Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Koupě kompaktu (standartní focení)

Herry (2)|5.7.2012 09:55
Dobrý den.
Asi se to téma opakuje, ale vzhledem rychlosti se kterou se vydávají nové fotoaparáty, bych potřeboval pomoct s koupí nějakého standardního foťáku pro běžné focení (dovolená, akce ( i večerní), momentky ale i pěkné fotky.
Vzhledem k obsáhlému trhu, bych chtěl někoho, kdo se o foto zajímá více, požádat o radu. Ze začátku jsem nerozhodný v ceně. Má cenu kupovat kompakt třeba do 2 000 pro standardního uživatele? každopádně maximálně bych chtěl investovat do 4 000. Dále mám problém se značkou. zatím koukám jen canon, nikon, panasonic . Koukal jsem např na fotak Nikon coolpix s8200 , Canon PowerShot A4000 IS. Na internetu jsem se dočetl o parametrech, které by asi tak měl mít kompakt (zoom 10-12, iso 800, F/2.8, display 3palce, rozlišení >460 tisíc bodů). Snažil jsem se o tom něco zjistit a teď doufám, že by mi tedy někdo mohl poradit, jakou preferuje značku a parametry, případně přímo nějakej foták.
Děkuji za pomoc Herry
[email]dherry@seznam.cz[/email]
Milan Šurkala (3381)|8.7.2012 21:17
Volit fotak podle znacky je blbost (byt jiste podobne znaky mezi modely jedne znacky rozhodne lze obecne najit), chce to volit podle konkretniho modelu. Osobne bych se podival na zmimeny Canon A4000 IS, ktery je v podstate jen mene "stylovou" variantou testovaneho IXUSu 230 HS.
Herry (2)|14.7.2012 13:27
[QUOTE=Milan Šurkala;14222]Volit fotak podle znacky je blbost (byt jiste podobne znaky mezi modely jedne znacky rozhodne lze obecne najit), chce to volit podle konkretniho modelu. Osobne bych se podival na zmimeny Canon A4000 IS, ktery je v podstate jen mene "stylovou" variantou testovaneho IXUSu 230 HS.[/QUOTE]



ok canon A4000 vypadá dobře, tak díkes.