Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pentax k-r

HalenTech (2)|4.1.2012 18:53
Ahoj všem

dlouho jsem se rozmýšlel a nyní prodávám starý EVF a chci si pořídit zrcadlovku. Přečetl jsem vše co se dalo, radil jsem se s kolegou a dospěl jsem k Pentaxu k-r. Na Nikon D5100 nemám a u něj by mi navíc vadila absence ostřících bodů, informací v hledáčku a tmavší hledáček. Na D90 taky nemám :-(. V ceně do 12000,- včetně seťáku je to myslím jednoznačná volba. Cokoliv lepšího stojí prostě víc. Předpokládám, že si časem koupím blesk, další objektiv - asi Pentax 55-300 a potom další objektiv s pevným ohniskem. U Pentaxu se mi líbí, že má spoustu funkcí, které využiju a přitom konkurenční zrcadlovky to nemají.

Snad jsem vybral dobře. Jen škoda, že tu není recenze K-R.
honcka (27)|5.1.2012 11:05
Gratuluji k dobre volbe, pred 3 mesicem jsem ho taky poridil, akorat jsem mel to stesti, ze tchan jel do USA, tak jsem ho koupil za cca 15000 s objektivem Pentax 17-70F4, jinak recenze je na digineff
NHKG (58)|6.1.2012 10:23
Za ty peníze je K-r je určitě dobrá volba, taky ho mám. Akorát mi nepřijde dobrá tvoje volba skel. Pokud je budeš kupovat starší, tak je může pokud nebudeš spokojený (budeš chtít lepší) prodávat za stejnou cenu jako jsi je koupil. Já takto vyzkoušel pár skel.

Seťák mi nepřijde moc vhodný, od 1000Kč koupíš Pentax 28-70 F4 který je výrazně lepší, bohužel minimální ohnisko 28 je na běžné občas použití moc, ale jde to zkousnout. Od 6000Kč jdou sehnat výborné Tamrony se světelností f2,8 (18-50 a 28-75), které mi pro běžné použití přijdou vhodnější než světelná pevné sklá s autofocusem za podobnou cenu. Levněji seženeš pouze manuální pevná skla a ty mi nevyhovovaly.
Co se týče Telezoomu, měl jsem jeden od Pentaxe a byl strašný, ale možná smůla na kus, Tamron ušel, ale nakonec nemám tele, protože jsem potřeboval peníze na Tamrona 28-75 F2,8 a stejně bych ho moc nevyužil.
HalenTech (2)|6.1.2012 11:36
Díky za tip. Skla budu vybírat pak v kamenném obchodě případně starší v bazaru. Nechám si rád poradit.