Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panoramatické fotografie

milan.haluska (7)|4.3.2012 21:53
Chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně panoramatických fotografiích (aneb několika snímků v jednom). Můj kompakt Canon IXUS 130 nabízel funkci Stitch Assist (u focení se mi objevila dva okýnka a perfektně mi to pomohlo vytvořit panoramatickou fotku a pak mi to spojil program v PC). Teďka mám ale zrcadlovku NIKON D5100 a tam tato funkce není. Jak tedy poznám jak vyfotit fotky tak aby mi to ten program potom spojil) ?
Milan Šurkala (3381)|5.3.2012 00:12
Staci, kdyz se ti prekryje zhruba tretina fotky. To znamena, ze to, cos mel u prvni fotky napravo, musi byt u druhe fotky nalevo. Pocet snimku mas diky tomu naprosto neomezeny. Dulezite je, aby byla expozice obou snimku shodna, tedy navolit manualni expozici (nebo si ji aspon hlidat, aby byla u obou snimku totozna) a muzes si fotit panoramata jaka obrovska jen chces.
Rellik (1136)|5.3.2012 08:07
Tak tak. ještě doplním ,že je dobré si v hledáčku zapnout pomocnou mřížku aby sis pohlídal i rovinu všech fotek. (aby jedna nebyla výš, druhá níž... ) Dobré je fotit ze stativu, to pak můžeš dělat 360° panoramata. Bez stativu to jde sice taky, ale je pak většinou velký ořez... Celých 360° vychází cca kolem 10 fotek. To už jsme ale někde jinde.... :)
Ukázka jednoho z mých 360° panoramat:
http://veletiny.cz/?page=virtual&cam=hriste