Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr foťáku

kadli.pavel (2)|10.6.2012 11:13
Prosím o radu váham mezi Nikon S9300, Sony HX20, Panasonic TZ30. Moje použití foto rodina taky chci využít video. Vím že Nikon je asi nejslabší z této trojky zas je cenově dostupnější. U Nikonu mě zajíma jak bude vypadat video na velké televizi 40´ . má nižší počet snímků (30) než Pan a Sony. Co si o tomto výběru myslíte.díky


ještě je zajímyvý Canon IXUS 310 HS
Kikapu1 (71)|10.6.2012 21:38
určitě bych bral Canon, důvody lze vyčíst v recenzích a stačí si porovnat fotky v plném rozlišení... Na video může být ale problém s formátem- Canon používá mov a to jsou pak obrovské soubory. Panasonic používá AVCHD, zabere nejméně místa, zato střih je náročnější. U malého foťáku velmi záleží jak komu sedne ovládání, určitě to chce vyzkoušet.
soko.ban (22)|14.6.2012 08:25
V čem je střih AVCHD náročnější?
Stříhám běžně AVCHD několik let a no problemo. Zatím když mi kamarád přinesl MOV, tak mi chvíli trvalo, než jsme přemluvil střižnu aby mi to video alespoň přehrála.
Rellik (1136)|14.6.2012 09:31
[QUOTE=Kikapu1;14104]určitě bych bral Canon,[/QUOTE] Tak to já bych zase po zkušenostech canon už nebral. Canon nemá zrovna moc kvalitní objektivy. Spíš bych vzal asi ten Panasonic, kdybych se znovu rozhodoval pro koupi něčeho menšího...
A co se střihu týká, tak horší se stříhá MOV. Jakékoliv jiné soubory jsou lépe editovatelné... AVCHD je v základu formát MP4, který používají i digitální videokamery...