Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Něco podobného Canonu EOS 30D ale "novější"

Neregistrovaný (0)|28.4.2012 00:06
Tazatel: Sheep

Znění dotazu: Zdravím, prosil bych o pomoc s výběrem zrcadlovky, máme doma zmiňovaný Canon EOS 30D, s kvalitou fotografií i nastavením fotoaparátu jsem spokojen a jelikož jsem začátečník ve focení se zrcadlovkou, jsem i dalo by se říct nadšen, avšak foťák není můj ale rozhodl jsem se pro koupi, tak bych prosil někoho kdo se vyzná o radu, jaký fotoaparát koupit aby to bylo něco kvalitativně podobného téhle D30ce (jde mi o to jestli třeba EOS D600 nebo nikon D5100 jsou fotoaparáty podobné zmiňovanému, nebo úuplě na jiné-horší/lepší úrovni)

omlouvám se za amatérský dotaz a komukoliv děkuji za odpověď. S pozdravem Sheep

Fotovýbava, které se dotaz týká: žádná.
Rellik (1136)|28.4.2012 06:19
No asi tak: Pokud tu současnou 30D máte od nějakého známého a v budoucnu by bylo možné si od něj třeba půjčovat nějaké příslušenství, tak bych šel asi do canonu. Jinak bych šel nejspíš do toho Nikonu s objektivem 18-105mm. Nikony mají o něco lepší základní objektivy než canony. Co jsem měl Canona, tak ten objektiv se v ruce tvářil spíš jako nějaká plastová hračka, než objektiv. Teď mám Nikon s tím 18-105 a to zpracování objektivu je úplně někde jinde (o moc lepší) O fotkách by se to dalo říct taky.
Konkrétně tady:
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D5100/outdoor_results.shtml
jsou oba dva modely porovnávány na ukázkových fotkách.
Tady je pak srovnání šumu při různých ISO hodnotách:
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D5100/noise_JPEG.shtml
Nikon je podle toho o něco lepší.
Neregistrovaný (0)|28.4.2012 08:24
Díky za rychlou reakci!!...Ten foťák je tátovo, co jsem pochopil (chápej, úplnej amatér v tomhle ohledu, fakt jsem pročetl jen základy) tak by k té D30 šly dát i objektivy z jeho staršího foťáku (ani nevim jak se ten druh jmenuje-zrcadlovka ale nedigitální?) měl k tomu hodně objektivů, nablízko, na dálku...ta 30D (nevím jak ty novější) nema AF ve foťáku, jde přepínat na objektivu... Šlo mi ale spíš o to jestli v porovnání s tou 30D jsou tyhle foťáky co jsem napsal na aspoň podobné úrovni? Taky jsem se všude kde se řešila otázka srovnání těchto foťáku dočetl že nikon by měl vycházet líp.. Focení mě chytlo natolik, že jsem se rozhodl do toho něco investovat a jediné s čim mohu srovnávat je ten canon, tak bych rád pořídil něco podobného na začátek :) s pozdravem Sheep
Rellik (1136)|28.4.2012 12:13
No jestli bude lepší, určitě ano. V době canonu 30D byly konkurentní fotoaparáty Nikon D80 a Nikon D200. Takže vlivem pokroku šly funkce a vylepšení nahoru. Byly to třídy fotoaparátů někde mezi profi a amatéry. Dalo se to poznat právě podle těch typů (1D - profi, 30D - poloprofi, 300D - lepší amatér, 1000D - amatér) prostě čím míň čísel tím vyšší třída. Jestli to platí i teď v takové míře, těžko říct. Já osobně když sem vybíral nový fotoaparát, tak z předchozích zkušeností sem Canon zavrhl a vybíral mezi nikon D5100 a D90. Po různých recenzích a radách sem raději vzal starší, ale kvalitní D90. Vyniká hlavně v ovladatelnosti a fotky dělá parádní i na větší ISO.
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D90/index.shtml
Z těch novějších bych doporučil asi Nikon D7000 je sice trošku dražší (cca 3000,-) ale kvalitní...
Neregistrovaný (0)|28.4.2012 15:26
No jako fotky co tu máš sou fakt parádní, thumbs up! Jak si napsal o té D90 tak jsem si to hledal, na fórech i srovnání, s tou D5100 a koukám že to bude tak výhody D90 kvalitnější zpracování, motorek na focus-tzn i levnější objektivy klidně starší, výhody D5100 víc nastavení pro amatérské fotografy+lepší rozlišení a kvalita videa, nevím co by šlo ještě vypíchnout... ten D7000 je sice super foťák co jsem četl, ale ta cena... to se mi do toho dávat nechce, věřim, i koukám, že i s foťákem o kterých tu píšu jdou udělat super fotky... fakt teď netuším...
Neregistrovaný (0)|28.4.2012 15:43
další co se dost řeší, že jestli vůbec D90 má smysl v době kdy je to už starší foťák (myšleno kupova nový) i když je to foťák dobrý...
treff (21)|2.5.2012 14:58
ja bych se byt tebou rozhodne podival co ma tvuj tata zaty starsi objektivy a jake znacky ma tu kinofilmovou zrcadlovku. dystak sem napis nazvy a nekdo ti poradi jesli se to da pouzit i u digi. coz by se ti minimalne dozacatku hodilo usetril bys za objektivy a zjistil si ktery ti vyhovuji, je to lepsi varianta jak zkouset a kupovad podle odhadu co se ti bude asi hodit :) osobne mam kinofilm a digi zrcadlovku a mohu na obouch pouzivat skoro vsechny objektivy :)

jinak jak tu uz nekdo psal kdybys ses rozhodl pro D90 popremyslej i o bazarovem koupis vetsinou kolem 12000 i s nejakym objektivem ;)
Neregistrovaný (0)|3.5.2012 00:39
Díky za odpovědi, rozhodl sem se pro koupi D7000 s 18-105mm seťákem, objektivy ke cannonu jsou 500mm,75-300mm, a 20-35mm... volba i tak padla na nikon, doufám že budu spokojenej.. Sheep
Rellik (1136)|3.5.2012 05:43
Dobrá volba! :)
treff (21)|3.5.2012 14:17
myslim si ze dobra volba sam d7000 mam a spokojenost :) ...jen skoda tech objektivu ale pokud maji af tak bych se podival po redukci jen nevim jesli existuje. nasel sem akorat redukce na canon pro nikoni objektivy .... jinak pokud ten 20-35mm je tady ten jak davam odkaz http://kenrockwell.com/canon/lenses/20-35mm-f28.htm tak velmi zajimavy objektiv do interieru :)