Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Canon PowerShot SX10 vs. Panasonic DMC-FZ28

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Dobrý den, vytipoval jsem tyto dva výše uvedené ultrazoomy.
    Zajímalo by mě, pro který z nich byste se rozhodli vy...?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dost nešikovná otázka. Porovnej parametry a recenze. Já mám FZ28 :-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Velmi šikovná otázka, také velmi často pokládaná :-) Osobně bych volil asi FZ28. Tu už jsem testoval a paráda. Nicméně moc se těším na Canon, podle mě nebude o mnoho horší.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Zdravim, taky souhlasim s tim, ze je to vyborna otazka. Mezi temito fotoaparaty se rozhoduje spousta uzivatelu a do teto doby zatim neni zadne uspokojive porovnani techto fotoaparatu. Vlastne kdyz tak nad tim premyslim, jeste neni ani jedna česká recenze na Canona SX10 / SX1.

Vim, ze zrcadlovku nechci (mam moznost si ji pujcit) ale na me potreby je prilis tezka velka a zbytecna. Hodnejezdim do prirody a na kolo a neni to sebou kde tahat. Mam jdno takove prirucni cvakatko na mometky stale u sebe, ale chtelo by to neco lepsiho. (vice funkci a moznosti taky by se hodil ten manula pripadne priority)

Do meho rozhodovani jsem zahrnul i SX1 (i kdyz cena je vyssi) kvuli tomu videu a lepsimu (vetsimu, sirokouhlemu) displeji.

Kdyz bych mel ciste porovnat jen Panasonic FZ28 x Cano SX10/SX1 tak vse rika ze panasonik je lepsi, ma vice moznosti, ktere bych vyuzil a vse hovori pro nej (lepsi cena, RAW, moznost filtru, HD video, chytry rezim automatiky, ostreni na pohyblive cile)

Na druhou stranu me to pocitove tahne ke canonu a to hlavne z duvodu vyklopneho displeje a tuzkovych baterek. (mozna jeste ten stereo zvuk u videii) ale jinak to ma same zapory... na ty baterky se zapnutym LCd to nevydrzi nejak moc dlouho, video ma u canonu tradicne silenou veliost, svetelnost objektivu na konci rozsahu je priserna

Rozhodovani ej fak desny, nikdy se neda najit jeden idealni vyrobek. Ted na to jeste nepospicham, uvidim tak za pul mesice az mesic az se rozjedou recenze na Canon a nejaka ta porovnani. Zatim vyckavam.

Do ted jsem mel Canon A700 (jeste bez IS) a uz prestava stacit mojim potrebam. Zjistil jsem pri foceni ze stabilizator je hodne uzitecna vec (hodne fotek bylo maznutych ale kdyz bych mel stabec tak uz by to bylo ok) rozsah zoomu uz taky prestaval dostacovat (hodne se pohybuju v prirode a nekdy proste blize jit nejde)

Urcite to sjou oba vyborne stroje, ja zatim pockam a uvidi.

David

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tou "nešikovností" jsem myslel, že by chtělo trochu specifikovat preferované vlastnosti. Jsem s FZ28 maximálně spokojen a konečně si chci pohrát s RAWy. Jinak si taky pročti diskuzi u FZ28 je tam trochu i srovnání SX10:

http://www.digimanie.cz/recenze-pana...konalosti/2469

Ta SX1 už je ale trochu jiná cenová kategorie.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

JA to tak i pochopil ze by to chtelo vice specifikovat pozadavky, ale treba konkretne u me je moc specifikovat nemuzu jelikoz chci fotak opravdu na vse.
    Do prirody, do mesta, na portrety, na krajinky, na oslavy, do hospody, foceni za dne, foceni za noci. Proste univerzal se vsim vsudy (i s tim videem). Kdyz bych byl nejak zamerenej tak bych treba uz premyslel o zrcadle s konkretnim objektivem, ktery by splnoval co od nej ocekavam. Jenze ja fotim fakt vse Chci lepsi fotak, abych si mohl vyslednou fotku trochu ovlivnit,a le stale to pro me bude hlavne cvakadlo na uchovani vzpominek. Nejake umelecke ambice nemam.

Dekuji za recenzi, uz jsem ji cetl bylo to vlastne prvni co jsem o tomto fotaku nasel. Jeste by to chtelo tu samou na SX10

Jinak o diskuzi vim a rychle jsem ji i prolitnul, jen je to jako vzdy jeden doporucuje to a druhej ono

Jako asi bych hned sel do toho panaka, jen u toho canonu me laka ten vyklopnej a kvalitnejsi displej, sanky na blesk, stereo zvuk.

Jinak jsem psal, teoreticky jsem ochotnej pristoupit i na cenu SX1 pokud by byla fakt vyrazne lepsi. Pokud to ale bude jen ve Full HD videu, rychlejsim seriovem snimani a vetsim displeji tak to dekuji nechci.

Sakra to je zase rozhodovani

mimo tema:
    neumim se rozhodovat, kdyz jsem vybiral novej pocitac byl to vyber skoro na mesic

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Porovnej si přístroje tady http://www.fotoradce.cz/produkty-por...produkt=fotaky pak se rozhodni co je pro tebe důležitější. Když jsem používal EVF tak pro mě byl důležitý hledáček,možnost fotit RAW, velikost čím větší tím lepší a rozsah objektivu. Mrkni taky pak na fotky jak ty foťáky šumí při různém iso. I když 1/2.3 " čip na 10Mpix nic moc.
    Pokud ti nevadí velikost tak bych asi šel do levnějšího zrcadla D40 nebo do A200 ceny od 8-10 tisíc. Sice to nejsou úplně plnohodnotné zrcadlovky ale mám pocit že kvalitně na tom budou lépe minimálně co se týče šumu a rychlosti + můžes měnit objektivy. Podle mě dneska už EVF za skoro 10 tisíc nemá smysl kupovat. Pokud chceš určitě EVF tak mrkni po S9600 má větší čip a také výklopný displej.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    Podle mě dneska už EVF za skoro 10 tisíc nemá smysl kupovat.
    Ale má. Hlavní předností těchto fotoaparátů je jejich univerzálnost. Ano, kvalita snímků je oproti zrcadlovkám o mnoho horší, ale ruku na srdce, pokud nehodláš tisknout opravdu velké fotografie, postačí. Na rozsah ohnisek budeš potřebovat minimálně dvě skla u zrcadlovky (hned ti pěkně vyletí cena nahoru), a to je musíš navíc ještě měnit, což zdržuje. U ultrazoomu přijdeš a jedeš. Supermakro od centimetru až po velmi znatelná přiblížení. Kdykoli cokoli. Ale jak už bylo řečeno, pokud jde o obrazovou kvalitu, jsou to fotoaparáty mnoha kompromisů.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

No máš pravdu, akorát pokud to Davida baví fotit tak si myslím že lepší je koupit třeba bazarovou zrcadlovku nebo došetřit atd... Vím to z vlastní zkušenosti (evf šumí v noci, pomalé někdy špatný rozsah nastavení, kvalita objektivů atd..), pokud akorát se mu libí větší zoom a já nevím výklopný displej tak ať jde do EVF. O velikost až tak nejde při tisku ale třeba onen šum mi u EVF vadí maximálně. Třeba starří panasonic tuším FZ8 co má známý šumí i na nejmenší ISO večer jak potvora.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Taky si myslím, že pro určitou skupinu lidí (nenapadá mě vhodné zařazení), mají EVF velkou přitažlivost. Jejich univerzálnost a pohotovost i poměr cena/výkon, za ty peníze výborná. Neříkám, že bych nechtěl zrcadlovku, ale když si uvědomím, kolikrát do roka a kolik toho nafotím, je pro mě EVF ideální varianta. Proto neuznávám srovnání, že za srovnatelnou cenu se dá pořídit zrcadlovka. Ano dá, ale jenom jako základ. Abych měl k dispozici takový rozsah použití, musel bych investovat několik desítek tisíc, a to už je pro mě neekonomické i nepraktické na tahání na výlety atd. Můj názor je, že ta FZ28 je momentálně mezi EVF do 10tisíc asi to nejlepší.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ano s tou FZ28 souhlasím, je to dnes asi nejlepší fotoaparát této kategorie. Co se týče FZ8 (a jejího předchůdce FZ7), tak tam je šum prostě extrémní. To se nedá s ničím srovnávat, takto šumící potvory se jen tak neobjeví. Byly to vynikající fotoaparáty co se týče funkcí a bombastické světelnosti, ale ten šum, to byl skutečně špatný vtip. FZ7 mám (resp. měj jsem) dva roky doma, takže velmi dobře vím, o čem mluvím. Až zírám, jaký pokrok Panasonic s FZ28 udělal.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

FZ28 má bohužel jednu pro mě rozhodující nevýhodu oproti SX (1 i 10): Nemá sáňky pro externí blesk. Mám už docela plné zuby šumících nebo rozmazaných kompaktových fotek z místností. Pořádný externí blesk je řešením (nepočítáme-li zrcadlovky:-), který na rozdíl od objektivu zrcadlovky není nutné vláčet s sebou na výlet do přírody. Jinými slovy, externí blesk aspoň trochu přiblíží kvalitu interiérových fotek zrcadlovce, aniž ztrácíme výhody kompaktu, a pokud FZ sáňky nemá a SX ano, mám rozhodnuto - i když je mi jinak FZ sympatický.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od Petrklíč Zobrazit příspěvek
    FZ28 má bohužel jednu pro mě rozhodující nevýhodu oproti SX (1 i 10): Nemá sáňky pro externí blesk. Mám už docela plné zuby šumících nebo rozmazaných kompaktových fotek z místností. Pořádný externí blesk je řešením (nepočítáme-li zrcadlovky:-), který na rozdíl od objektivu zrcadlovky není nutné vláčet s sebou na výlet do přírody. Jinými slovy, externí blesk aspoň trochu přiblíží kvalitu interiérových fotek zrcadlovce, aniž ztrácíme výhody kompaktu, a pokud FZ sáňky nemá a SX ano, mám rozhodnuto - i když je mi jinak FZ sympatický.
    Přesně vyjádřeno. K S5IS mám blesk, ten nejlevnější slušnej, speedlite 220EX a oproti vestavěnému je to nedozírný rozdíl. A výklopný, natáčecí displej je vysoce návykový. Vlastně i když většinou fotím hledáčkem, je nekonečně motivů, které by bez něj šly velmi obtížně.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od relais Zobrazit příspěvek
    Přesně vyjádřeno. K S5IS mám blesk, ten nejlevnější slušnej, speedlite 220EX a oproti vestavěnému je to nedozírný rozdíl. A výklopný, natáčecí displej je vysoce návykový. Vlastně i když většinou fotím hledáčkem, je nekonečně motivů, které by bez něj šly velmi obtížně.
    Tak ano, i SX1/10 IS má své výhody. Proto také tvrdím, že to bude pravděpodobně po Panasonicu FZ28 asi druhý nejlepší dnešní ultrazoom. Bohužel jsem jej neměl k dispozici, ale viděl jsem ukázkové fotografie a se šumem je na tom docela dobře (prostě je trochu lepší než FZ28). Ale zas ta aberace a pár dalších prohřešků jako špatná světelnost mluví proti. Jeho výhodou je již zmíněný
    výklopný LCD displej a sáňky. Takže záleží na preferencích. Kdo chce externí blesk, nechť volí SX10 IS, komu na tom nesejde, udělá lépe volbou FZ28.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Zdravim,
    a chvilku uz budu kupovat jeden z nich a porad jsem na strasne panasonicku. Zvazil jsem i moznost zrcadlovky, ale to pro me neni, na dalsi objektiv bych stejne jen tak nemel a hlavne ja mam fotak opravdu spis jako zaznamnik akci nez ze bych sel fotit nejake umelecke fotky. Na prohlizeni na monitoru popripade vytisky 13x9 popripade 15x10 bude UZ naproto dostacovat a jeho univezralnost je daleko vetsi.

Je tezke se rozhodnout, ktery z techto dvou vzit. Kdyby mel panasonik vyklopnej displej a sanky na blesk neni co resit. Nepopiram, vyklopny displej je obrovska vyhoda, ale do ted jsem ho nemel a taky ziju. Blesk uz tolik nevim jelikoz rada speedlite od canonu neni extra levna. Takze bych externi blesk v nejblizsi dobe stejne nekupoval. Pak mozna pro nekoho + jsou jeste tuzkovky.

Ja jsem naklonen na stranu panasoniku FZ28 z duvodu foceni do RAW, alespon trochu moznost si pohrat s vyslednou fotografii, lepsi svetelnost objektivu, lepsi video, ostreni na pohybujici se cile, lepsi cena a mozna pro nekoho ze nema tuzkovky (me je jedno cim je fotak napajen, hlavne kdyz neco vydrzi, coz vydrzi oba)

Je tohodne nerozhodne, ale u me misky vah jsou na strane panasoniku. Jeste mam par dni nez budou penize, tak uvidim, ale ze bych se priklonil ke canonu to nevypada.

David

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-08-2012, 19:32
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-11-2011, 19:15
  3. Fotoaparáty s EVF: Panasonic FZ28 vs Canon SX10IS
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-06-2011, 11:50
  4. zvuk zoom motorku canon SX1 (SX10, SX20)
    Od Boreck v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-08-2010, 10:59
  5. PowerShot SX10 IS vs. CoolPix P90
    Od Wentura v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-05-2009, 19:49