Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D5100 vs. Canon 550D

milan.haluska (7)|22.2.2012 16:55
Rozhoduji se mezi dvěma zrcadlovkami a to Nikonem D5100 a Canonem 550D. Jaký je Váš názor, která je lepší ? Jde mi především o kvalitu fotek a také videa. Poraďte.
Rellik (1136)|22.2.2012 18:39
Fotky z 550D sem měl možnost vyzkoušet a moc ně teda neoslovily. Hlavně se projevovala v celkem velké míře aberace. To je sice spíš záležitost objektivu, ale předpokládám, že nebudeš kupovat nějaký jiný než základový. I celkově se mi ty snímky nezdály nějak extra. Asi bys se spíš poohlédl po tom nikonu, ze základním objektivem 18-105mm to bude myslím určitě lepší volba. ;)
Milan Šurkala (3381)|23.2.2012 14:17
Docela jednoznacne jsem pro Nikon. Canon ma mensi dynamicky rozsah (neni schopen tak dobre pobrat stiny a jasy zaroven), a to jak v JPEGu, tak i v RAWu (z D5100 lze dostat mnohem vice), cip v Nikonu take mene sumi. Co se tyce videa, tak Canony jsou s autofokusem v podstate nepouzitelne. Pokud budes ostrit rucne, tak je to jedno (ostatne zrcadlovky Canonu se dnes pouzivaji v profi sfere i k nataceni serialu a filmu), ale jestli chces, aby ostrila automatika, tak si kup cokoli, jen ne Canon.
Pavel Olivík (160)|24.2.2012 10:06
No tak pánové...

Tak mi přijde,že tady haníte značku Canon...Ne že bych se chtěl zastávat firmy Canon,ale jsem vlastníkem digitální zrcadlovky této značky...A v prvé řadě bych chtěl napsat,že ono je celkem jedno s čím člověk fotí,myslím tím samozřejmě značku,ono je taky hodně důležité co chce člověk fotit a jakou má finanční možnost,jestli k samotnému tělu zakoupí pouze setový objektiv nebo nějaký světelný objektiv...A samozřejmě taky záleží jak má šikovné ruce při pořizování fotografie...

Samozřejmě Nikon D5100 je o něco novější typ,takže bych asi taky doporučil právě tuhle značku,ale co se týče kvality fotografií,tak jsem celkem na vážkách...
honcka (27)|24.2.2012 10:20
Ja bych spis nez D5100 koupil D90, je to fotak vyssi tridy, pripadne, kdyby nebyly vyssi ambice (FF) tak bych sel do Pentaxu K-r + Tamron SP AF 17-50 mm F/2,8 XR Di II
Rellik (1136)|24.2.2012 11:16
[QUOTE=honcka;13420]Tak mi přijde,že tady haníte značku Canon...Ne že bych se chtěl zastávat firmy Canon,ale jsem vlastníkem digitální zrcadlovky této značky...[/QUOTE] Já byl taky vlastníkem CANONU, ale fotky po srovnání s kolegy, kteří mají většinou Nikony, mě přesvědčily o přechodu jinam. Teď mám Nikon D90 a maximální spokojenost... ;-)
Takže je na zvážení co si vybrat... Buď Canona, který nemá moc dobré základní objektivy, nebo Nikona, který má v základní nabídce dobrý objektiv 18-105mm...
Milan Šurkala (3381)|24.2.2012 13:37
[QUOTE=Pavel Olivík;13419]Tak mi přijde,že tady haníte značku Canon...Ne že bych se chtěl zastávat firmy Canon,ale jsem vlastníkem digitální zrcadlovky této značky.[/QUOTE]

Ono samozrejme zalezi na osobnich preferencich, jak komu vyhovuje ovladani a podobne. Osobne za sebe si neumim predstavit, ze bych si mel koupit zrcadlovku od Canona (byt mi jejich ovladani nejvice vyhovuje, obrazovy vystup moc ne). V podstate temer ve vsech tridach ma konkurence o neco lepsi fotaky, nemluve o objektivech, kde nejen zakladni objektivy casto za mnoho nestoji, ale kupodivu i jejich L rada. Samozrejme zalezi na konkretnim objektivu, ma i slusne zakladaky a slusna Lka, nelze to pausalizovat a ani to nechci. Osobne jsem napr. zatim vyzkousel dva objektivy rady L a teda uprimne receno, chtit za to cca 40 tisic mi prijde trochu neadekvatni. Tim ale rozhodne nechci rici, ze vsechny objektivy jsou k nicemu, jen jsem zkousel zrovna ty modely, ktere se moc nepovedly. Naopak oproti mnoha ostatnim, kteri hani 18-55mm IS setak, si myslim, ze jde o docela prijemne sklicko (a naopak Nikon 18-55mm VR me az tolik nepresvedcil a nedostal sve povesti, a to jsem zkousel dva kusy). Priznejme si to, Canon hodne tezi ze sve dobre povesti z profi tridy, kde je opravdu dobry. V nizsi a stredni tride bych jej ale nad prumer moc neradil.
Gamilena (85)|24.2.2012 19:35
Co třeba Canon 600D.Je novější než 550D a fotí nádherně.
StandaOv (1)|16.3.2012 18:43
Zdravím také by jsem volil rači mezi 600 a 5100 než 550.
600 je vlastně stejný foťák jako 550, ale má o proti němu pár velice dobrých novinek jako nejefektivnější je výklopný displej.

No a potom už je to jen čistě na člověku jeho cítění a jak se mu který foťák drží a jak mu padne menu foťáku do oka.
Doporučuji si nechat dát na pult jak C...600 tak N...5100 a chvilku si s oběma pohrát ošahat atd....
Ani s jedním člověk neudělá vyloženě chybu !
Gamilena (85)|16.3.2012 18:52
Výklopný displej je fajn(hlavně u makra),ale hlavní věcička s kterou začínám dělat je bezdrátové odpalování blesku.Vestavěný blesk je jako řídicí a externí si dáš na stativ a cvak...
Bitmat (13)|13.5.2012 00:25
Canon Eos 600 D + Tamron 18-250 mě zklamal. Co se týče ostrosti v detajlech, špatný. Nikon D 5100 + 18-105 mnohem lepší kontrast a ostrost v detajlech, tráva atp. S objektivem Nikor 16-85 spokojenost. Láká mě i Pentax a nebo vůbec něco menšího a lehčího. Třeba Panasonic G3, Samsung NX11. Váš názor ?
Pavel Olivík (160)|14.5.2012 10:49
Tak ale pořád se tady budeme bavit o tom,že setové objektivy jsou například u Canonu slabší...Ale když si člověk koupí digitální zrcadlovku,tak má představu co chce vlastně fotit a stejně musí v budoucnu vynaložit nějaké finance a dokoupit nějaké další objektivy...A nebudeme si tady nalhávat,že ať už jde o značku Canon nebo Nikon,že to není levná záležitost...
Janička (4)|14.5.2012 22:14
ahoj, zrovna teď taky vybírám foťák. Vybírám už docela dlouho a už jsem byla rozhodnuta pro Nikon d5100 ale teď se objevil d3200. V ceně není v podstatě rozdíl. Máte někdo s d3200 zkušenosti nebo srovnání s d5100?
Milan Šurkala (3381)|14.5.2012 22:34
Tak D3200 se snad ještě ani neprodává, s tou nikdo zkušenosti mít nebude :-)
Cejpatka (220)|15.5.2012 01:09
D3200 je ve spoustě věcí horší než D5100, mnohé základní funkce, které D5100 má, přitom u novinky chybí. Přínos vyššího rozlišení je minimální až žádný vč. možných negativ (horší šum, dyn. rozsah). A podpora pro wifi přes externí čudlík trčící ven za 1700,-Kč je akorát pro srandu.
http://www.portraitsf.com/blog/nikon-d3200-vs-d5100/