Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jeden "profesionál" lepší než druhý ...

MilošD (4)|8.6.2012 15:56
Po pár letech jsem se rozhodl,že prodám svůj objektiv Nikon 18-200 VR a tak jsem dal inzerát na Paladix.
Ozvalo se mi cca 6 zíjemců,jenže u takového objektivu protože stojí dost peněz je v každém případě lepší osobní vyzkoušení,tak jsem se nakonec setkal s dvěma.
A ted příjde to krásné o "profesionálech" ...
Setkání prvé : zájemce přijel,měl tělo N5000,nafotil asi dvacet fotek a po prohlédnutí fotek v noteboku řekl,že při ohnisku 18 až 30 je znát na fotkách šum, jinak je v úplném pořádku. Podotýkám,že bylo zamračeno a měl nastavené ISO 200.
Setkání druhé : zájemce přijel,měl tělo N70,taky nafotil asi dvacet fotek a po prohlédnutí v noteboku prohlásil,že při ohnisku 200 se objektiv sám rozostřuje.Jenže když jsem mu ukázal na tom jeho noteboku fotky,které jsem tím objektivem nafotil při tom samém ohnisku,tak neobjevil nic takového.
Po těchto setkáních s "profíky" jsem se rozhodl,že si raději objektiv nechám.
JakeSim (6)|24.6.2013 05:05
:D tak to jo :-)
Neuge (12)|24.6.2013 10:43
Jestli se ti dva dotyční sami nereprezenzovali jako profíci, což tady uvedeno není, tak mi trochu uniká pointa. Možná to je k pousmání. Každopádně nerozumím lidem, kteří mají potřebu si nevědomostí druhých dokazovat svoji oborovou "nadřazenost".
Helmuth fon Bukwicz (33)|29.6.2013 02:18
Já mám spíš obrácenou zkušenost.Kdysi jsem kupoval na Paladixu starej objektiv.Přesně jsem věděl,co chci a co je to zač,takže jsem věděl do čeho jdu.Přemluvil jsem chlápka na dobírku a ten z toho byl naprosto vykolejenej,že to nechci ani vidět,natož odzkoušet :-))) Ale já věděl,že to bude tutovka a taky byla :-)) Ani na chvíli jsem o tom nepochyboval. Parádní Japonská klasika a jsem rád,že ji mám :-)
JonSnih (13)|30.6.2013 19:18
Heh :p Dobrá příhoda s tím šumem. Když jsem kupoval objektiv z druhý ruky, tak jsem si jen prohlídl optiku, jestli není poškrábaná. Nacvakal pár snímků a notebook ani nezapnul, protože chlápek, co ho prodával, byl velice seriózní. Kam já se na ty tvoje profíky hrabu :mistake
Být tebou,t ak bych flintu do žita neházel. Holt si měl smůlu. Čau!
jonashredblocks (129)|30.6.2013 23:59
Já přes Paladix pořídil osobně Nikkor 18-105 a prodal pár dní na to 18-55 a spokojenost, nejlepší bazar pro fotografy asi. Když něco sháním, koukám tam. Ale nevím, jestli tam chodí jen profesionálové, bez ohledu na to, co to vlastně profesionál je :)