Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Hluk při zaostřování (18-105 AF-S DX VR)

Jarkh (2)|5.4.2012 16:01
Zdravím.
Včera jsem koupil svou první zrcadlovku Nikon D5100 v setu s objektivem 18-105 AF-S DX VR.
Dnes jsem se konečně dostal ke zkoušení, ale nemile mne překvapuje hlučnost při zaostřování. Měl jsem za to, že zaostřování SWM, kterým je objektivem vybaven je přecijen relativně tiché, ale zvuk, který je vydávám při focení (samozřejmě i u videa), mi přijde hodně výrazný.
Na ukázku jsem natočil krátké video http://www.youtube.com/watch?v=8z5IfVdu9is&feature=youtu.be , ze kterého je to dost patrné. Je toto normální, nebo bych neměl váhat a reklamovat, byť jej mám jeden den?sad smiley

Předem děkuji za názory, Jarda
Cejpatka (220)|5.4.2012 16:29
Je to úplně normální. Máš ale vícero možností, jak to "řešit":
- Nenatáčet "němé" video s "tichem". :)
- Neostřit při natáčení videa. :) Neustálé zoomování a ostření tam a zpět je akorát ukázkou klasického amatérismu. Nauč se místo toho používat následný střih vč. manuálního ostření a bude to působit mnohem "profesionálněji".
- Pořídit si externí mikrofon. Ale i tak v něm bude při absolutním tichu něco slyšet, za to ale získáš lepší zvuk v běžných scénách, kdy nebudeš točit to "ticho". ;)
Rellik (1136)|5.4.2012 16:38
No jelikož tento objektiv mám, tak mě osobně to přijde hlasité celkem dost. Záleží ale kde ta D5100 má umístěný mikrofon. Ono ten objektiv trochu při ostření šumí. A to "cvakání (přeostřování)" je u LiveView úplně normální a když sem to teď zkusil, tak je hlasitější než při normálním focení přes hledáček. Jinak u videa je opravdu lepší ostřit ručně, i když je to trochu nepohodlné...
Jarkh (2)|5.4.2012 16:40
Děkuji za rychlou odpověď. Neustálé ostření při uvedené videoukázce jsem dělal úmyslně, abych zvýraznil ten hluk. Při bězném točení smaozřejmě AF používat nebudu.Ono celkově ani ten foťák k natáčení nebudu využívat, neboť mám kameru. Šlo mi jen a pouze o to, jestli je tedy ten hluk v normě.
Tak tedy děkuji za info ještě jednou