Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Jaky externi blesk do Nikonu D3100 ?

Nováček Avatar uživatele Monina
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Zdravim, chci si koupit externi blesk,ale nevim na co se mam zamerit,jaky by byl pro me vhodny,bylo mi receno ze nejdulezitejsi je smerne cislo,cim vetsi,tim lepsi,rady bych znala i jine nazory,dekuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Já sem pořídil SB-700 přímo nikoňák. Je to supr a bohatě stačí. SB-900 má sice větší sm číslo, ale taky je o pár tisíc dražší a neřekl bych, že je ten rozdíl ve výkonu tak moc znát aby byla ta cena o tolik vyšší... Ono ten blesk stejně řídí foťák podle TTL, takže na plný výkon záblesku se málo kdy dostaneš.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Dekuji,uz jsem o nem premyslela,ale ta cena se mi moc nelibi :-/ obevila jsem jeste jeden,kterej me zajma Metz 50 AF-1,ma jeste nekdo zkusenost?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No, z tohoto dotazu si nejsem moc jist, zda je koupe nejakeho externiho blesku vubec vhodna :-) Prijde mi, ze ani nevite, co tim vlastne ziskate navic, k cemu ho vlastne budete pouzivat,... Takhle to mozna budou jen vyhozene penize. Osobne bych poradil si nejdrive o externich blescich neco nastudovat (proc, jak, co to prinese,...), pak zhodnotil, zda to vubec potrebuji a teprve potom pripadne kupoval.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Moc dobre vim na co a k cemu ho budu pouzivat,procitam si ruzne clanky a je mi taky jasne, ze se s tim budu muset naucit.Chtela jsem pouze aby mi nekdo poradil jaky nejlepe vybrat,divala jsme se na originaly k Nikonu,ty jsou pro me ale bohuzel drahe,chtela bych neco levnejsiho,ale zaroven stejne kvalitniho,padl mi do oka ten Metz,bohuzel jsem ale k nemu nenasla moc recenzi,tak opravdu nevim,co tady neni jasne :-/ myslim ze i zacatecnik si muze poridit blesk,nebo to je jen pro profiky?A taky jsem chtela vedet,jestli nejvetsi smerne cislo,jak mi nekdo rikal, je opravdu to nejdulezitejsi na co se divat

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

O těch Metz blescích sem taky četl hodně článků. Rozdíl je asi ten, že mají míň funkcí než originál blesky a výdrž tam byla taky menší, pomalejší nabíjení záblesku... Na stránkách nikon klubu v diskuzi byla tato problematika celkem dobře probraná. Bohužel nedávno dělali nové rozhraní a tamní diskuze se celá vymazala Byly tam odkazy na různé stránky, kde bylo porovnání těch blesků a podle toho sem pa právě koupil ten originál nikon. Osobně myslím, ale že pro čistě amatérskou činnost bude stačit i ten Metz.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Dekuji za nazor,ja prave cetla ze ten Metz dostal nejake oceneni "nejlepsi blesk stredni kategorie" tak zase mem nad cim premyslet,asi jeste pockam teda a nasetrim na original

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Monina Zobrazit příspěvek
    Moc dobre vim na co a k cemu ho budu pouzivat,procitam si ruzne clanky a je mi taky jasne, ze se s tim budu muset naucit.Chtela jsem pouze aby mi nekdo poradil jaky nejlepe vybrat,divala jsme se na originaly k Nikonu,ty jsou pro me ale bohuzel drahe,chtela bych neco levnejsiho,ale zaroven stejne kvalitniho,padl mi do oka ten Metz,bohuzel jsem ale k nemu nenasla moc recenzi,tak opravdu nevim,co tady neni jasne :-/ myslim ze i zacatecnik si muze poridit blesk,nebo to je jen pro profiky?A taky jsem chtela vedet,jestli nejvetsi smerne cislo,jak mi nekdo rikal, je opravdu to nejdulezitejsi na co se divat
    Já to nemyslel zle :-) Jen Váš dotaz vyzněl tak nějak... že vlastně ani nevíte, zda ho opravdu nutně potřebujete. Osobně s blesky nemám zkušenosti, takže zde neporadím.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Monina Zobrazit příspěvek
    Dekuji za nazor,ja prave cetla ze ten Metz dostal nejake oceneni "nejlepsi blesk stredni kategorie" tak zase mem nad cim premyslet,asi jeste pockam teda a nasetrim na original
    A to já zase určitou zkušenost s blesky mám, tak bych taky něco mohl přihodit... Vzhledem k vysokému výkonu a směrnému číslu jsem si prostě musel vyzkoušet Metz 58, a je to opravdu výkonný blesk, ale není tak úplně optimalizovaný. Používám SB700, a ten proti Metzu rychleji nabíjí (záleží samozřejmě taky na opravdu výkonných bateriích, aby to šlapalo), rozumněji spolupracuje s foťákem (většinou při reportážním focením nemusím nic zvláštního nastavovat), a hlavně jsem zjistil že tu sílu Metzu stejně nevyužiju. SB700 má směrné číslo 34, a stačí úplně na vše. Nasvětlím tím celé pódium při akcích, a ještě se mi nestalo že by někam nedosáhl. Takže je mi milejší ta chytrost a pohotovost SB700, potřebuju průběžně fotit s bleskem třeba 200 snímků v sérii, kdy stačí dobíjet a nenechá mě ve štychu. Pro amatéra určitě není potřeba nějaká mocnější zbraň od Nikonu jako SB900 a 910. Navíc SB900 sice je silnější, ale SB700 má modernější technologie (ochrana proti přehřátí například). Devítistovku jsem už docela často viděl vařit.
    Je teda pravda, že SB700 není zadarmo - ale pro amatéra by třeba stačila i nějaká zachovalá SB600, fungují dobře a slabé určitě nejsou. Není třeba hned do toho rvát balík, a není třeba mít ten nejbrutálnější šajn. A pro nenáročné focení by i nějaký ten jednoduchý Metz stačil, třeba 24ka nebo 44ka. Drahá není, a pokud se nemá fotit bůhví kam tak úplně poslouží. Koukni se ještě do moudrých knih, a zapřemýšlej na co primárně ho budeš používat, jestli opravdu potřebuješ hoooodně výkonu... Každopádně originální blesky budou líp spolupracovat než Metzy, a v tomhle se nějaké škudlení nevyplácí.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Já to nemyslel zle :-) Jen Váš dotaz vyzněl tak nějak... že vlastně ani nevíte, zda ho opravdu nutně potřebujete. Osobně s blesky nemám zkušenosti, takže zde neporadím.
    JJ,potrebuji

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    176

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    A to já zase určitou zkušenost s blesky mám, tak bych taky něco mohl přihodit... Vzhledem k vysokému výkonu a směrnému číslu jsem si prostě musel vyzkoušet Metz 58, a je to opravdu výkonný blesk, ale není tak úplně optimalizovaný. Používám SB700, a ten proti Metzu rychleji nabíjí (záleží samozřejmě taky na opravdu výkonných bateriích, aby to šlapalo), rozumněji spolupracuje s foťákem (většinou při reportážním focením nemusím nic zvláštního nastavovat), a hlavně jsem zjistil že tu sílu Metzu stejně nevyužiju. SB700 má směrné číslo 34, a stačí úplně na vše. Nasvětlím tím celé pódium při akcích, a ještě se mi nestalo že by někam nedosáhl. Takže je mi milejší ta chytrost a pohotovost SB700, potřebuju průběžně fotit s bleskem třeba 200 snímků v sérii, kdy stačí dobíjet a nenechá mě ve štychu. Pro amatéra určitě není potřeba nějaká mocnější zbraň od Nikonu jako SB900 a 910. Navíc SB900 sice je silnější, ale SB700 má modernější technologie (ochrana proti přehřátí například). Devítistovku jsem už docela často viděl vařit.
    Je teda pravda, že SB700 není zadarmo - ale pro amatéra by třeba stačila i nějaká zachovalá SB600, fungují dobře a slabé určitě nejsou. Není třeba hned do toho rvát balík, a není třeba mít ten nejbrutálnější šajn. A pro nenáročné focení by i nějaký ten jednoduchý Metz stačil, třeba 24ka nebo 44ka. Drahá není, a pokud se nemá fotit bůhví kam tak úplně poslouží. Koukni se ještě do moudrých knih, a zapřemýšlej na co primárně ho budeš používat, jestli opravdu potřebuješ hoooodně výkonu... Každopádně originální blesky budou líp spolupracovat než Metzy, a v tomhle se nějaké škudlení nevyplácí.
    Moc dekuji za radu, urcite mi to usnadni vyber

Podobná témata

1. externí blesk na olympus pen mini 2?
    Od Kissofdark v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-03-2014, 07:17
  2. Blesk Flashstara použití na Nikonu D3100
    Od zemloid77 v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 03-03-2014, 12:18
  3. Nikon d3100 a externí blesk nissin di 866