Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 35 z 35

Téma: Canon PowerShot SX10 vs. Panasonic DMC-FZ28

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Pořád mi vrtá hlavou ten (výklopný) disply, takže se zeptám jinak. Je nějaký foťák co se kvalitou vyrovná nebo předčí FZ28 a má výklopný display? Byl bych ochotný do foťáku investovat max 13 000Kč. mé požadavky znáte Pane moderátore předpokládám, že odpovíte opět jen vy a moc Vám za to děkuji :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od jancl Zobrazit příspěvek
    Pořád mi vrtá hlavou ten (výklopný) disply, takže se zeptám jinak. Je nějaký foťák co se kvalitou vyrovná nebo předčí FZ28 a má výklopný display? Byl bych ochotný do foťáku investovat max 13 000Kč. mé požadavky znáte Pane moderátore předpokládám, že odpovíte opět jen vy a moc Vám za to děkuji :-)
    No vzhledem k tomu, že FZ28 má obecně téměř nejlepší výstup, jaký z normálního kompaktu můžete dostat, bude hledání náhrady, natož ještě s výklopným displejem, hodně těžké. Napadá mě ještě jedna volba, a tou je Fujifilm S100FS. Má Super CCD snímač, který velmi dobře fotí i na vysoké citlivosti a výklopný displej (ale jen dolů a nahoru, nikoli do stran). Nevýhodou je velká hmotnost (váží bez pár gramů celé kilo), slabá výdrž na baterii (cca 250-300 snímků) a silně aberuje. Jako jediný velký problém bych ale viděl jen tu aberaci, jinak je to fakt dobrý fotoaparát, dostal ode mě i TREFU. Viz http://www.digimanie.cz/recenze-fuji...m-po-krku/2374

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

teraz mi napadlo
    najviac vam vadi, ze tie fotaky maju velmi velky sum, koli velkej hustote pixelov, vravite ze by stacilo 8 namiesto 12,
    a neda sa jednoducho ten problem odstranit tak ze nebudem fotit na plnych 12 mgpx ale len na 8 ??? mozno ze to je blbost len mi to napadlo ako logicke riesenie

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od titinius Zobrazit příspěvek
    teraz mi napadlo najviac vam vadi, ze tie fotaky maju velmi velky sum, koli velkej hustote pixelov, vravite ze by stacilo 8 namiesto 12, a neda sa jednoducho ten problem odstranit tak ze nebudem fotit na plnych 12 mgpx ale len na 8 ??? mozno ze to je blbost len mi to napadlo ako logicke riesenie
    Urcite ano. Vecsina kompaktov pri najvyssich citlivostiach prave preto dovoli fotit len pri nizsom rozliseni (kvoli efektivnejsiemu zehleniu sumu). Ale lepsi vysledok bude stale fotit na plne rozlisenie a sum vyhladzovat a fotky zmensovat v nejakom dobrom editore na pocitaci (PhotoShop...).

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Urcite ano. Vecsina kompaktov pri najvyssich citlivostiach prave preto dovoli fotit len pri nizsom rozliseni (kvoli efektivnejsiemu zehleniu sumu). Ale lepsi vysledok bude stale fotit na plne rozlisenie a sum vyhladzovat a fotky zmensovat v nejakom dobrom editore na pocitaci (PhotoShop...).
    Souhlasím s druhou větou. Ideální je fotit pořád na max rozlišení a snímky až následně zmenšovat a odšumovat v PC. Je to ale větší otrava. Přímo ve fotoaparátu snížení rozlišení příliš odstranění šumu nepomůže, i když by teoreticky mohlo.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-08-2012, 19:32
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-11-2011, 19:15
  3. Fotoaparáty s EVF: Panasonic FZ28 vs Canon SX10IS
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-06-2011, 11:50
  4. zvuk zoom motorku canon SX1 (SX10, SX20)
    Od Boreck v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-08-2010, 10:59
  5. PowerShot SX10 IS vs. CoolPix P90
    Od Wentura v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-05-2009, 19:49