Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: CANON PowerShot SX220 HS nebo Canon IXUS 220 HS ?

Neregistrovaný (0)|31.7.2012 21:51
Tazatel: VeeDee

Znění dotazu: Prosím o radu.. nemůžu se rozhodnout mezi těmito kompakty: CANON PowerShot SX220 HS nebo Canon IXUS 220 HS ...který je lepší?

Asi budu věrná značce Canon, s PowerShotem A530 jsem úspěšně odfotila několik svých cest. Jde mi hlavně o kapesní foťák za rozumnou cenu, který udělá kvalitní dokumentární fotky a baterie vydrží co nejdéle (člověk občas zajede do divočiny bez elektřiny). Poraďte, který model je lepší?

Fotovýbava, které se dotaz týká: CANON PowerShot SX220 HS nebo Canon IXUS 220 HS
Sakini (1174)|1.8.2012 09:19
PowerShot 220 je postavený výš než IXUS 220, nedá se říct že by jeden byl lepší než druhý, jsou to rozdílné kategorie. PowerShot má 1) větší rozsah ohniskových vzdáleností, zoom 2) vyšší maximální rychlost závěrky 3) o něco větší displej 4) víc možností nastavení včetně PASM módů. IXUS je pouze plně automatický a navíc pomalejší, má levnější komponenty (třeba na displeji je to vidět, má nižší rozlišení). Současné IXUSy se více přiblížily PowerShotům (ovšem i cenou).
Z tebou dotazované dvojice se ještě dobře dá sehnat PowerShot, IXUS 220 dobíhá, a IXUS 240 je už jiná cenová liga. Parametrově velice podobný (a cenově výhodnější) je třeba PowerShot A2400 IS (až na CCD senzor místo CMOS u IXUSu, což je zásadní rozdíl ale možná tě nebude trápit). Výdrž je u obou podobná, průměrná - okolo dvou stovek záběrů, nic moc.
Pokud chceš pouze plnoautomat, pokus se sehnat IXUS 220. Pokud chceš schopnější stroj co se týče ovládání, a větší dosah, ber PowerShot SX220. IXUS 240 je dražší než PowerShot SX220, takže určitě ne za rozumné peníze. Nižší Canony pak nedosahují kvalit tvé dvojice.
A pokud nemusíš nutně zůstat u Canonu, je i řada jiných možností...
Neregistrovaný (0)|1.8.2012 10:09
Ještě jsem objevila Casio EXILIM EX-ZR100, který by měl mít výbornou výdrž baterie. A teď tedy nevím... Prosím, poraďte někdo, kdo se vyznáte! Děkuju moc!
Sakini (1174)|1.8.2012 15:19
Ano, Casia ZR jsou nadprůměrně vytrvalá, přes 400 snímků na baterii. Uvnitř jsou to klasické kompakty (dnes je víc aktuální ZR200, ale pokud seženeš stovku tak proč ne), mají tradičně bohaté funkce, jsou to vlajkové lodě Casia, a navíc jsou velmi nadprůměrně rychlé. Není to moc známá skupinka, ale Casio je velmi zavedená firma co se kompaktů týče, a není to nějaká čtvrtá třída jakosti. Já osobně bych si ZR100 cenil víc než PowerShotu SX220 (co se týče amatérského využití, jinak je Canon technicky lepší, ale pro běžného uživatele výhody Casia převažují nad technickou stránkou). Ale přimlouval bych se, když už, za přidání tisícovky a ZR200, je technicky vyzrálejší a má vychytané některé nepříjemné mouchy ZR100.