Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Produktová fotografie "Nepsaná pravidla"

damra (1)|2.2.2012 09:54
Zajimam se o produktovou fotografii a hledam nejake obecne poucky co a jak ma byt foceno resp. co nema na fotce byt.
Napr lahev na vino ma/ nema mit po stranach dlouhe svetelne odrazy (stripbox) a podobne. Vim ze rusive jsou zejmena stiny - ale je to vzdy pravda?
Diky za namety
filipobr (4)|8.7.2012 20:22
Krásná knížka na toto téma je Fotografie a světlo. http://www.photoworx.cz/kniha.html?nazev=zoner-fotografie-a-svetlo
magdalenas (2)|16.9.2014 17:22
Dobrý den,
já vám asi neporadím, ale sama mám dotaz. Mám e-shop s jezdeckými potřebami a začínám mít problém s tím, že potřebuji produkty fotit. Zatím mi je fotil profi fotograf, ale vychází to draho. Můžete mi někdo někoho v Brně doporučit? Uvažuji také, že bych si fotky dělala sama, ale nemám s tím zkušenosti. Myslíte že je to reálné například po absolvování nějakého kurzu, nebo mám raději platit profíka? Zaujal mě třeba tento kurz, který je pro začátečníky: http://www.oxyshop.cz/zaklady-prace-s-digitalni-zrcadlovkou-s-workshopem-produktove-fotografie-pro-e-shopy/skoleni, ale raději bych asi využila individuální přístup. Co myslíte? Děkuji za názory! M.
Artas22 (10)|27.2.2016 19:34
Já si myslím, že co se produktové fotografie týká, určitě si vystačíte sama. Otázkou je, jestli jste do toho ochotná investovat větší množství času a trochu těch peněz, protože bez zábleskových světel se neobejde jakákoliv produktovka. :-)
pas!k (173)|27.2.2016 22:49
Tu někdo testuje novou verzi nějakého bota?
Begy_cz (537)|29.2.2016 06:50
[QUOTE=Artas22;41365] bez zábleskových světel se neobejde jakákoliv produktovka. :-)[/QUOTE]

spíš bych řekl že bez světel to moc nejde - záblesky na statickou produktovku jsou imho zbytečný luxus. Osobně si raději hraju se světly a vím hned jak a co mám kde nasvíceno a co se mi kde odráží - což je u záblesků celkem loterie :D
Petr Be. (211)|4.3.2016 17:25
Než by člověk vypiplal záblesky tak, aby to vyšlo dobře, to by se nefotil a leckdy naběhal. Stálé světlo, jak píše Begy, opravdu pomůže hodně, s doladěním scény. Produktové foto má jistě plno podkategorií. Pokud něco dokumentuji, asi si zvolím nerušivé prostředí a celý produkt se mi musí vejít do hloubky ostrosti. Naopak pokud jde o design, módu, marketing, tak se k tomu chovám jinak. Pozadí atraktivní, světlo místo uniformního aranžované a směrované na konkrétní místa, atd.
Vierzbowski007 (118)|17.3.2016 08:39
Dotaz padl v roce 2014 a je tedy trochu "outdated" :)