Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

jaky CSC kompakt do 15k

kamosv (5)|10.5.2012 18:32
Zdravim mistni osazenstvo, hodlam si poridit novy kompakt s vymenitelnym objektivem, pro procteni mnoha recenzi, doporuceni na digimanii i jinde na forech jsem
vybral nasledujici kadidaty:
Sony NEX-5ND + 16mm + 18-55mm
SAMSUNG NX200 + 18-55mm OIS + 50-200mm OIS + 30mm

doporucite mi nejaky jiny nebo co byste volili vy????

diky za kazdou radu...
soko.ban (22)|15.5.2012 13:53
No řeším úplně to stejný a nakonec jsem tak nějak rozhodnut počkat na Panasonic GF5.
U Nex-5N si lidi stěžujou na skla a u Samsungu na lenost.
kamosv (5)|15.5.2012 14:29
Ja se rozhodl pro samsung, u panasonicu me stvalo ze ma draha skla a navic jich ma malo...

Nakonec sem poridil set SAMSUNG NX200 + 18-55mm OIS + 30mm protoze set se 3 skly mi v prubehu meho rozhodovani vyprodali a nikde jinde sem ho jiz nesehnal:-( coz me pekne stve...
soko.ban (22)|15.5.2012 22:17
že má panák a olympus drahý skla, s tím bych souhlasil, ale že jich maj málo? hledal si dobře? Třeba pan Neff tvrdí pravý opak
a co Samsung, jaký jsou postřehy?
kamosv (5)|18.5.2012 09:27
tam samsung mam doma 2 dny a zatim si na nej zvykam....

prozatim mam poznatky takove:
- dobre se drzi v ruce
- na ovladani si clovek musi zvyknout, ale po 2 dnech celkem uz ok, obcas je problem s tuhosti kolecka na vyber rezimu foceni...
- objektiv 18-55 v pohode jen mi celkem vadi tuzsi chod zoom prstence:(
- objektiv 30mm nemam co vytknout
- po upgradu firmware se zlepsila rychlost ukladani i pres to je trochu delsi RAW+fine jpg cca 3-4s
- ostreni na manualu prijemne, v automat rezimu ostri nekolikrat a pokazde jinam...

prozatim sem neprisel na nic co by mi fotografovani s NX200 zprotivilo, nebo ze bych jeho koupi litoval...

fotak sem nemel doposud moznost poradne otestovat spis sme se ted seznamovali, test prijde az ted o vikendu...

pokud mate nekdo nejaky dotaz ptejte se...
soko.ban (22)|18.5.2012 10:29
No mě by hodně zajímalo video.... a ostření při jeho natáčení.
A jaká je rychlost při focení do samotného jpg.
Mám starej kompakt Panák TZ7 a chci něco s kvalitnějsím výstupem (což tu asi dostanu) a rychlejšího (což si vzhledem k těm steskům na rychlost ukládání zas nejsem tak jistej).
kamosv (5)|18.5.2012 10:36
tak video sem jeste nezkousel, u samotneho JPG je rychlost v pohode stihne vyfotit 7 snimku/s... jen se pak o trochu dyl ukladaji... nic neprekousnutelneho
soko.ban (22)|21.5.2012 21:58
Tak co? Už proběhl test videa? Recenzi jsem cetl, ale zajímá me i pohled běžného uživatele.
kamosv (5)|21.5.2012 22:39
tak podle me video naprosto v pohode, na hodne rychle akce je rozliseni full HD 1920x1080 ktere ma jen 30 sn/s na pokraji vyuziti,pokud sem ted tocil neco rychleho pouzil sem 1280x720 60sn/s....

jinak objektiv se rozhybal a uz jde lehceji, o vikendu nafoceno cca 600 fotek a v pohode, neni nac si stezovat,krom te prodlevy ukladani RAWu resp. SRW...
soko.ban (22)|24.5.2012 13:53
Dík za poznatky. Já půjdu do Panasonicu GF5. Odepsali mi, že by se měl prodávat od příštího týdne. NX210 bude proti němu asi dost dražší a hlavně bude kdo ví kdy. NX200 nehci.
soko.ban (22)|31.5.2012 18:15
Hm, asi se toho foťáku nedočkám... z Panasonicu mi minulý týden odpověděli na dotaz, kdy bude GF5 v prodeji... prej tento týden. V úterý jsem nevydržel a dotaz zopakoval s tím, jestli se nespletli. Prej ne, a že se během tohoto týdne začne prodávat. Na webu o tom není ani ťuk. Žádný předprodeje, žádný termíny, žádný ceny. Pochybuju, že by to zítra během pátku napravili.

Ještě uvažuju o NX1000 nebo NX210 (ten ale asi bude mimo finanční rozpočet)... na webu jsem našel na jednom shopu pravděpodobný termín prodeje 5.7., resp. 5.6. V originál prodejně Samsungu o tom nevědí vůbec nic. Ani žádnej leták neměli. Asi si na prázdniny koupím papírovej foťák v Ikea. :hmm