Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prosba o radu s koupí fotoaparátu pro amatéra

prandur (44)|3.6.2012 16:52
Dobrý den,
chtěl bych se trochu poradit ohledně koupi nového digitálního fotoaparátu.
Potřeboval bych něco cenově maximálně kolem 8000 Kč (jsem naprostý amatér co se focení týče, takže nechci rovnou kupovat drahou zrcadlovku).
Moje požadavky jsou, aby foťák uměl dělat samozřejmě co nejkvalitnější a nejhezčí fotky (kupodivu:)), měl dobrý zoom a kvalitni a použitelné FullHD video.
Fotit plánuji především na dovolených a výletech, tzn. panorama, krajiny, západy a východy slunce atd.
Přemýšlím nad nějakým ultrazoomem a do oka mi přišel Panasonic FZ48, co myslíte, je to dobrá volba? Případně jaký jiný fotoaparát by jste doporučili?
prandur (44)|5.6.2012 15:07
Takže opravdu vůbec nikdo? Škoda, čekal jsem, že se alespoň někdo zkušený na takto velkém fóru ozve a poradí... nemám s foťáky moc zkušeností a byl opravdu vděčný za náměty a rady.
Pavel Olivík (160)|5.6.2012 17:16
Tak tohle je pro mě velká neznámá...Moc těm ultrazoomům nefandím a nejsem velký nadšenec...Každopádně Panasonic patří v této řadě asi k favoritům...Co se týče obrazové kvality,tak ten Panasonic je myslím v pohodě,pár fotografií z něho jsem měl možnost vidět...
Možná bych ještě do výběru zařadil Canon SX40...Ale jak píšu,tak v tomhle moc nepomůžu...Možná by to chtělo pohledat po nějakých fórech...
Kikapu1 (71)|6.6.2012 21:16
https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-p7000-lepsi-nez-jsme-cekali/3779
http://www.shop-centrum.cz/digitalni-foto/kompakty/vykonne/nikon-coolpix-p7000.html

výhody-něco vydrží, rozsah objektivu není sice ultra, ale je opravdu dostatečný, obrazově bude určitě nad FZ48
Milan Šurkala (3381)|7.6.2012 10:29
Tak se stačí podívat na recenzi FZ48 a přečíst si ji. Závěr je jasný, je to jeden z nejlepších ultrazoomů na trhu :-)
prandur (44)|7.6.2012 14:24
Díky moc za odpovědi, právě přemýšlím mezi tím FZ48 a P7000/7100... u toho Nikonu se podle recenze bojím především méne kvalitních videí (nizší rozlišení, blikaní při zoomu), pomalého ostření a v porovnání s FZ48 podstatně menších možností zoomu. Zase ma druhou stranu fotky by měl asi podávat výrazně lepší než FZ48, tak jsem ve výsledku dost zmatený, který vzít. Stojí ta obrazová kvalita fotek Nikonu P7000/7100 za cenu toho, že bych přišel o vyšší zoom, kvalitnější video? Za jakékoliv rady děkuji :)
Milan Šurkala (3381)|7.6.2012 23:33
No, můžeš se podívat ještě na ultrazoom Panasonic FZ150. Ten má lepší čip než FZ48, navíc je k dispozici RAW a na to, že jde jen o 1/2,3" čip, nabídne opravdu velmi nadprůměrné obrazové výsledky, docela podobné modelu P7100. Ani jedním ale neuděláš chybu (osobně jsem byl z P7000 dost nadšený, ale to platí i pro FZ150 - tu bych si asi nakonec i koupil, ale bylo by to těsné).
prandur (44)|8.6.2012 22:39
Ano, tento podle všeho vypadá také velice zajímavě, nicméně stojí o cca 3000 Kč více než FZ48 a to už značně přesahuje můj stanovený limit, který do toho chci momentálně dát. Takže asi půjdu do té levnější varianty FZ48. To už časem raději rovnou nějakou tu zrcadlovku. Navíc přecijen opravdu jen s focením začínám, takže doufám, že budu prozatím s FZ48 spokojený.
Každopádně děkuji za rady.
Ffa (1)|20.6.2012 18:11
Panasonic Lumix FZ48 - viz recenze.
V této cenové třídě nejlepší objektiv.
Ffa