Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv se zoomem

Gamilena (85)|9.1.2012 15:23
Ahoj prosím o radu.
Chci si pořídit nějaký zoom k EOS 600D.
Nyní mám EF-S 18-135mm f/3.5 IS
Rozhoduji se mezi

Tamron SP AF 70-300mm f/4 Di VC USD nebo Canon EF 70-300mm f/4 IS USM

Můj favorit je zatím Tamron ,ale rád si nachám poradit.
Fotím převážně zvířata, hory a něco málo rally(takový rodinný fotoaparát)
Díky moc za každou radu. :o))
Rellik (1136)|9.1.2012 20:10
Z vlastní zkušenosti bych ten Tamron moc nedoporučoval. Měl sem ho taky a musím říct že mě zklamal. Od 70-180mm byla kresba parádní. Od zhruba od těch 180 nahoru už začínal být celkem neostrý. Měl sem ho asi 1,5 měsíce a šel pryč. Možná má někdo jiné zkušenosti, ale já měl takovou...
Pavel Olivík (160)|9.1.2012 20:32
Osobně bych Ti doporučil ten Canon...Měl jsem možnost fotit s oběma kousky a musím uznat,že Canon je trochu někde jinde...Ten Tamron není špatný,ale časem by si zjistil,že to nebyla dobrá koupě...
Gamilena (85)|10.1.2012 14:48
Každopádně díky :o)
Mám ještě jednu variantu a to Canon EF 70-200mm f/4L USM,ale nevím co na to moje drahá polovička?Cena je poněkud někda jinde...
Ohnisko také není nejdelší ,tak nevím?
Rellik (1136)|10.1.2012 16:03
A co tak nějaký starší objektiv? Já mám třeba pevné sklo 300mm/F4,5 ze starého ruského Zenitu (cca 25 roků) Fotí parádně a stál pár stokorun i s foťákem na které myl ještě další objektiv 58mm/F2. Má sice malou nevýhodu, že je to není zoom, ale zase má výhodu v parádní ostrosti a kresbě. S patřičnou redukcí, jde na ten foťák nasadit v podstatě cokoliv... (Pokud bude třeba redukci seženu :) )
Gamilena (85)|10.1.2012 16:18
Nevadil by starší ,ale mám strach o kvalitu...
Na netu se většinou každy zbavuje něčeho co sám nechce a dobré skla si každý opatruje.
Podle http://www.photozone.de/canon-eos/592-tamron70300f456vceosapsc
to nevypadá tak hrozně a cena je celkem O.K.
MilošD (4)|16.1.2012 16:05
Ahoj,
zajímala by mě něčí zkušenost s objektivem Tamron AF 18-270mm f/3.5 Di II VC LD aspherical IF Macro Nikon.
Mám chut si ho koupit,ale rozhodnutí je na vážkách,tak by mi pomohl něčí názor na něj.
Rellik (1136)|16.1.2012 17:46
[quote=MilošD;13011]Ahoj,
zajímala by mě něčí zkušenost s objektivem Tamron AF 18-270mm f/3.5 Di II VC LD aspherical IF Macro Nikon.
Mám chut si ho koupit,ale rozhodnutí je na vážkách,tak by mi pomohl něčí názor na něj.[/quote]

Na to snad nepotřebuješ ani zkušenost, stačí se podívat na ten šílený rozsah... Pro nenáročného uživatele asi Ok, ale pro nějakého detailistu to nebude...
MilošD (4)|16.1.2012 18:54
Bože ... zase jeden pan chytrej ... na rozsah jsem se neptal ,ale na to jestli s tím objektivem nemá někdo zkušenost.
A když už jsme u toho rozsahu, jsou třeba obyčejné ultrazoomy,které mají ještě větší rozsah a fotky dělají docela slušné.
Gamilena (85)|16.1.2012 19:26
Nechci dělat vlny,ale ten objektiv asi nebude moc good ...
http://www.photozone.de/canon-eos/412-tamron_18270_3563vc_canon?start=2
Rellik (1136)|16.1.2012 19:29
[quote=MilošD;13015]Bože ... zase jeden pan chytrej ... na rozsah jsem se neptal ,ale na to jestli s tím objektivem nemá někdo zkušenost.
A když už jsme u toho rozsahu, jsou třeba obyčejné ultrazoomy,které mají ještě větší rozsah a fotky dělají docela slušné.[/quote]

No ultrazoom má taky o moc menší čip než zrcadlo, takže je i jiná struktura objektivu. Ale pokud si myslíš, že ti napíše někdo něco jiného tak klidně čekej... :)
Tady máš krásné křivky jak klesá ostrost a stoupá chromatická aberace:
http://www.dpreview.com/lensreviews/tamron_18-270_3p5-6p3_vc_n15/page3.asp
Zkus si to srovnat s jinými...
ulbi (4)|12.6.2012 21:47
Ahoj všem. Vůbec nemám žádné osobní zkušenosti s objektivy,kromě setového canon 18-55mm IS ll a sigma 50mm DX macro. V březnu t.r. jsem si koupil EOS 600d od Canonu a potřeboval bych poradit,jestli si k tomu seťáku mám přikoupit ještě jeden bakeliťák-55-250mm, nebo koupit rovnou18-200mm IS USM od canonu. Nemáte s těmito objektivy někdo osobní zkušenosti,aby mě poradil? Díky předem za radu.
Milan Šurkala (3381)|15.6.2012 13:57
S 55-250mm zkušenosti nemám, s 18-200mm IS ano. Je to typický ultrazoom, takže krásně univerzální, nějaké fotky z toho lezou, kvalita ale nijak úžadná. Pro běžné použití bych řekl dostatečné a kvalita odpovídá nízké ceně (např. Nikon má taky 18-200mm za cenu více než o polovinu vyšší, ale tam to jde vidět i na kvalitě snímku). Pro Canon je to asi dobrá volba co se týče ultrazoomového objektivu (Sigmy bych vynechal kvůli mizerné stabilizaci, možná bych ještě uvažoval o Tamronu 18-270).
Pavel Olivík (160)|16.6.2012 10:12
Vlastním objektiv Canon EF 55-250 mm f/4.0-5.6 IS...Celkem málo ho používám,ale pokud ho sháníš na nějaké normální momentky,tak ho klidně doporučuji...Záleží co s ním chceš fotit,pokud je dobré světlo,tak to bude dobrá koupě...Za ty peníze nemůžeš čekat zázraky,ale to co jsem od něho čekal,tak to maximálně splňuje...Samozřejmě nikdy se to nevyrovná objektivům řady L od Canonu...Takže za mě určitě joo...
Milan Šurkala (3381)|16.6.2012 10:55
Já bych z těch objektivů Canon L nedělal takové modly. Zatím jsem měl na test dva pevné objektivy této řady a byl to spíše pěkný průšvih než optický zázrak.
Pavel Olivík (160)|16.6.2012 11:09
Tak já jsem se s těmito objektivy ještě nesetkal,neměl jsem možnost je ani otestovat,takže nemůžu hodnotit...Něco na tom asi bude,ale myslím si,že ty ceny jsou dle mého dost přehnané...Když člověk fotí amatérsky,tak se k těmto objektivům málokdy dostane...Takže je mi to celkem fuč...

Fotím s tím co mám a to mi stačí...
ulbi (4)|17.6.2012 14:55
Díky za odpovědi. Chtěl jsem ty zoom-y na nějaké ty hmyzáky(motýli a vážky),ale zaráží mně teď ty názory a zkušenosti s těma L-kama...
Milan Šurkala (3381)|17.6.2012 18:19
Neber to tak, že Lka jsou špatná. Jediné, co jsem tím chtěl říci, je to, že vždy musíš posuzovat konkrétní model a je jedno, zda je to Lko, není, zda to vyrobila nějaká podřadná značka nebo naopak věhlasná. Přisuzovat celé řadě nějaké vlastnosti je prostě pitomost. Koupí nějakého "nepovedeného" modelu této řady si můžeš přivodit extra zklamání stejně jako neznalým zavržením "nezavedené" značky se můžeš připravit o velice pěkný produkt. Já jsem z desítek Lkových objektivů měl tu čest se dvěma a na adresu těchto dvou jen mohu říci, že kromě ceny vážně netuším, co na nich bylo "Lkového". Tím ale rozhodně neshazuji celou L řadu, to bych si nikdy nedovolil. Jen chci podotknout, že koupí L objektivu nemáš v žádném případě zaručenu vysokou kvalitu (spíše jen pravděpodobnost).
Flayer (59)|17.6.2012 18:51
Osobně si myslím že koupí 70-200mm f/4 L USM nic nezkazíš. Na APS-C je to ohnisko dostačující, kresba je na F4 skvělá. Fotil jsem s ním, když jsme měl pujčenou 400D a je to parádní objektiv jak rychlostí AF tak i opticky a mechanicky, za tu cenu se vyplatí. Bohužel nemůžu porovnat s 70-300, který nikdo ze známých v okolí nemá. Je škoda, že podobná varianta od Nikonu a Tokiny vyjde až tenhle rok, což je pro mě už trochu pozdě :) Jinak ohledně focení makro, hmyzu a podobných breberek doporučuji články od Ladislava Snovického (již jsem to sem jednou psal), ve FotoVideo z minulého roku byl asi 4 stránkový článek o focení u vody, konkrétně vážky. Podívám se ti po něm a v případě zájmu ti ho můžu naskenovat.

EDIT: Hned první odkaz: http://www.scheufler.cz/cs-CZ/files/3439/Makro%20OK.pdf
ulbi (4)|17.6.2012 19:36
tak to je fain,díky ještě jednou za rady a konstruktivní reakce. Makro mi baví,akorát na něj ještě nejsem moc vybavenej...Mám vlastně jen tu sigmu-50mm.
ulbi (4)|24.6.2012 06:21
Tak jsem nakonec koupil zoom-canon ef 55-250mm is ll. Včera jsem byl u rybníčků a vyzkoušel jsem ho na nějakých těch šidélkách.L-kový oběktiv to samo není,ale za tu cenu to zas tak strašné není. Docela mi příjemě překvapil.