Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Makro kompakt do 5000,-

Deee-aN (97)|22.4.2012 20:44
Dobrý den!

Kamarádka se na mě obrátila se žádostí o radu. Hodně to spěchá a tak se já obracím sem.
Potřebuje kompakt s co nejkvalitnějším makrem, prý alespoň od 5 cm. Odkázal jsem jí na recenzi Canonu A800 zde, ale to jí nepříjde dost nóbl (ženská... :)) a navíc to nechce na tužkovky.
A že prý její matka má Sony W330, který je naprosto úžasný, protože dělá úplně všechno sám (pozná, že se bude fotit makro, obličej, krajina...) a umí česky. Měl by někdo nějaký nápad?
Milan Šurkala (3381)|22.4.2012 22:46
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-brezen-2012/4456-2 (napr. to Casio ZR100 ma skvele makro). Jinak centimetry jsou nepodstatny udaj. Fotak, ktery ma makro od 20 cm muze mit drtive lepsi makro nez fotak, ktery foti z centimetru. Zalezi na ohnisku, na kterem tuto vzdalenost dosahuje. Napr. to Casio se musi trochu zazoomovat, aby dosahlo nejvetsiho zvetseni.
Deee-aN (97)|22.4.2012 23:10
Díky za reakci!:)
Vím, že centimetry nic neznamenají. Proto mi šlo o praktickou zkušenost s focením makra :).
Doporučené fotoaparáty jsem samozřejmě zhruba prošel, ale koukal jsem hlavně na cenu a tenhle (Casio ZR100) trochu přes. Je ale pravda, že jsem ho někde jinde zahlédl v souvislosti se zmínkou o makru. Mám tak trochu despekt vůči Casiu kvůli v minulosti propagované stabilizaci, která byla většinou pouze digitální. A ani tady, ač je už mechanická, zrovna neexceluje...
Ale pokud to makro funguje takhle dobře, navrhnu jí to a uvidím...:)
BTW, má smysl uvažovat o nějakém tom Sony? (když už to má tolik fíčur? ;)) Předpokládám, že W690 je nástupcem té W330...:notsure
Milan Šurkala (3381)|23.4.2012 00:14
Problémem W690 je ale to, že makro je tam spíše jen průměrné (není špatné, ale je mnoho lepších přístrojů).
Deee-aN (97)|23.4.2012 06:58
A mělo by smysl jí přemlouvat na ten dnes recenzovaný BenQ GH700, když toho vydrží tolik na tužkovky?
Milan Šurkala (3381)|23.4.2012 09:38
No, pokud je makro prioritou, tak proc ne :-) Potiz je ale v tom, ze ta automatika je tam obcas takova vselijaka, takze mozna bych zvazil vychozi model, a to Nikon Coolpix L120. Pripadne kdyz se nauci jednou za cas nastavit vyvazeni bile, tak ano, GH700 bude velmi zajimavy pristroj.
Deee-aN (97)|23.4.2012 10:22
Ten Nikon mi příjde nejzajímavější. Přeci jen, je to Nikon...:) Navíc, kamarádka už na Li-Ionu tolik netrvá. Tak jsem jí poslal, ať si to jde někam vyzkoušet.
Díky za typy!:)