Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparáty s EVF: Nikon L810 vs Panasonic LUMIX DMC-FZ48E-K

Neregistrovaný (0)|25.3.2012 11:48
Tazatel: Václav

Znění dotazu: Dobrý den,
chtěl bych si pořídit fotoaparát na rodinné focení, focení za horších světelných podmínek a krajinu. Vybírám mezi Nikon L810 a Panasonic LUMIX DMC-FZ48E-K samozřejmě přivítám i nějaké jiné návrhy, cena nejvýše do 8000 kč. Jsem začátečník fotil jsem do teď s kompaktem. Děkuji
Milan Šurkala (3381)|25.3.2012 12:58
No, ultrazoom je taky porad jen kompakt, ma vsak vetsi zoom. Jinak od nej necekej zazraky, fotit to bude hodne podobne. Preferoval bych spis FZ48, protoze Nikony maji ve zvyku hodne patlat snimky a Panasonic potesi i lepsi svetelnosti. Kazdopadne do spatnych svetelnych podminek budou oba pristroje hodne mizerne. Kdyz uz, tak si kup nejaky levny svetelny profi kompakt (napr. Canon S95, Olympus XZ-1 a podobne). Ale ani tam necekej zazraky.
Pavel Olivík (160)|26.3.2012 11:00
Tak si říkám,že když má nějaký ultrazoom třeba 20x optický zoom,jestli je to vůbec použitelné...Vlastnil jsem Pentax X90 a můžu se přiznat,že jsem to zkoušel na maximum a z ruky je to nepoužitelné...Takže bych klidně doporučil nějaký ultrazoom,který má 15x optický zoom,to by mělo úplně v pohodě stačit...Hodně dobré zkušenosti od známých mám se značkou Panasonic...
Kokeš (0)|22.6.2012 09:58
AHoj všichni,
co jsem koukal tak tyhle fotáky jsou docela dobrý. Přišli ted nějaký modely na trh a celkem je po nich velkej kšeft. Docela super..:) Taky si chci jeden pořídit, hledal jsem na netu a našel jsem docela zajímavej poptávkovej systém, není to tak špatný a mají tam toho docela dost Ted by mě jenom zajímalo jak s vámi jednaj. Ale tak asi to bude docela kvalitní..:))

http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/6-elektronika.html