Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic LX5 vs. FZ150

SkyVessel (12)|21.2.2012 23:32
Zdravím.

Momentálně mám Panasonic LX2. Hodně jsem si zvykl na "vysokou" kvalitu fotek... Chtěl bych upgradnout na něco lepšího - stále se rozhoduji že bych koupil zrcadlo do 20.000,- ale nejsem si tím úplně jistý. Dalším favoritem byl právě nástupce LX5 a po přečtení recenze mě zaujal i FZ150.
Chi ze zeptat, jak moc velké zhoršení kvality fotek (jestli vůbec) by bylo u té FZ150 oproti té LX5?? Je to znatelné? Mě se totiž strašně líbí to široké ohnisko, ale LX5ka má nevýhodu, že po zazoomovaní to ohnisko je stále dost "malé"... Proto mě nadchnul ten ultrazoom - vychvalovali u něj objektiv, ale zase nevím, jakou paseku tam nadělá ten malý čip.
Díky za tipy.
fabikp (40)|27.2.2012 13:28
Rozdíl v kvalitě fotek si můžete prohlédnout na DPREVIEW.COM, na horní liště najeďte na REVIEWS a v menu pod tím na STUDIO COMPARISON TOOL. Tam se dají zadat oba dva, a podívat se na jakoukoliv zvětšenou část studiového obrázku vyfoceného za stejných podmínek. Mně se zdály ty rozdíly jen nepodstatné, spíš v trošku jiném podání (stylu, nádechu) než v kvalitě. Pavel
SkyVessel (12)|27.2.2012 20:13
Díky, díky, díky!! :idea:thumb

Fakt super stránka. Hodně mi to pomohlo...
Ten LX5 má rtochu méně rozpatlané snímky, ale opravdu minimální rozdíl... Myslel jsem si, že jeden z nich bude favoritem, ale teď....
Gamilena (85)|1.3.2012 19:00
Ahoj vybral jsi povedené kousky ,ale já osobně bych vzal FZ150 určitě padne líp do ruky.(měl jsem FZ18)