Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SAMYANG MF 500/6,3 Mirror

vint (4)|18.2.2012 19:45
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo s tímto objektivem zkušenosti?
Děkuji
Rellik (1136)|18.2.2012 20:13
Osobně s tímto objektivem zkušenost nemám, a ani s ak dlouhým ohniskem. Mám zkušenost pouze s 300mm a můžu říct, že je to objektiv v celku k ničemu. Po přepočtu je to ohnisko nějakých 450mm a s tím se toho moc nafotit nedá. Osoba se s tím dá fotit zhruba od 5m a to tam je pouze ani ne po pás. V přírodě na zvířata by se to snad i dalo, ale zase taková tíha se jen tak nedá udržet v ruce. Já s tou mou 300' vyfotil párkrát měsíc a jednou kosa (pták) a mám ho na poličce jako sběrač prachu. Kamarád měl nějaký 500mm objektiv a taky ho dává pryč, kvůli nevyužití. Takže si dobře rozmysli, co bys s tím chtěla fotit a jestli to vůbec využiješ... ;)
vint (4)|18.2.2012 22:21
Je mi jasné ono omezení, je to dost specifický objektiv. Pro focení zvěře si myslím by byl lepší zoom, než pevné ohnisko. Říkala jsem si, jak by se dal využít například při astrofotografii. Našla jsem pár testovacích snímků a upřímně moc dobře nevypadají. No ono i ta cena o něčem vypovídá.
Rellik (1136)|19.2.2012 06:51
Jo tak na ten měsíc a podobně by se to snad dalo využít.

Jinak ten samyang za ty zhruba 3000,- na tu noční oblohu nemusí být zas tak špatný...
Zkus se podívat na ebay, jsou tam i jiné značky objektivů ve stejné ceně.
vint (4)|19.2.2012 10:46
Díky za tip ..