Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kvalita předsádek

Petr_H (1)|9.1.2012 12:44
Dobrý den,
řeším následující dilema: mám samsung EX1, u kterého bych ale občas využil větší přiblížení. Foťák má na objektivu závit a na netu se dají sehnat různé telepředsádky. Třeba na ebay jich je na výběr několik za poměrně dobrou cenu. Jenže vše co jsem viděl je vyráběné kdesi v hong-kongu, nabízené přes net. Mám trochu obavu o kvalitu, tak jsem se schtěl zeptat - kolik toho jde na takovém dílu zkazit? Kvalita čočky je jedna věc, ale projeví se třeba i špatná pozice vůči objektivu? Máte osobní zkušenosti s něčím takovým koupeným přes net?
Dík za rady.
Petr
Milan Šurkala (3381)|9.1.2012 13:34
[quote=Petr_H;12948]Dobrý den,
řeším následující dilema: mám samsung EX1, u kterého bych ale občas využil větší přiblížení. Foťák má na objektivu závit a na netu se dají sehnat různé telepředsádky. Třeba na ebay jich je na výběr několik za poměrně dobrou cenu. Jenže vše co jsem viděl je vyráběné kdesi v hong-kongu, nabízené přes net. Mám trochu obavu o kvalitu, tak jsem se schtěl zeptat - kolik toho jde na takovém dílu zkazit? Kvalita čočky je jedna věc, ale projeví se třeba i špatná pozice vůči objektivu? Máte osobní zkušenosti s něčím takovým koupeným přes net?
Dík za rady.
Petr[/quote]

Pokud uz nejakou telepredsadku, tak poradnou (tj. cena v tisicich korun) a ani tam to vetsinou nebude zadny zazrak. Takove ty predsadky za par dolaru, to uz snad i digitalni zoom (vyrez) je lepsi. Slusnou predsadkou je napr. TCON-17 od Olympusu, ale jen ten prvni (nejdrazsi) model, stoji to tusim 4 tisice. Ten tu optickou kvalitu moc nezhorsuje.