Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Upgrade z 18-55 (Nikon)

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Zdravím lidičky.
    Uvažuji o přechodu ze stávajícího objektivu 18-55mm na něco lepšího a rád bych se zeptal zde na fóru.
    Vyhlídl jsem si objektiv NIKON 18-70/3,5-4,5 G IF ED AF-S DX, ale všude na internetu se vyskytují velmi protichůdné reakce. Ze srovnání parametrů mi jasně vychází tyto závěry:

Výhody oproti 18-55:
    - lepší světelnost na delším konci
    - SWM motor (s vnitřním ostřením), možnost přímé manuální korekce AF
    - lepší dílenské zpracování a materiály
    Nevýhody:
    - starší rok výroby - zastaralejší konstrukce
    - absence VR

Otázkou (a prioritou) pro mě je, zda má oproti 18-55 lepší optické vlastnosti. Někteří píšou že ano, někteří že rozdíl je v podstatě neznatelný, tak nevím co si z toho vyvodit.
    Samozřejmě vím, že ideální by bylo pořídit objektiv 16-85, to už jsme ale cenou bohužel někde úplně jinde.
    Tak mě zajímá váš názor na věc, děkuji za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Osobně to vidím u 18-70 AF-S takto:

+ rychlejší ostření
    + kovový bajonet a lepší konstrukce
    - opticky je to průměr (hlavně pokud máš novější tělo s více Mpx)
    - chybějící stabilizací ztratíš více, než získáš o kousek (2/3 EV) lepší světelností

Já bych do toho skla nešel. To bych raději vzal nějaký objektiv typu 35/1,8 nebo 50/1,8. Případně vzít místo 18-55 opticky dost slušné sklo 18-105 VR, které až na plastový bajonet a o fous pomalejší rychlost AF ve všem ostatním poráží 18-70.

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Ahoj,
    měl bych také jednu otázku ohledně přechodu ze setového objektivu Nikon 18-55, který používám se zrcadlovkou Nikon D5100. Přijde mi trochu zbytečné zakládat na to nové téma.

A teď k věci. S nadcházejícím létem se chystám fotit krajiny, přírodu a města. Rád také fotím nějaké ty "bokeh" a lidi. Potřeboval bych tedy nějaký alespoň trochu multifunkční objektiv, se kterým bych toto mohl fotit s lepší kvalitou, než se stávajícím 18-55. Pokukuji po objektivech Nikon 50/1,8 G AF-S (má super cenu, ale bohužel nemá zabudovanou redukci vibrací, takže asi padne) a Nikon 18-105 (ten je ale pro mě už trochu dražší). Jaké objektivy v podobné cenové kategorii byste mi pro výše uvedené účely doporučili?
    Díky za odpovědi

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Ja bych vzal tu pevnou padesatku. Stabilizaci bych neprikadal az tak obrovsky vyznam, pokud tedy ty portrety nechces fotit ve fakt velke tme. D5100 dost malo sumi, takze i kdybys musel jit s citlivosti nahoru, nic az tak hrozneho se nedeje.

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Sice je to cenově více, ale já řešil nedávno náhradu seťáku pro Sony a nakonec po několika testech jsem vybral Sigmu 17-70 F2.8-4 DC OS HSM a nelituji toho.
    Rychlý,přesný a tichý AF, velmi dobrá světelnost,špičkový OS, dobré barvy (proti Tamronu o dost, ten je má dost studené,navíc Tamron má pomalý a ne dost přesný AF) ...
    http://www.dyxum.com/lenses/Sigma-17...M_lens552.html

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Děkuji za odpovědi.
    Bohužel, zmiňovaná Sigma už je trochu mimo rozpočet, který jsem ochotný do výbavy foťáku momentálně investovat =(. Vypadá ale dobře.
    Nakonec jsem se rozhodl pro Nikon 35mm AF-S DX, protože fotím ve většině případů spíše krajiny, než portréty lidí, a mám rád široký záběr =). Navíc se mi hodí i kvůli filtru, který můžu poté případně používat bez redukčních kroužků pro oba objektivy (jak pro 18-55, tak pro 35mm), protože mají stejný průměr. Jenom si nejsem konkrétně u polarizačního filtru jistý, který zakoupit - zdali by měl být pro 35mm filtr ve verzi slim, nebo zda stačí i normální verze. Nejvíce se mi zamlouvá filtr od Sigmy - http://fotonka.cz/sigma-52mm-dg-wide-cpl-filter, jenomže pořádně nevím, jaké je to provedení, popisy na webech jsou často nejednoznačné =/. Cena filtru je ale super, snad alespoň něco vydrží =). Myslíte, že bude uvedený filtr vhodný pro dané objektivy, nemáte s ním někdo náhodou zkušenost?
    Děkuji za rady

Nováček
    Registrace
    Jul 2009

Já používám kvalitní filtry Marumi a jsou výborné - Tobě by asi vyhovoval tenhle:
    http://www.aaron.cz/produkty/marumi-...lar-pl-d-52-mm
    Je o něco málo dražší, ale určitě kvalitnější :-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Místo 18-55 je ideální upgrade 18-105 - pokud ne nový, tak například na Paladixu se vyskytuje za rozumné peníze často. Ta pevná padesátka je samozřejmě výborná, ale pro každého pevné ohnisko není. Tu bych přidal později ;-) Případně ještě v ceně nového 18-105 (od 8.000,-) se pohybuje v e-shopech schopný Tamron 17-50/2.8 starší verze bez tak trochu kopavé stabilizace, ta světelnost se hodí a opticky je to jeden z těch dobrých Tamronů. A tato verze je vhodná i pro amatérské zrcadlovky, má vlastní AF pohon.
    Bazarové 18-105 leží pod pěti tisíci, podobně se pohybují i Sigmy 17-70/2.8-4.0, i když u té bych osobně nebyl tak jistý (nemůžu si pomoct, po zkušenostech se Sigmím individualismem tělo od těla co se týče ostření a celkového fungování jsem dost opatrný).
    A co třeba prodloužit si rozsah, a k 18-55 přidat ojetou 55-200 za pár korun? To je dost dobrý objektiv, stejně jako 18-55 VR je na seťák docela dobré sklo. Ale to už je na osobních prioritách. Jinak pokud pevné světlené sklo, začal bych 35/1.8, je to univerzálnější ohnisková vzdálenost než 50, víc se toho dá zvládnout, a to i v interiéru. Používám 35 i 50, a ani jedna nezahálí. Tak mnoho zdaru při výběru...
    Naposledy upraveno uživatelem Sakini: 12-07-2012 v 13:10 Důvod: Pozdě, už se to tu vyřešilo :-)

Podobná témata

1. Kompakty: Upgrade panasonic lumix DMC-TZ 40
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2014, 10:20
  2. Galerie: Upgrade galerie na nejnovější verzi kvůli novému vBulletinu
    Od Karel Polívka v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 16-03-2012, 14:37
  3. Kompakty: Upgrade na Sony WX1?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna