Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Kompakt do 6 tisíc

Občasný diskutér Avatar uživatele suke001
    Registrace
    Oct 2011

Zdravím, potřebuju pomoct s výběrem kompaktu zhruba do 6 tisíc. Vyhlédl jsem si Canon IXUS 230 HS nebo Nikon P310. Nebo doporučítě něco jiného ? Nejsem profi fotograf, ale rád fotím. Chtěl bych Olympus XZ-1, ale ten je bohužel cenově už mimo, a řekl bych že pro mě jako amatéra zbytečný. Děkuji za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Mrkl jsi na jednu z posledních diskuzí "Pomoc pri vybere kompaktu"? Tam se přesně tahle kategorie řešila, třeba ti to něco řekne.

Registrace
    Oct 2011

Četl jsem, ale trochu se v tom motám, p300 už se sehnat nedá, takže ta nic. Dále tam jsou modely EX1, chybí mě tam aspoň HD video, ikdyž ho asi moc často používat nebudu. Potom se mě asi nejvíc líbí Nikon P310, ale netuším jak si stojí. Manuálnímu nastavení se nebráním, sice to neumím, ale klidně se přiučím. Ještě asi mrnu na to Casio ZR200. Jinak budu fotit nejspíš hlavně venku přírodu, a docela mě baví fotit v noci.

Registrace
    Oct 2011

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Než WB150 bych vzal WB700, která je v podstatě totéž, ale s možností manuálního nastavení expozice, což se občas může hodit.

Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Než WB150 bych vzal WB700, která je v podstatě totéž, ale s možností manuálního nastavení expozice, což se občas může hodit.
    Díky, za ty peníze co se teď prodává může být fajn.

Registrace
    Oct 2011

Asi nakonec vyhrává Samsung EX-1. Ale pořád ještě přemýšlím nad p310, je lehčí, menší, hdr, 1080p video, panorama.. těžko se rozhodnout :-/

Registrace
    Oct 2011

Ještě jsem objevil novinku http://interlink.tsbohemia.cz/-benq-...-_d147252.html
    Co myslíte ? Za ty peníze se mě moc líbí.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No vypadá opravdu zajímavě, ale pokud bys to srovnával s EX1 kerý šel s cenou docela dolů a prakticky vyjde na stejno, tak sice Samsung má o něco kratší tele (trochu), ale zase má lepší, větší čip a raw, což BenQu bude ještě pořád chybět (použili starší techniku Panasonicu a nikdo neví jak to bude fungovat). Pokud by byl dejme tomu za 4.500, byla by to zajímavá konkurence, ale takhle je za stejné peníze přece jen slabší v parametrech. Včera jsem šel okolo Samsung shopu, tak jsem si odskočil trošku si s EX1 pohrát (opět), a provedením i chováním je to fakt fajnovej kousek, radost držet v ruce. O G1 se ještě moc neví, je to novinka, a i když Taiwanci spojili síly s Panasonicem a je to znát, můžou se pořád ještě objevit potíže (nejsou tak daleko zpátky doby, kdy BenQy byly učiněný postrach, jen takové lepší webové kamery). Trochu moc nevyzkoušené na takovou investici.
    Konečné rozhodnutí bude na tobě, já mám ten styl že do toho skočím nečekaně, abych sám sebe překvapil a nedal si šanci cuknout :-) Poslední zrcadlovku jsem si koupil po noční, když jsem šel okolo Fotolabu a neměl sílu si to vymluvit - jinak bych se rozmýšlel dodnes.

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

Zdar nechci zakládat další tema tak se ptam,pokut chci slušné foto a velmi slušné video + skladnost,tak Sony CyberShot DSC-WX50 je tou pravou volbou?cena kolem 4750 .. (Man.nastavení neholduju)

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No, najdou se lepší, ale pokud ho seženeš za tyhle peníze, tak koneckonců proč ne. Parametrově nic extra, ale má hodně hračiček a udělátek, dá se s ním vyhrát. Pokud neřešíš nějakou "vyšší ligu" ve fotografii, zřejmě ti vyhoví, za běžných podmínek fotí dobře, včetně všelijakých těch efektů nebo panoramat (Sony jako snad jediný výrobce má automatické panorámování u kompaktů opravdu funkčně vymyšlené). Já ho nikdy neuvedl do výběru, protože za to co donedávna stál ho nepovažuju technicky za přímou odpověď/konkurenci P310 nebo EX1. Ale pod pět tisíc už to začíná dávat smysl, amatér nějakou zásadní chybu neudělá když ho koupí.

Registrace
    Oct 2011

Tak zítra budu mít půjčenou p310, tak se už moc těším, a můžu ho mít za velmi přívětivou cenu necelých 6 tisíc :-)

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od suke001 Zobrazit příspěvek
    Tak zítra budu mít půjčenou p310, tak se už moc těším, a můžu ho mít za velmi přívětivou cenu necelých 6 tisíc :-)
    No to zní ale dobře ;-)

Nováček
    Registrace
    Jul 2012

..bude ten Sony CyberShot DSC-WX50 lepší volba než anon PowerShot SX220 ? kvalita foto/video za zhoršených podmínek je asi díky lepší světelnosti na straně sony.Video bude porovnatelné?Manual nast. u Canon je + ale nevyužiju jí. Možná zoom 14x je to jediné co ve mě ještě hlodá.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, s tou světelností bych to tak slavně neviděl. Ano, na širokém ohnisku je k dobru 1/3 EV, ale to není zas až tak brutální výhoda, zvláště, když ve zbytku rozsahu to bude v podstatě stejné a na konci ještě horší. Sony mívají lépe zvládnutou práci s jasy (méně přepalují), ale zase budou mít problémy s velkým patláním a tedy detaily budou o něco horší. Video je u obou velmi dobré, možná u Sony trošku lepší (každopádně oba výrobci patří k tomu nejlepšímu).

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakt pro 7 letou holku v ceně kolem 3 tisíc
    Od Jan Jindra v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-12-2014, 18:28
  2. Kompakt do 4 tisíc
    Od Xanista v sekci Kompakty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-09-2012, 22:41
  3. Kompakt do 3 tisíc (časté focení s bleskem)
    Od Jan Jindra v sekci Kompakty
    Poslední příspěvek: 01-09-2012, 10:48
  4. Kompakt do 4 tisíc
    Od timi.m v sekci Kompakty
    Poslední příspěvek: 12-09-2011, 17:49
  5. Kompakt kolem 3 tisíc
    Od sirius-black v sekci Kompakty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-12-2008, 09:42