Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Má se větší (originální) verze fotek otevírat v novém okně?

Karel Polívka (315)|31.1.2012 20:12
V případě uploadu fotky s většími rozměry než 1024 x 768 px dochází k vytvoření menšího náhledu, u kterého rozměry nepřesahují 1024 x 768 px (při zachování stejného poměru stran). Tento náhled se zobrazuje jako první po kliknutí na miniaturu fotky v galerii.

Originální větší verze fotky zůstává zachována a zobrazí se v případě kliknutí na náhled.

V anketě výše zvolte, který způsob zobrazování větších verzí fotek preferujete:

  • Zobrazovat originální verzi zvětšením náhledu v rámci stejné stránky. Pokud je originální verze větší než okno prohlížeče, nedojde k úpravě velikosti - fotka se zvětší do plné velikosti a může tak zasahovat mimo okno prohlížeče (takové je aktuální chování).

  • Zobrazovat originální verzi v nově otevřeném okně prohlížeče. Pokud je originální verze větší než okno prohlížeče, dojde k úpravě velikosti, aby se fotka celá vešla do zobrazeného okna.

Příklad pro vyzkoušení ZDE.
kubiii (61)|1.2.2012 01:15
Dovolím si zalobovat. Můj názor je, že pokud je origo fotka větší než rozlišení monitoru, na kterém se na ni dívám, je to nepoužitelné. Je-li to (ne jelito :D) FullHD monitor, tak to ještě nemusí být taková tragédie, protože většina rozumných uživatelů se drží limitů max. 1920x1080, ale třeba v práci mám na ntb nějakých 12xx na cosi a tam už je verze s náhledem v aktuální stránce nekoukatelná.
Karel Polívka (315)|5.2.2012 19:23
Dnes jsem změnil nastavení - větší verze fotky se zobrazuje zase v novém okně, kde dochází k automatickému zmenšení prohlížečem, pokud se do okna nevejde (pro plnou velikost stačí znovu kliknout).