Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ultrazoom do 10.000

Tenebrae (9)|6.4.2012 08:15
Dobrý den, mám vyhládnuty tyto tri ultrazoomy muzete mi prosim poradit proste ktery z nich delá hezci fotky? Jde mi take o kvalitní zoom a makro!
PANASONIC Lumix DMC-FZ150
Nikon COOLPIX P510
Canon PowerShot SX40 HS

Jinak zhruba v teto cene by byla i zrcadlovka Nikon D3000 + 18-55 mm VR ale do teto chvile jsem mel vzdycky kompakt a nevim zda zrcadlovka lze pouzit treba pri rychlem foceni, tedy uvidim zajimavou situaci/místo/chvíli a nebudu chtit nic manualne nastavovat/zaostrovat, lze i v teto chvili efektivne pouzit zrcadlovku a budou fotky hezci nez z ultrazoomu?

Děkuji predem za pripadnou radu!
David
Hupp (225)|6.4.2012 09:07
Ze zrcadlovky budeš mít kvalitnější fotky a rozhodně fotí rychleji, a to i D3000, ta už je ale dnes překonaná, začal bych alespoň D3100, která už má menu v CZ (a dokáže toho o dost víc),pokud nemáš žádné zkušenosti. Zase ale nebudeš mít takový rozsah zoomu a makro závisí na objektivu. Já osobně považuju investici do ultrazoomu za vyhozený peníze, když už, tak bych vzal asi ten Panasonic, anebo bych vzal raději alespoň nějaký kapesní ultrazoom, když už, tak at' se to alespoň vejde do kapsy. S ultrazoomem od Nikonu mám špatnou zkušenost. Navíc hraje roli marketing - pořád se najdou lidi, kteří skočí na tahák 42x zoom, nejlepší rozlišení a největší zoom na trhu, hlavně, že se ten paskvil prodá. Takže je to hlavně otázka Tvých priorit, kvalitních recenzí na konkrétní fot'áky je tady spousta, tak si jen vybrat, co bude konkrétně vyhovovat tobě.
David