Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: KTERÝ ULTRAZOOM?

Neregistrovaný (0)|5.7.2012 22:16
Tazatel: marluk

Znění dotazu: Zdravim poradnu
Chci si koupit spolehlivý fotak,nechci s nim delat profi fotky,
ale uprednostnuji spis nataceni videa.
Rozmyslim se mezi Panasonikem Lumix DMC TZ 30,a Canonem Powershot
Muzete mi nekdo zkusenejsi poradit?
Diky moc
Neregistrovaný (0)|24.10.2012 22:16
Dobrý den nemohu si vybrat mezi ultrazoomy Panasonic dmc tz30,tz25 nebo nicon s9300 (popřípadě doporučte jiný), potřebuji foták pro rodinu který nahradí videokameru a bude pěkně fotit sám bez mého nastavování za každých podmínek.Děkuji za odpověd
Milan Šurkala (3381)|28.10.2012 20:08
Neregistrovaný (0)|13.2.2013 09:51
Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem fotáku do 5 tis. Potřebuju nejlépe malý kompakt, kterým budu fotit psy na tréninku venku v pohybu a na výstavách v hale .
Ted fotím Lumixem FZ28 od přítele, ale je moc velký na běžné nošení na trénink a má plno funkcí, které ani nevyužiju. Jsem amatér a potřebuju něco co prostě budu mačkat a neumím si hrát s manuálním nastavením. Dívala jsem se na Nikon P300 a Canon ixux 300HS, ale nevím zda to není zbytečně hodně funkcí na to co potřebuju, když používám vždy automat. Občas nahrávám i video.
Určitě je i nějaký levnější kompakt, který by mi dobře posloužil, abych zbytečně neinvestovala do fotáku, který ani naplno nevyužiju.
Díky Iva
Milan Šurkala (3381)|13.2.2013 15:37
No, na focení psů si brát kompakt... to nebude moc dobré (záleží na tom, zda se má fotit s bleskem nebo bez něj). Pokud bez něj, nic levnějšího, než Olympus XZ-1 za cca 7000 kč bych nekupoval. Na focení psů v pohybu, taktéž, to chce něco lepšího, co rozumně rychle a přesně ostří. Ve Vašem případě bych to viděl asi na Sony Cyber-shot WX100, který dost rychle ostří, ale na druhou stranu hodně patlá, takže srst bude častěji spíše jednobarevný flek. Naproti tomu třeba Canony zachovají srst o mnoho lépe, ale ostření není ani rychlé, ani přesné (na pohybující se objekty). Takže myslím, že v této cenové kategorii vyloženě dobrá volba neexistuje.
JoMaKr (0)|21.2.2013 21:45
Dobrý den, má se nám narodit za 2 měsíce dcera a chtěl bych si koupit nějaký foťák, který je schopen fotit a nahrávat ve FULL HD. Natáčení myslím časem ustoupí do pozadí a zůstane jen focení, proto nechci videokameru. V obchodě mě byl doporučen Panasonic Lumix DMC-TZ30, po přečtení recenze už z tohoto fotoaparátu nejsem tak nadšen. Vlastním TZ3 ale s tou se moc natáčet nedá. Jinak by mě stačil i nižší zoom i rozlišení cca kolem 10 a uvítal bych aspoň základní manuální nastavování. Měl by jste někdo lepší typ nebo TZ30 bude dostačující. Děkuji
Milan Šurkala (3381)|21.2.2013 22:38
Neregistrovaný (0)|8.4.2013 11:18
Ahoj,

mám dotaz na Canon Ixus 240HS. Zamlouvá se mi výbavou i cenou, ale mám trošku obavu ze "světelnosti" objektivu. Chci ho koupit ženě na cvakání (režim auto) fotek dětí v interiéru i exteriéru místo kompaktu od Sony (nevím přesně model, pořizovací cena 2k5 - tragický). Ovšem když jsem si porovnával světelnost objektivů, tak pro Canon tam byly asi 4 desetiny k dobru. Můžu při takovém rozdílu čekat lepší fotky z Canonu oproti Sony? Nemáte někdo prosím zkušenosti přímo s tímto modelem od Canonu? Jak je na tom při focení na auto režim, snadnost ovládání (dotykový displej), ...

Milda
Milan Šurkala (3381)|8.4.2013 12:10
No, čtyři desetinky nejsou k zahození, ale nějak extrémní rozdíl bych nečekal. Více dělá zpracování obrazu, tam mohou být rozdíly výraznější ve srovnání s tím, co dokáže světelnost objektivu (to platí pro fotoaparáty, které nemají RAW). A zde je na tom Canon o trochu lépe, takže by podle všeho měl fotit kvalitněji. Otázkou je ale průběh světelnosti. On může být kompakt, který se zdá být výrazně světelnější, ale toto se týká třeba jen nejširšího ohniska a ve zbytku je na tom stejně jako cokoli jiného.
Neregistrovaný (0)|9.4.2013 07:27
Máte pravdu. Tu kvalitu fotky člověk nijak nezjistí, pokud to nezkusí. Asi jsem se už stejně "vnitřně" rozhodl pro ten Canon :) Je to zase, pro člověka bez zkušeností, jako nakupování zajíce v pytli. Takže otestuju a případně vyměním, i když jsem se právě tomu chtěl vyhnout. Sice zde nižší světelnost (Ixus 240 vs. P310) tady měním za věci jako wifi (vidím pro to využití), možnost výběru bodu zaostření na dotykovém displeji (současný kompakt je schopný stejnou scénu změřit 5x po sobě jinak), ... ale i tak to risknu. Uvidím, jestli pak nakonec stejně neskončím u doporučovaného Nikonu nebo Olympusu :) Díky za čas a za názor.