Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Paměťové karty: Rozdíl SDHC a microSDHC

Neregistrovaný (0)|6.5.2012 19:07
Tazatel: Tapdancer

Znění dotazu: Dobrý den,
Hodlám koupit paměťovou kartu do mého nového kompaktu Canon IXUS 220 HS. Budu pravděpodobně kupovat 16GB class 10, ale zajímalo by mě jestli by mohl nastat nějaký problém při použití microSDHC a adaptéru nebo musím použít jen SDHC?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon IXUS 220 HS
Milan Šurkala (3381)|6.5.2012 21:17
No, to nikdo neví. Osobně používám v adaptérech karty A-Data a Kingston a doposud bez jakýchkoli problémů se všemi značkami testovaných fotoaparátů.
Rellik (1136)|7.5.2012 05:55
Jestli můžu poradit, tak raději koupit dvě menší karty 2x 8Gb. Je to pak líp přehledné na zpracování fotek, když se pokazí, tak je menší datová ztráta. A navíc jednu kartu bych měl v batohu a když si do foťáku zapomenu dát kartu, tak mám tuto záložní. Osobně to mám taky tak a už se mi ta záložní párkrát vyplatila, když sem narychlo sebral foťák bez karty a zjistil to až na místě focení.
Jinak používám karty značky Transcend (class10) a úplně bez problému... Jinak co se týká rozdílů SDHC a microSDHC, tak to se dá zjistit snad jen nějakým programem, který umí měřit rychlost zápisu a čtení. A nevím, jestli vůbec takový program existuje. Pokud bych neměl jiný plán na využití micro SDHC, tak bych koupil normální...