Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

domácí atelier ANO či NE?

RobinD (3)|27.12.2011 21:52
Zdravím všechny příznivce fotografie. Rád bych si ověřil svou myšlenku. Na trhu (Praha) je poměrně velké množství profi ateliérů. Jejich cenová politika se studio od studia liší. Ceny pronájmu začínají na 150 Kč/hodinu podle kvality, dostupnosti či možností daného ateliéru. Rád bych vstoupil na tento trh a rád bych provedl nejdřív malý průzkum. Každý nějak musel začít. Já chci začít fotit a poskytovat prostor k focení dalším v domácích podmínkách se světly střední třídy. To hlavní, co chybí k úplné realizaci je trocha jistoty, že bude o tuto skromnou nabídku zájem. Profesionál si raději vždy vybere pořádný ateliér, stejně tak člověk, který má jasnou představu, co bude fotit a taky kolik na to bude potřebovat místa. Místnost v bytě má rozměry 5,3x3,3x3 (dxšxv). Se správnou výbavou nebude problém vyfotit i celou stojící postavu. Samozřejmě s řadou kompromisů se zde musí počítat. Dle mého názoru je spousta fotoamatérů, kteří by si rádi focení v ateliéru nejdřív vyzkoušeli, než se pustí do "něčeho většího". A těm je hlavně směřována moje otázka. Domácí ateliér ANO či NE/má budoucnost? Třeba se tato myšlenka dnes a denně rodí v hlavách tisíců dalších fotografů. Třeba je už takových miniateliérů k dispozici celá řada. Já zatím po pečlivém hledání na internetu nic podobného nenašel. Díky za vyslovení jakéhokoliv názoru či rady.
Tchutcho (186)|29.12.2011 12:19
Ahoj.:)Možná jsem trochu nepochopil,na co se to tady vlastně ptáš.Spíš by jsi si měl na tuhle službu někam pověsit inzerát,než se ptát,na budoucnost amatérských fotoateliérů.Můj názor je ten,že pokud někdo fotografuje lidi a portréty a potřebuje k tomu ateliér,pak má jistě jasnou představu jak o objektech fotografování samotných,tak o prostředí,v kterém je hodlá fotografovat.Pokud si někdo sežene slušnou a solidní modelku,težko ji potáhne někam na Žižkov,na pavlačovou půdu,kde jsou přes trámy přehozený prostěradla.I když teď mě tak napadlo,že by to nemuselo být vůbec špatný:D.To nic.Chtěl jsem tím jen říct,že kdo to s tímhle směrem fotografování myslí vážně,tak ten už dávno má své ateliéry podchycený.Pro někoho,kdo by chtěl něco takovýho zkusit tak nějak poprvé,pak snad možná.Pokud máš tu místnost schopně technicky zařízenou a pokud budeš za pronájem cenově rozumný,pak proč ne.Určitě se někdo najde,kdo by toho rád využil.Bavíme se tady o Praze a je mi jasný,že tam to asi jinak nejde.Myslím,že o nějaký to fotografický zázemí tam zájem určitě bude.
RobinD (3)|2.1.2012 18:06
S tou první částí samozřejmě souhlasím. Když někdo ví co a jak, tak určitě půjde do profiateliéru. To není oč tu běží. Bavím se spíš o tom, že je potřeba nějak začít a nehodlám si hned brát podnikatelský úvěr a podnikat. To si ani nedovoluji odhadovat, jestli by se to vůbec vyplatilo. Inzerát je samozřejmě taky cesta, ale to už by ten produkt musel fungovat. Těžko někomu budu vysvětllovat, že ten ateliér ještě není zřízen, když už se někdo bude poptávat po mých službách. Lepší je vidět a slyšet názor přímo lidí, kteří se focením zabývají a nejlépe lidí, kteží začínají. Zařízen bude poměrně slušně. Nebudou tam žádné luxusní světla za statisíce, ale to nejnutnější vybavení tam samozřejmě bude.
RobinD (3)|16.3.2012 16:16
Všem, kteří si přečtou tento příspěvek. Ateliér je už zařízen. Na stránkách atelierkpronajmu.cz najdete více informací.
Tomnkor (2)|17.4.2018 14:12
Mno i v Brně je těch ateliérů požehnaně. Zajímalo by mě jak se to uživí, kdybych si chtěl dělat nějaký. Tady mají na biskupské v Brně a ta cena je nějak 350 Kč na hodinu. To když si vezmu kolik stálo vybavení a kolik se tam platí nájem, kolik to tak může vydělat?
Loskyn (177)|17.4.2018 14:29
Není to na nějaké velké zbohatnutí. Ateliérů je hodně a když si vezmeš cenu pronájmu a vstupní výbavu, tak pokud nemáš vlastní prostory je to vcelku dost těžké se uplatnit....Z mých známých to většina má jako přívydělek. Peníze jsou hlavně ve svatbách. O focení v ateliéru je bohužel minimální zájem.
Kabe (442)|17.4.2018 18:55
[QUOTE=Tomnkor;47911]Mno i v Brně je těch ateliérů požehnaně. Zajímalo by mě jak se to uživí, kdybych si chtěl dělat nějaký. Tady mají na biskupské v Brně a ta cena je nějak 350 Kč na hodinu. To když si vezmu kolik stálo vybavení a kolik se tam platí nájem, kolik to tak může vydělat?[/QUOTE]
Nikde neni psano, ze se na tom vydelava.
kdyz jsou lidi, kteri jsou schopni stravit vetsinu dne treba na foceni svatby a pak za to vyfakturovat treba 3000, tak proc ne atelier za 350 na hodinu.
Samozrejme ze realne to nema smysl takto pronajimat pokud mame na mysli nejaky aspon trochu zarizeny atelier a pronajem cizim osobam tedy nejde li o nejaky extrem jakoze napriklad je to sice 350/hodinu, ale pronajem je za tuto cenu na dva mesice v kuse, pak by to smysl davalo :)
Uz treba jen riziko, ze tam neco znici za to nestoji....