Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pentax K-5

Kanape (7)|16.4.2012 13:03
Je ten foťák tak špatný, že ho nikdo nemá nebo tak dobrý, že se zde neřeší u něj žádné problémy? Má s ním něhdo nějakou zkušenost a co říkáte na to, vzít ho s objektivem Tamron 17-50/2,8 ten bez stabilizace?
Milan Šurkala (3381)|16.4.2012 15:00
Rekl bych, ze jej nema skoro nikdo kvuli tomu, ze spousta lidi je zaslepena vyberem Canon versus Nikon a o Sony nebo Pentaxu ani v nejmensim neuvazuji. S Tamronem 17-50/2,8 bez stabilizace by to mela byt genialni kombinace.
Kanape (7)|16.4.2012 16:02
[QUOTE=Milan Šurkala;13757]Rekl bych, ze jej nema skoro nikdo kvuli tomu, ze spousta lidi je zaslepena vyberem Canon versus Nikon a o Sony nebo Pentaxu ani v nejmensim neuvazuji. S Tamronem 17-50/2,8 bez stabilizace by to mela byt genialni kombinace.[/QUOTE]

Díky za podporu mého názoru. Při výběru nového foťáku jsem se dostal od D90 vs. D5100 až k D7000 vs. K-5 a tak jsem pak na to šel přes objektivy. Chci odolnější tělo a světlý základní objektiv. Tak mi vyšla nejlíp K-5 s tím Tamronem. Nic ještě se podívám na tu novou Sony 570, ale tam mě straší ta ztráta světla přes zrcátko a také je rozměrově větší než K-5. Jinak ten foťák fakt stojí za úvahu.
Cejpatka (220)|16.4.2012 21:11
[QUOTE=Milan Šurkala;13757]Rekl bych, ze jej nema skoro nikdo kvuli tomu, ze spousta lidi je zaslepena vyberem Canon versus Nikon a o Sony nebo Pentaxu ani v nejmensim neuvazuji.[/QUOTE]

To není o nějaké "zaslepenosti", ale hlavně o šíři nabídky objektivů, podpoře prodeje, marketingu vč. toho, že od Pentaxu se na recenzi skoro žádný foťák vůbec nedostane (viz zde - že ano). A nemyslím jen DSLR, kde Pentaxu chybí top třída těl i skel, ale i mezi běžnými kompakty, ultrazoomy stojí až někde hodně vzadu za Panasonicem, Sony či Samsungem. Zkuste se zeptat nějakého foto-laika na tuto značku a z nějvětší pravděpodobností bude odpověď znít: ...neznám. Pentax nedělá špatné přístroje, ale bohužel i to málo co nabízí, tak naprosto chybí v běžných obchodech na osahání a vyzkoušení. Možná je v tomto směru problém i v tom, že v posledních letech za poměrně krátkou dobu už podruhé měnil majitele.
Milan Šurkala (3381)|17.4.2012 09:10
[QUOTE=Cejpatka;13761]To není o nějaké "zaslepenosti", ale hlavně o šíři nabídky objektivů, podpoře prodeje, marketingu vč. toho, že od Pentaxu se na recenzi skoro žádný foťák vůbec nedostane (viz zde - že ano).[/QUOTE]

Částečně souhlasím. Na druhou stranu právě ti lidé, kteří si koupí DSLR se základním objektivem v low-endu (a tedy vůbec neřeší otázku objektivů při nákupu ani po něm), jsou v té omezenosti na Canon/Nikon nejsilnější (tedy abych řekl pravdu, totálně to vede Canon). Právě u těch laiků, kteří si chtějí koupit první zrcadlovku, jsou dotazy na výběr často pokládany ve stylu "Který Canon si mám koupit?" Vůbec neřeší třídu, lítají od 1100D klidně po 60D, ale podmínkou je, aby to byl Canon. Tohle pozoruji zejména u žen. Můj známý to dokonce dotáhl tak daleko, že lítal od PowerShotu nějaké A3000 řady, přes SX40 až po EOS 600D - nový fotoaparát, nevěděl k čemu, proč, ale only Canon. Podobně je to ale občas i u Nikonu a totéž se týká v podstatě i kompaktů. "Který kompakt od Canonu nebo Nikonu si mám koupit?" Co se týče kompaktů, tak tam Pentax moc nejede, to je fakt. Dotazů na koupi fotoaparátů jsem dostal už stovky a ta zaslepenost na jednu značku je opravdu velmi, velmi častá. Ale to chápu, já jsem zase nadšenec japonských aut :-D
Cejpatka (220)|17.4.2012 10:10
No myslím, že v té "zaslepenosti" se najdou případy i u jiných značek, Pentax nevyjímaje. Zde na webu ani tak ne, i když i tady je jeden nejmenovaný propagátor bezzrcátkek Olympus a zrovna Canon je pro něj jak rudý hadr na býka. :)

pro: Kanape
K Pentaxu doporučuji tento odkaz http://pentaxfriends.eu/
Kanape (7)|17.4.2012 14:44
[QUOTE=Cejpatka;13764]
pro: Kanape
K Pentaxu doporučuji tento odkaz http://pentaxfriends.eu/[/QUOTE]

Dík, už se v tom začínám hrabat.