Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Canon EOS 1100D alebo Sony DSLR-A390

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Dobry den.
    Chcem si kupit fotak, uvazujem nad tymito:
    non EOS 1100D
    Sony DSLR-A390
    Poradte ktory je lepsí.
    Vdaka
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Lepsi v cem?

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

A390 je zrovna nejmíň povedená, měl jsem jí 14 dní, a vracel jsem jí (šum,horší ostření...). Když už, tak ze Sony se dá sehnat ve Fotolabu (v prodejnách) Sony A450, ta je podstatně lepší, (okolo 8000.- v doprodeji) nebo já koupil Sony A35 - ta je super (ale dražší, okolo 13000, vše s dobrým seťákem 18-50). Canon jsem v ruce neměl, ale co jsem o něm četl (o tomhle modelu!), moc toho neumí..

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ty Sony A200-A390 nepovazuji za zrovna povedene (ergonomicky, ani setak neni zadny zazrak). Canon je sice strasna plastova hracka, ale mnohem lepe se ovlada a ten setak neni az takovy prusvih. Nicmene osobne se take priiklanim k volbe A450, pripadne pokud budou penizky, tak Nikon D3100 nebo Pentax K-r. Anebo nejake CSC.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

No odpovím ti jinak: Pokud to s focením myslíš vážně, tak si raděj pošetři a kup něco lepšího. Já taky chtěl honem nějaké zrcadlo a koupil Canon 1000D (předchůdce 1100D) po necelém roku sem ho už prodával, protože kvalita snímků nebyla zrovna podle mých představ. Taky sem měl trochu jinou představu o funkcích fotoaparátu. Takže sem ho naštěstí ještě celkem výhodně prodal a koupil NIKON D90.
    Takže moje rada zní: Našetřit víc drobásků a zainvestovat do něčeho "lepšího". Ta 1000D/1100D je opravdu jako hračka...

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Seťák 18-55 Sony zase tak špatný není (za ty peníze). Je to sice plasťák, ale optické vlastnosti má dobré (i vlastní zkušenost), viz:
    http://www.photozone.de/sony-alpha-a...5f3556?start=1
    http://www.dyxum.com/lenses/Sony-AF-...M_lens521.html

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od milav Zobrazit příspěvek
    Seťák 18-55 Sony zase tak špatný není (za ty peníze). Je to sice plasťák, ale optické vlastnosti má dobré (i vlastní zkušenost), viz:
    http://www.photozone.de/sony-alpha-a...5f3556?start=1
    http://www.dyxum.com/lenses/Sony-AF-...M_lens521.html
    Tak tu zas samozrejme hraje roli stesti na konkretni kus. Protoze Sony dodava fotaky na test zejmena se zakladnim setakem, tak s nim mam docela bohate zkusenosti a nebojim se rici, ze z 18-55mm objektivu je nejhorsi (podobne mizerny je 18-55mm objektiv Sony i pro NEX). Samozrejme, fotit se s tim da a mnoho fotek muze byt velmi dobrych, ale konkurence je na tom zpravidla o neco lepe. Zatim jsem mel v ruce 5 kusu, z toho dva bych oznacil za solidni a konkurenceschopne a tri za ponekud prusvihove. Pokud se ten objektiv povede, OK, jenze jak mam zatim tu statistiku, on se vetsinou spis nepovede.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Tak to jsem měl kliku na dobrý kus :-)

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-11-2013, 20:50
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 17-02-2013, 18:38
  3. Reakcí: 12