkala (3381)|27.12.2011 16:43
1, To neznam, mozna nejaka vymozenost noveho firmwaru, ktery jsem nezkousel.
2, Fotoaparat nema GPS, proto je to sede. Az dokoupis GPS modul, volby zbelaji a bude je mozno nastavovat.