Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaky externi blesk do Nikonu D3100 ?

Monina (33)|3.8.2012 22:51
Zdravim, chci si koupit externi blesk,ale nevim na co se mam zamerit,jaky by byl pro me vhodny,bylo mi receno ze nejdulezitejsi je smerne cislo,cim vetsi,tim lepsi,rady bych znala i jine nazory,dekuji :)
Rellik (1136)|4.8.2012 07:38
Já sem pořídil SB-700 přímo nikoňák. Je to supr a bohatě stačí. SB-900 má sice větší sm číslo, ale taky je o pár tisíc dražší a neřekl bych, že je ten rozdíl ve výkonu tak moc znát aby byla ta cena o tolik vyšší... Ono ten blesk stejně řídí foťák podle TTL, takže na plný výkon záblesku se málo kdy dostaneš.
Monina (33)|4.8.2012 08:18
Dekuji,uz jsem o nem premyslela,ale ta cena se mi moc nelibi :-/ obevila jsem jeste jeden,kterej me zajma Metz 50 AF-1,ma jeste nekdo zkusenost?
Milan Šurkala (3381)|4.8.2012 10:15
No, z tohoto dotazu si nejsem moc jist, zda je koupe nejakeho externiho blesku vubec vhodna :-) Prijde mi, ze ani nevite, co tim vlastne ziskate navic, k cemu ho vlastne budete pouzivat,... Takhle to mozna budou jen vyhozene penize. Osobne bych poradil si nejdrive o externich blescich neco nastudovat (proc, jak, co to prinese,...), pak zhodnotil, zda to vubec potrebuji a teprve potom pripadne kupoval.
Monina (33)|4.8.2012 13:27
Moc dobre vim na co a k cemu ho budu pouzivat,procitam si ruzne clanky a je mi taky jasne, ze se s tim budu muset naucit.Chtela jsem pouze aby mi nekdo poradil jaky nejlepe vybrat,divala jsme se na originaly k Nikonu,ty jsou pro me ale bohuzel drahe,chtela bych neco levnejsiho,ale zaroven stejne kvalitniho,padl mi do oka ten Metz,bohuzel jsem ale k nemu nenasla moc recenzi,tak opravdu nevim,co tady neni jasne :-/ myslim ze i zacatecnik si muze poridit blesk,nebo to je jen pro profiky?A taky jsem chtela vedet,jestli nejvetsi smerne cislo,jak mi nekdo rikal, je opravdu to nejdulezitejsi na co se divat :)
Rellik (1136)|4.8.2012 13:42
O těch Metz blescích sem taky četl hodně článků. Rozdíl je asi ten, že mají míň funkcí než originál blesky a výdrž tam byla taky menší, pomalejší nabíjení záblesku... Na stránkách nikon klubu v diskuzi byla tato problematika celkem dobře probraná. Bohužel nedávno dělali nové rozhraní a tamní diskuze se celá vymazala :( Byly tam odkazy na různé stránky, kde bylo porovnání těch blesků a podle toho sem pa právě koupil ten originál nikon. Osobně myslím, ale že pro čistě amatérskou činnost bude stačit i ten Metz. ;)
Monina (33)|4.8.2012 13:57
Dekuji za nazor,ja prave cetla ze ten Metz dostal nejake oceneni "nejlepsi blesk stredni kategorie" tak zase mem nad cim premyslet,asi jeste pockam teda a nasetrim na original :)
Milan Šurkala (3381)|5.8.2012 00:39
[QUOTE=Monina;14548]Moc dobre vim na co a k cemu ho budu pouzivat,procitam si ruzne clanky a je mi taky jasne, ze se s tim budu muset naucit.Chtela jsem pouze aby mi nekdo poradil jaky nejlepe vybrat,divala jsme se na originaly k Nikonu,ty jsou pro me ale bohuzel drahe,chtela bych neco levnejsiho,ale zaroven stejne kvalitniho,padl mi do oka ten Metz,bohuzel jsem ale k nemu nenasla moc recenzi,tak opravdu nevim,co tady neni jasne :-/ myslim ze i zacatecnik si muze poridit blesk,nebo to je jen pro profiky?A taky jsem chtela vedet,jestli nejvetsi smerne cislo,jak mi nekdo rikal, je opravdu to nejdulezitejsi na co se divat :)[/QUOTE]

Já to nemyslel zle :-) Jen Váš dotaz vyzněl tak nějak... že vlastně ani nevíte, zda ho opravdu nutně potřebujete. Osobně s blesky nemám zkušenosti, takže zde neporadím.
Sakini (1174)|5.8.2012 01:26
[QUOTE=Monina;14550]Dekuji za nazor,ja prave cetla ze ten Metz dostal nejake oceneni "nejlepsi blesk stredni kategorie" tak zase mem nad cim premyslet,asi jeste pockam teda a nasetrim na original :)[/QUOTE]
A to já zase určitou zkušenost s blesky mám, tak bych taky něco mohl přihodit... Vzhledem k vysokému výkonu a směrnému číslu jsem si prostě musel vyzkoušet Metz 58, a je to opravdu výkonný blesk, ale není tak úplně optimalizovaný. Používám SB700, a ten proti Metzu rychleji nabíjí (záleží samozřejmě taky na opravdu výkonných bateriích, aby to šlapalo), rozumněji spolupracuje s foťákem (většinou při reportážním focením nemusím nic zvláštního nastavovat), a hlavně jsem zjistil že tu sílu Metzu stejně nevyužiju. SB700 má směrné číslo 34, a stačí úplně na vše. Nasvětlím tím celé pódium při akcích, a ještě se mi nestalo že by někam nedosáhl. Takže je mi milejší ta chytrost a pohotovost SB700, potřebuju průběžně fotit s bleskem třeba 200 snímků v sérii, kdy stačí dobíjet a nenechá mě ve štychu. Pro amatéra určitě není potřeba nějaká mocnější zbraň od Nikonu jako SB900 a 910. Navíc SB900 sice je silnější, ale SB700 má modernější technologie (ochrana proti přehřátí například). Devítistovku jsem už docela často viděl vařit.
Je teda pravda, že SB700 není zadarmo - ale pro amatéra by třeba stačila i nějaká zachovalá SB600, fungují dobře a slabé určitě nejsou. Není třeba hned do toho rvát balík, a není třeba mít ten nejbrutálnější šajn. A pro nenáročné focení by i nějaký ten jednoduchý Metz stačil, třeba 24ka nebo 44ka. Drahá není, a pokud se nemá fotit bůhví kam tak úplně poslouží. Koukni se ještě do moudrých knih, a zapřemýšlej na co primárně ho budeš používat, jestli opravdu potřebuješ hoooodně výkonu... Každopádně originální blesky budou líp spolupracovat než Metzy, a v tomhle se nějaké škudlení nevyplácí.
Monina (33)|5.8.2012 09:01
[QUOTE=Milan Šurkala;14553]Já to nemyslel zle :-) Jen Váš dotaz vyzněl tak nějak... že vlastně ani nevíte, zda ho opravdu nutně potřebujete. Osobně s blesky nemám zkušenosti, takže zde neporadím.[/QUOTE]

JJ,potrebuji :)
Monina (33)|5.8.2012 13:03
[QUOTE=Sakini;14555]A to já zase určitou zkušenost s blesky mám, tak bych taky něco mohl přihodit... Vzhledem k vysokému výkonu a směrnému číslu jsem si prostě musel vyzkoušet Metz 58, a je to opravdu výkonný blesk, ale není tak úplně optimalizovaný. Používám SB700, a ten proti Metzu rychleji nabíjí (záleží samozřejmě taky na opravdu výkonných bateriích, aby to šlapalo), rozumněji spolupracuje s foťákem (většinou při reportážním focením nemusím nic zvláštního nastavovat), a hlavně jsem zjistil že tu sílu Metzu stejně nevyužiju. SB700 má směrné číslo 34, a stačí úplně na vše. Nasvětlím tím celé pódium při akcích, a ještě se mi nestalo že by někam nedosáhl. Takže je mi milejší ta chytrost a pohotovost SB700, potřebuju průběžně fotit s bleskem třeba 200 snímků v sérii, kdy stačí dobíjet a nenechá mě ve štychu. Pro amatéra určitě není potřeba nějaká mocnější zbraň od Nikonu jako SB900 a 910. Navíc SB900 sice je silnější, ale SB700 má modernější technologie (ochrana proti přehřátí například). Devítistovku jsem už docela často viděl vařit.
Je teda pravda, že SB700 není zadarmo - ale pro amatéra by třeba stačila i nějaká zachovalá SB600, fungují dobře a slabé určitě nejsou. Není třeba hned do toho rvát balík, a není třeba mít ten nejbrutálnější šajn. A pro nenáročné focení by i nějaký ten jednoduchý Metz stačil, třeba 24ka nebo 44ka. Drahá není, a pokud se nemá fotit bůhví kam tak úplně poslouží. Koukni se ještě do moudrých knih, a zapřemýšlej na co primárně ho budeš používat, jestli opravdu potřebuješ hoooodně výkonu... Každopádně originální blesky budou líp spolupracovat než Metzy, a v tomhle se nějaké škudlení nevyplácí.[/QUOTE]

Moc dekuji za radu, urcite mi to usnadni vyber :)