Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pentax K-r neostří na denním světle

Tenebrae (9)|9.7.2012 07:28
Dobrý den, vcera se mi stalo,ze muj Pentax prestal ostrit na automaticky rezim na dennim svetle, na manual ostri. Proste na automaticke ostreni jakoby zaostri ale neozve se akusticky signal a spoust nejde zmacknout. Jde to kdyz je zapnuto live-view jinak ne. V mistnosti vsak vsechno funguje. Nevite prosim cim to muze byt?
Děkuji moc za odpoved.
Milan Šurkala (3381)|9.7.2012 09:20
Neostřil jsi náhodou na něco "nezaostřitelného"? Třeba oblohu? Nebo něco lesklého, hladkého (kapota auta, okno,...)?
Pavel Olivík (160)|9.7.2012 09:56
...asi se zeptám blbě,ale jaké druhy zaostření má Pentax...nebude tam někde chyba...??

...nemáš u AF možnost různého tipu zaostření...??
Tenebrae (9)|9.7.2012 09:58
Prave, ze at ostrim na cokoliv venku tak to nejde, jedine kdyz zapnu funkci prestat blokovat spoust pokud neni zaostreno ale zase to neresi problem rekl bych, me mate ze to jde kdyz je zapnuto live-view...jinak v mistnosti ostri normalne
Tenebrae (9)|9.7.2012 10:03
Uz to fachčí, nemohlo to byt tim,ze jsem v menu nekolikrat nechal vycistit prach? Jinak dekuju vsem za pomoc...
Pavel Olivík (160)|9.7.2012 10:03
...a máš tam možnost nastavení AF...??

...jinak si to nedokážu představit...ale pokud fotíš přes Live View tak mi to přijde divné...

...to si myslím,že s tím nebude souviset,ale opravdu těžko říct...to by se chtělo zeptat někoho.kdo tomu fakt hodně rozumí...
Tenebrae (9)|9.7.2012 10:15
AF nastaveni mam nejakou moznost ale ja v menu vubec nic nemenil proste to najednou prestalo ostrit venku ale uz to zase jde, jediny co jsem zkousel je ten prach
Milan Šurkala (3381)|9.7.2012 11:13
No, je dost dobře možné, že po vyčištění čipu je nutné vypnutí přístroje, jinak nefunguje (myslím, že u Canonu je to také tak).